ebook Będziesz tego żałować
3.96 / 5.00 (liczba ocen: 185)

Będziesz tego żałować
ebook: mobi (kindle), epub (ipad)

E-book - najniższa cena: 16.45
Audiobook - najniższa cena: 34.67
wciąż za drogo?
VIRTUALO#VIRTUALO Urodziny
VIRTUALO#VIRTUALO Urodziny
27.81 złpremium: 17.94 zł Lub 17.94 zł
23.92 zł Lub 21.53 zł
29.90 zł
29.90 zł Lub 26.91 zł
16.45 zł
-13% 16.90 zł
kliknij aby zobaczyć pozostałe oferty (8)
Inne proponowane

Pierwszy tom serii „Uwikłane” autorki bestsellerów „Stażystka” i „Służąca”. Po brutalnym ataku na swoją najlepszą przyjaciółkę Iga nie czuje się bezpiecznie nawet we własnym mieszkaniu. Zmęczona ciągłym oglądaniem się za siebie i przeczuciem, że jest obserwowana, decyduje się na przeprowadzkę. Wybrane przez nią osiedle, które miało być upragnionym azylem, wkrótce okaże się pułapką…

Po brutalnym ataku na jej najlepszą przyjaciółkę Iga nie czuje się już bezpiecznie w swoim mieszkaniu. Zmęczona ciągłym oglądaniem się za siebie i przeczuciem, że jest obserwowana, decyduje się na przeprowadzkę.

Osiedle Marzeń kusi ją obietnicą bezpieczeństwa. Wysokie mury, nowoczesny system ochrony i zamknięta społeczność, która doskonale ją rozumie. Musi tylko zgodzić się na kilka zasad, które na pierwszy rzut oka wydają się dość ekscentryczne. Czego jednak nie robi się dla spokoju?

Po kilku tygodniach zostają jej przedstawione nowe zasady. Bardziej... specyficzne. Jaką cenę będzie musiała zapłacić za to, aby schować się przed całym światem?

O e-booku Będziesz tego żałować blogerzy napisali:

Będziesz tego żałować to thriller psychologiczny, którego klimat kupił mnie już na samym wstępie i trzymał w swoich objęciach aż do ostatniej strony. Jeżeli lubicie ten gatunek literacki i tak się akurat składa, że szukacie czegoś w tym właśnie klimacie – nie zastanawiajcie się dłużej i sięgajcie po ten tytuł. Podejrzewam, że zachwyci Was podobnie jak mnie. - Natalia Świętonowska - Inthefuturelondon

Będziesz tego żałować od Alicja Sinicka możesz już bez przeszkód czytać w formie e-booka (pdf, epub, mobi) na swoim czytniku (np. kindle, pocketbook, onyx, kobo, inkbook) lub słuchać w formie audiobooka (mp3).
Powieści Alicji Sinickiej zawsze cieszyły się ogromną popularnością, lecz ja jeszcze nie miałam okazji poznać jej twórczości. Kiedy zapowiedziano jej najnowszą premierę, uznałam, że najwyższa pora by zobaczyć, o co jest taki szum dookoła tej autorki. Będziesz tego żałować to moje pierwsze spotkanie z piórem Alicji Sinickiej, no i jak myślicie? Jest to spotkanie udane, czy wręcz przeciwnie?

Pewnego wieczoru Iga dowiaduje się o brutalnej napaści na swoją przyjaciółkę. Kilka dni wcześniej rozstała się ze swoim partnerem i coś mówi jej, że on może być temu winien. Kiedy wie, że zaczyna tracić kontrolę nad swoim życiem i strachem – postanawia się przeprowadzić. Osiedle Marzeń jest niczym forteca – najlepsi ochroniarze, określone zasady, które mogą przywrócić Idze spokój w jej życiu. Jednak, kiedy kobieta poznaje wszystkie obowiązujące tam zasady, zaczyna coś podejrzewać. Nie wie, że mogą one stanowić ogromną cenę za bezpieczeństwo, jakiego tak potrzebuje...

Kiedy zaczęłam lekturę tej pozycji, już od pierwszej strony zaczęłam odczuwać pewnego rodzaju lęk. Autorka w sposób bardzo obrazowy zaczęła prowadzić mnie przez kolejne sceny, a ja odczuwałam coraz większy niepokój. Zabrzmi to śmiesznie, ale ze stresu zaczął boleć mnie brzuch. Jedna scena tak mocno mnie wciągnęła, że myślałam, że opisywana sytuacja dzieje się u mnie w domu – wtedy doszłam do wniosku, że ta książka to nie jest lektura na wieczór.

Główna bohaterka powieści, Iga, jest bardzo dobrze wykreowaną postacią, która przyciąga czytelnika i sprawia, że odbiorca ten nie potrafi oderwać się od tej historii. Co dziwniejsze, obawy tej bohaterki i jej rozterki, w jakimś stopniu były mi bliskie. Podejrzewam więc, że to głównie z tego powodu tak mocno weszłam w tę historię i tak bardzo zżyłam się z główną bohaterką. Jej zachowanie i podejmowane decyzje nie zawsze znajdowały moje zrozumienie, jednakże wiedziałam, że autorka celowo prowadzi tę postać w tę właśnie stronę. Liczyłam też na dobre i mocne zakończenie.

Głównym wątkiem w tej powieści jest strach - lęk przed mężczyzną, który może być groźny i który może posunąć się do niemożliwych rzeczy, by zdobyć to, czego pragnie. Ten strach jest obezwładniający i taki duszący - Alicji Sinickiej świetnie udało się oddać ten klimat poprzez obrazowy język, jakim się posługuje oraz poprzez kolejne zwroty akcji. No ale tego głównego zwrotu, na który tak czekałam, się nie spodziewałam. Autorka zaskoczyła mnie na tyle, że musiałam odłożyć tę książkę na kilka minut, bo po prostu to było już dla mnie trochę za dużo.

Powiem tak: Będziesz tego żałować to pozycja, która zaskoczyła mnie pozytywnie pod wieloma względami. Ogromnie cieszę się, że miałam szansę ją przeczytać, bo teraz wiem już, że twórczość Alicji Sinickiej w szerszym kontekście może mi bardzo przypaść do gustu. Jest to thriller psychologiczny, którego klimat kupił mnie już na samym wstępie i trzymał w swoich objęciach aż do ostatniej strony.

Jeżeli lubicie ten gatunek literacki i tak się akurat składa, że szukacie czegoś w tym właśnie klimacie – nie zastanawiajcie się dłużej i sięgajcie po ten tytuł. Podejrzewam, że zachwyci Was podobnie jak mnie.

Ocena: 6/6
©Inthefuturelondon
Komentarze dotyczące książki:
Warto zerknąć