ebook Cierń
3.97 / 5.00 (liczba ocen: 185)

Cierń
ebook: mobi (kindle), epub (ipad)

E-book - najniższa cena: 17.55
wciąż za drogo?
17.55 złpremium: 10.53 zł Lub 10.53 zł
19.90 zł
22.97 zł
25.52 zł Lub 22.97 zł
31.90 zł Lub 28.71 zł
18.50 zł
19.90 zł
kliknij aby zobaczyć pozostałe oferty (6)
Inne proponowane

Brawurowy finał cyklu z komisarzem Robertem Kreftem w roli głównej! Stary policyjny wyga wraca do pracy i mierzy się z dramatycznymi wydarzeniami ostatnich tygodni, kiedy to znalazł się o krok od rozwiązania tajemnicy samobójczej śmierci swojej matki…

W styczniowy wieczór w pobliżu kapliczki i metalowego krzyża śledczy znajdują rozkopany dół, a w nim ludzkie szczątki. Kilka dni później na drugim końcu miasta samobójstwo popełnia młoda kobieta…

Dwadzieścia pięć lat wcześniej Anna Kreft odebrała sobie życie, skacząc z balkonu na oczach dziesięcioletniego syna Roberta. Kobieta spotkała na swojej drodze pewnego człowieka, który wbił cierń w tkankę ich ustabilizowanego życia, niszcząc spokój, zatruwając relacje i popychając Annę w ramiona obłędu.
„Cierń” (e-book w formacie epub i kindle) to historia o tym, że wspomnienia potrafią uwierać jak tkwiąca w skórze zadra. To bolesna, jątrząca się opowieść o dążeniu do prawdy, która nie zawsze prowadzi do zagojenia blizn i ukojenia bólu.

O e-booku Cierń blogerzy napisali: 

To, co ważne Przemysław Żarski nie tylko zadbał o każdy szczegół fabuły, lecz stworzył mocny, krwisty i mroczny kryminał. CIERŃ zasługuje również na uznanie z powodu ukazania kwestii dotyczącej traumatycznej przeszłości, która już na zawsze pozostawia ŚLAD tworząc niegojącą się BLIZNĘ. - Tomasz Kosik - Czyt-NIK

Cierń od Przemysław Żarski możesz już bez przeszkód czytać w formie e-booka (pdf, epub, mobi) na swoim czytniku (np. kindle, pocketbook, onyx, kobo, inkbook).
Cierń to trzecia finałowa powieść kryminalna z Robertem Kreftem w roli głównej. Po przeczytaniu „Śladu” i „Blizny” spodziewałem się wiele od najnowszej książki Przemysława Żarskiego. I wiecie co? Nie zawiodłem się.

Autor utrzymał doskonały poziom, trzymając moje emocje w ciągłym napięciu. Mroczna atmosfera oraz kryminalna zagadka nie pozwalały mi oderwać się od lektury tej książki. Myślę, że tą serią autor doskonale wkomponował się w czołówkę polskich pisarzy kryminalnych. Pomysłowość oraz sposób przelania jej na papier pozwalają mi wierzyć, że Przemysław Żarski nie powiedział jeszcze ostatniego zdania. A jeśli zapytacie mnie jakie jest moje zdanie na temat tej książki, to powiem krótko – Cierń to idealna lektura dla miłośników mocnych, mięsistych kryminałów. Warto zaznaczyć, że trzecia część z Robertem Kreftem to nie tylko mocny kryminał, to również ciekawa warstwa obyczajowa.

Wszystko rozpoczyna się pewnego styczniowego wieczoru, gdy w pobliżu kapliczki śledczy odnajdują w rozkopanym dole ludzkie kości. Kolejnym elementem skupiającym naszą uwagę jest sprawa samobójstwa młodej kobiety. Cierń ukazuje również historię matki Roberta Krefta, która dwadzieścia pięć lat wcześniej, skacząc z okna popełniła samobójstwo. Akcja tej historii rozgrywa się w dwóch przestrzeniach czasowych, które jak się okazuje mają ze sobą wiele wspólnego.

Czy Robert Kreft zdoła je połączyć, by znaleźć odpowiedzi na nurtujące go pytania? Tutaj teraźniejszość miesza się z wydarzeniami lat 90-tych. Zagadki, tajemnice, trauma sprzed lat oraz kryminalna intryga, to mocne punkty tej książki. Zresztą autor znany jest z doskonałego wymieszania tych elementów w całej trylogii, którą każdy miłośnik powieści kryminalnych powinien przeczytać.

To, co ważne Przemysław Żarski nie tylko zadbał o każdy szczegół fabuły, lecz stworzył mocny, krwisty i mroczny kryminał. CIERŃ zasługuje również na uznanie z powodu ukazania kwestii dotyczącej traumatycznej przeszłości, która już na zawsze pozostawia ŚLAD tworząc niegojącą się BLIZNĘ.

Autor stworzył bohatera, którego warto poznać. I choć to ostatnia część z udziałem Roberta Krefta, mam nadzieję, że bohater ten powróci. Choćby w ekranizacji, ponieważ seria stworzona przez Przemysława Żarskiego na nią zasługuje. Czyt-NIK często będzie powracał myślami do historii, które były udziałem Krefta.

Ocena: 6/6
©Czyt-NIK
Komentarze dotyczące książki:
Warto zerknąć