ebook Splątane ścieżki
3.57 / 5.00 (liczba ocen: 78)

Splątane ścieżki
ebook: mobi (kindle), epub (ipad)

Kategoria:  /
E-book - najniższa cena: 19.74
wciąż za drogo?
30.60 złpremium: 19.74 zł Lub 19.74 zł
23.69 zł
25.66 zł Lub 23.09 zł
32.90 zł Lub 29.61 zł
19.74 zł
-29% 23.03 zł
kliknij aby zobaczyć pozostałe oferty (5)
Inne proponowane

Agnieszka Krawczyk – krakowska Fannie Flagg i jej kolejna piękna i mądra powieść! Przed nami pełna ciepła historia o potędze życzliwości. Bohaterowie „Splątanych ścieżek” udowadniają, że sąsiedzka współpraca i serdeczność mogą przenosić góry.

O powieści Splątane ścieżki:

Kraków. Spokojna, zielona dzielnica i urokliwa pasmanteria prowadzona przez nieco ekscentryczną Klaudynę. To tu, w „Splątanej nitce”, co tydzień spotykają się zapalone miłośniczki i miłośnicy (!) dziergania, szydełkowania i szycia. Eliza, nauczycielka w pobliskiej szkole, majsterkowicz Szymon, apodyktyczna Małgorzata, karmiąca podwórkowe koty Ludwika i Wojtek, który pozwala niechcianym przedmiotom trafić do nowych właścicieli. Choć tworzenie rękodzieła jest ich pasją, to bliskość, szczere rozmowy i możliwość spędzenia czasu z innymi mają tu nieocenioną wartość.
Klaudyna, pomimo otwartości na swoich klientów, niechętnie opowiada o sobie. Jaki sekret skrywa? I dlaczego niespodziewany telefon od Marcelego, tajemniczego znajomego sprzed lat, wywołuje w niej niepokój, łzy i… tęsknotę?
Monika, siostrzenica Klaudyny, pracuje w telewizji i spełnia się zawodowo. Kiedy jednak okazuje się, że ukochany Jeremi, który jest jednocześnie jej szefem, oszukuje ją od dawna, jej szczęście rozsypuje się jak domek z kart. Zatrzymuje się u ciotki, by odzyskać równowagę i poukładać swoją codzienność na nowo. Czy trzydziestolatka odnajdzie w końcu szczęście, na jakie zasługuje? Prawdziwe uczucie może czekać na nią właśnie w „Splątanej nitce”…

O e-booku Splątane ścieżki blogerzy napisali:

Agnieszka Krawczyk pisze o rzeczach zwyczajnych i zwykłych ludziach w sposób niezwykły. Pisze o życiu i przyjaźniach. Można się w tej historii utożsamiać z bohaterami i odnaleźć cząstkę siebie. - Małgorzata Cichocka - Biblioteczka u Rudej

Świat Splątanych ścieżek jest pełen ciepła i życzliwości. Ich losy, choć poplątane, dają nadzieję na to, że i nasz świat może taki być – przyjazny, budowany na solidnych fundamentach, które pozwolą więzom międzyludzkim przetrwać nie tylko dobre, ale i te złe chwile. Możesz stać się jego częścią – wystarczy sięgnąć po tę książkę i wkroczyć na krakowskie ścieżki i podążać za bohaterami. - Paulina Molicka - Recenzje Dropsa Książkowego

Splątane ścieżki od Agnieszka Krawczyk możesz już bez przeszkód czytać w formie e-booka (pdf, epub, mobi) na swoim czytniku (np. kindle, pocketbook, onyx, kobo, inkbook).
Życie jest jak górski szlak. Życie to labirynt ścieżek. Życie plącze się w najmniej oczekiwanych momentach. Czasem trudno jest te supły rozwiązać, ale z dobrymi ludźmi u boku i nadzieją w sercu, można wszystko! Przypomina o tym nowa powieść jednej z moich ulubionych pisarek, Agnieszki Krawczyk. Splątane ścieżki to piękna, kojąca i przynosząca właśnie nadzieję historia o skomplikowanych relacjach damsko-męskich, rodzinnych i sąsiedzkich. Poznajcie miejsce akcji oraz bohaterów:

Kraków. Spokojna, zielona dzielnica i urokliwa pasmanteria prowadzona przez nieco ekscentryczną Klaudynę. To tu, w „Splątanej nitce”, co tydzień spotykają się zapalone miłośniczki i miłośnicy (!) dziergania, szydełkowania i szycia. Eliza, nauczycielka w pobliskiej szkole, majsterkowicz Szymon, apodyktyczna Małgorzata, karmiąca podwórkowe koty Ludwika i Wojtek, który pozwala niechcianym przedmiotom trafić do nowych właścicieli. Choć tworzenie rękodzieła jest ich pasją, to bliskość, szczere rozmowy i możliwość spędzenia czasu z innymi mają tu nieocenioną wartość.
Klaudyna, pomimo otwartości na swoich klientów, niechętnie opowiada o sobie. Jaki sekret skrywa? I dlaczego niespodziewany telefon od Marcelego, tajemniczego znajomego sprzed lat, wywołuje w niej niepokój, łzy i… tęsknotę?
Monika, siostrzenica Klaudyny, pracuje w telewizji i spełnia się zawodowo. Kiedy jednak okazuje się, że ukochany Jeremi, który jest jednocześnie jej szefem, oszukuje ją od dawna, jej szczęście rozsypuje się jak domek z kart. Zatrzymuje się u ciotki, by odzyskać równowagę i poukładać swoją codzienność na nowo. Czy trzydziestolatka odnajdzie w końcu szczęście, na jakie zasługuje? Prawdziwe uczucie może czekać na nią właśnie w "Splątanej nitce”…

W pasmanterii Klaudyny czas biegnie inaczej. Wolniej. Przy stole miejsce znajdują nie tylko miłośnicy robótek ręcznych, ale także życiowi rozbitkowie. „Splątana Nitka” jest dla nich portem, w którym odnajdują spokój po sztormach i koło ratunkowe. Pokrzepiają ciało dobrą herbatą, smakołykami i przede wszystkim duszę – dobrym słowem, konstruktywną krytyką i wsparciem. Miłośnicy robótek rozmawiają o wszystkim – problemach dnia codziennego, kłopotach w pracy, zawodach miłosnych. Żegnają samotność, a witają nowych przyjaciół.

Głównymi wątkami w powieści są relacje damsko-męskie – rozpadający się związek Moniki i tajemnica Klaudyny, która ściśle wiąże się z młodzieńczym uczuciem. Kobiety, choć spokrewnione, różnią się od siebie nie tylko wiekiem i co za tym idzie życiowym doświadczeniem, ale i podejściem do związków. Monika łatwo ulega, Klaudyna twardo trzyma się swojego postanowienia. Monika ślepo wierzy, Klaudyna nie chce słuchać wyjaśnień. Która z nich popełnia błąd? A może obie, na swój sposób, mają rację? Zranienia, zdrady, niedopowiedzenia – czy serca kobiet, rozbite jak puzzle na tysiące kawałków, można jeszcze poukładać w całość i wypełnić miłością? Jakie odpowiedzi na liczne pytania przyniosą splątane górskie ścieżki?

Akcja książki rozgrywa się niespiesznie aż do wyjazdu jednej z bohaterek do Zakopanego. Tam tempo przyspiesza. Serce czytelnika zaczyna bić mocniej, a strony szybciej i głośniej przekręcać. Po dawkowaniu emocji przychodzi czas na uderzenie prawdziwej lawiny. Warto dodać, że jak zawsze Pisarka dba o staranność języka – lektura tej książki to prawdziwa uczta dla miłośników polszczyzny. Rozbudowane, ale nie nudne opisy, życiowe drogowskazy ubrane w metafory i porównania, niebanalne epitety – Agnieszka Krawczyk czaruje językową codzienność.

S jak Splątana Nitka
S jak splątane ścieżki
S jak sąsiedzi i społeczności lokalne
S jak sympatia
S jak serce

W klimatycznych zakamarkach Krakowa Autorka tworzy własny alfabet. Alfabet miłości, alfabet przyjaźni, alfabet życia. Swoimi literami kreuje nietuzinkowe postaci. Uparcie plącze ich ścieżki, dbając, by każdą oświetlało słońce wiary, nadziei i miłości. Koi serca, które jak węzeł ścisnęła pandemia. Częstuje nas aromatyczną herbatą, podsuwa talerzyk ze słodkością. Świat bohaterów Splątanych ścieżek jest pełen ciepła i życzliwości. Ich losy, choć poplątane, dają nadzieję na to, że i nasz świat może taki być – przyjazny, budowany na solidnych fundamentach, które pozwolą więzom międzyludzkim przetrwać nie tylko dobre, ale i te złe chwile. Możesz stać się jego częścią – wystarczy sięgnąć po tę książkę i wkroczyć na krakowskie ścieżki i podążać za Klaudyną, Moniką i ich przyjaciółmi.

Ocena: 6/6
©Recenzje Dropsa Książkowego
Agnieszki Krawczyk chyba nie trzeba nikomu przedstawiać, bo to znana autorka powieści obyczajowych, które działają na czytelnika kojąco i sprawiają, że ciepło robi się koło serducha. Są jak plaster na ranę, która nie chce się zagoić i otulają nas pozytywną energią. Są jak koc w mroźne popołudnie, gdy siadamy z książką i kubkiem ulubionej herbaty, zapominamy o całym świecie i dajemy się porwać w wir wydarzeń.

Nie inaczej było z najnowszą książką autorki Splątane ścieżki. Pod skórą czułam, że to będzie dobra historia, ale zupełnie nie spodziewałam się, że przeczytam ją w jeden dzień, odkładając ją tylko po to, aby z przymusu wykonać codzienne obowiązki.
Pani Agnieszka zabiera nas do Krakowa, gdzie w Splatanej nitce poznajemy Klaudynę i jej siostrzenicę Monikę. Ta pierwsza choć ma serce na dłoni i dla każdego dobre słowo to zdaje się być wycofana i ciągle myśli o Tatrach, gdzie w młodości spędzała każdą wolną chwilę. Monika z kolei to młoda dziennikarka, która do szaleństwa zakochana jest w Jeremim. To z nim planuje spędzić resztę życia i nie wyobraża sobie, że może być inaczej. Jeremi jest jednak.... żonaty.

W Splątanej nitce raz w tygodniu odbywają się spotkania miłośników robótek ręcznych. To tutaj przy herbacie i kawałku domowego ciasta zapadają decyzje o przyszłości tego kawałka ziemi, gdzie mieszkają bohaterowie. Jest ochroniarz z pobliskiego sklep, kobieta, która dokarmia koty , znawczyni ptaków i nauczycielka z pobliskiej szkoły. Oczami wyobraźni widziałam ten sklep z nitkami, niteczkami, mulinami, kordonkami, drutami i szydełkami. Kolorowy i niecodzienny, pełen schowków i zakamarków, w których królują akcesoria niezbędne dla każdego miłośnika dziergania i wyszywania.
Ci zupełnie obcy ludzie okazują się być zgraną paczką, która do każdego wyciągnie pomocna dłoń. Nie ma dla nich rzeczy niemożliwych, a przeciwności są po to, aby je pokonywać.

Splątane ścieżkii to pełna ciepła i uroku powieść o życiu. O Tobie i o mnie, o życiu, które tak jak nitki w robótce się plącze i supła, ale wystarczy cierpliwość i konsekwencja, aby wszystko wróciło na właściwe tory. Bo w życiu tak już jest, że wszystko jest po coś. Upadki są po to abyśmy się umieli podnieść i byli silniejsi, a każdy spotkany na naszej drodze człowiek ma jakieś zadanie do wykonania.
Polubiłam głównych bohaterów a już najbardziej Klaudynę, która całe swoje życie skrywała tajemnicę, która na szczęście po latach znalazła happy end. Kobietę ciepłą, mądrą i z otwartymi ramionami dla każdego. Zranioną, pełna tajemnic i tęsknot. Kobietę, która po latach znajduje bezpieczny port. Jeśli jesteście ciekawi co skrywa ekscentryczna właścicielka pasmanterii to sięgnijcie po Splątane ścieżki i jestem przekonana, że nie będziecie żałować swojego wyboru.

Agnieszka Krawczyk pisze o rzeczach zwyczajnych i zwykłych ludziach w sposób niezwykły. Pisze o życiu i przyjaźniach. Można się utożsamiać z bohaterami i odnaleźć cząstkę siebie.

Polecam Wam lekturę Splątanych ścieżek na długie letnie wieczory, ale żeby nie było, że nie ostrzegałam: z pewnością zarwiecie noc, bo są książki, które można odłożyć dopiero po ich skończeniu. Życzę Wam i sobie, aby każdy z nas odnalazł grupę przyjaciół i takie miejsce jak Splątana nitka, do którego chce się wracać i w którym znajdziemy rozwiązanie każdego problemu.
Dołączcie do klubu Splątanej nitki, a z pewnością znajdziecie tutaj miejsce dla siebie.

Ocena: 5+/6
©Biblioteczka u Rudej
Komentarze dotyczące książki:
Warto zerknąć