ebook Bieszczady. Dla tych, którzy lubią chodzić własnymi drogami
3.72 / 5.00 (liczba ocen: 37) Ilość stron (szacowana): 244

Bieszczady. Dla tych, którzy lubią chodzić własnymi drogami
ebook: mobi (kindle), epub (ipad)

E-book - polecana oferta: 22.50
Audiobook - najniższa cena: 25.83
wciąż za drogo?
28.27 złpremium: 18.24 zł Lub 18.24 zł
22.50 zł 20% rabatu
23.41 zł Lub 21.07 zł
27.36 zł Lub 24.62 zł
21.28 zł
23.39 zł
kliknij aby zobaczyć pozostałe oferty (4)
Inne proponowane

Książka-klucz do poznania Bieszczadów. I to wcale nie powierzchownie, ale do głębi. Na podstawie swoich długoletnich doświadczeń Adrian Markowski pewnie prowadzi nas po drogach i bezdrożach, meandrach przeszłości i dnia dzisiejszego Bieszczadów. Niczego nie narzuca, wskazuje za to szlaki do skarbów, które można tu odnaleźć.

Wszystko, co musisz wiedzieć, żeby zrozumieć i pokochać Bieszczady.

Bieszczady są magiczne, jednak ta magia dostępna jest jedynie tym, którzy wiedzą, gdzie i na co należy patrzeć. Nie są skąpe, ale nie obdarowują każdego tak samo. Mierzą wędrowców własną miarą, ceniąc szczególnie tych, którzy przemierzają swoją drogę z szacunkiem i pokorą.
Adrian Markowski, autor na poły przewodnika, na poły reportażu, zaprasza na ścieżki bardziej i mniej znane, leżące na szlakach, poza nimi, a także we wnętrzu każdego z nas. Pokazuje, że każdy, jeśli tylko zechce, może przeżyć na tych rubieżach prawdziwą przygodę. Bo choć Bieszczady nie są już dalekie i dzikie, zawsze były i wciąż pozostają wyzwaniem. Każdy musi tu wydeptać swoją ścieżkę. Ta książka to pierwszy krok.

„Z tą książką zrozumiesz i pokochasz Bieszczady” – Krzysztof Potaczała, autor m.in. trzytomowego cyklu „Bieszczady w PRL-u”, „To nie jest miejsce do życia. Stalinowskie wysiedlenia znad Bugu i z Bieszczad” i „Zostały tylko kamienie. Akcja Wisła, wygnanie i powroty”

O e-booku Bieszczady. Dla tych, którzy lubią chodzić własnymi drogami blogerzy napisali:

Bieszczady Markowskiego trudno przypisać do konkretnej literackiej kategorii. A ta uniwersalność jest jej olbrzymią zaletą. Są jak gawęda, której słuchamy odpoczywając po kolejnych etapach wędrówki. - Krzysztof Komorek - donos kulturalny

Bieszczady. Dla tych, którzy lubią chodzić własnymi drogami od Adrian Markowski możesz już bez przeszkód czytać w formie e-booka (pdf, epub, mobi) na swoim czytniku (np. kindle, pocketbook, onyx, kobo, inkbook) lub słuchać w formie audiobooka (mp3).
Książka Adriana Markowskiego ma podtytuł Dla tych, którzy lubią chodzić własnymi drogami. Jednak bardziej pasowało by do niej określenie – opowieść wędrowca który lubi chodzić własnymi drogami .

Adrian Markowski – pisarz, poeta, dziennikarz, tłumacz, związany jest z Bieszczadami od wielu lat. Wędruje po nich, zgłębia ich historię. Napisana przez niego książka nie jest turystycznym przewodnikiem, ale opisem podróży – rzeczywistej i metaforycznej – po bieszczadzkich szlakach. Intencje autora świetnie opisują pierwsze zdania odautorskiego wstępu: Wędrówka to nie tylko zmiana miejsca. Wędrówka to przeżycie.

Bieszczady Markowskiego trudno przypisać do konkretnej literackiej kategorii. A ta uniwersalność jest jej olbrzymią zaletą. Może być wyrafinowanym przewodnikiem turystycznym. Znakomicie czyta się jako reportaż. Znajdziemy w niej obszerne cytaty z literatury, ale także kulinarne podpowiedzi. Wyobrażam sobie, że kapitalnie sprawdza się czytana na głos przy bieszczadzkim ognisku. Jest jak gawęda której słuchamy odpoczywając po kolejnych etapach wędrówki.

Jedyne przeszkadzało mi w Bieszczady to mapy – zbyt uproszczone, może interesujące graficznie, ale nie dające wystarczającego geograficznego wyobrażenia o pokazywanych okolicach. Ale wyprawa z Adrianem Markowskim da zadowolenie bieszczadnikom o różnym stopniu zaawansowania. I tym początkującym, a także już zaawansowanym miłośnikom tej magicznej krainy. Jak więc pisze autor: wracajcie w Bieszczady i w drogę! Tylko nie zapomnijcie spakować opisanej książki.

Ocena: 5/6
©donos kulturalny
Komentarze dotyczące książki:
Warto zerknąć