ebook Podziemie. Świat pod naszymi stopami
3.81 / 5.00 (liczba ocen: 1707)

Podziemie. Świat pod naszymi stopami
ebook: mobi (kindle), epub (ipad)

E-book - najniższa cena: 19.95
wciąż za drogo?
29.67 złpremium: 19.14 zł Lub 19.14 zł
31.90 zł
31.90 zł Lub 28.71 zł
-50% 19.95 zł
23.79 zł
kliknij aby zobaczyć pozostałe oferty (6)

Jaskinie, groby, opuszczone tunele i bunkry, podziemne miasta... – odkryj fascynujący świat pod powierzchnią ziemi. „Podziemie” (e-book w formatach epub i kindle mobi) to misterny splot mitologii i antropologii, historii naturalnej i neuronauki, literatury i filozofii. To wspaniała medytacja nad urokiem ciemności i jej potęgą. Will Hunt leczy nas z „powierzchniowego szowinizmu” i otwiera oczy na ukryty wymiar planety.

Panoramiczne spojrzenie na podziemny krajobraz: od świętych jaskiń i opuszczonych stacji metra po katakumby, kanały, bunkry atomowe i starożytne podziemne miasta. „Podziemie” to eksploracja historii, nauki, architektury i mitologii światów pod naszymi stopami.

Kiedy Will Hunt miał 16 lat, odkrył opuszczony tunel biegnący pod jego domem w Providence. Tak zrodziła się fascynacja, w efekcie której zwiedził podziemia w ponad 20 krajach na świecie. „Podziemie” to zarówno osobiste zgłębianie obsesji, jak i przekrojowe studium tego, jak łączą nas podziemia i jak na przestrzeni dziejów jaskinie i inne mroczne czeluści przerażały nas i przyciągały.
Hunt spotyka podziemiofilów, którzy poświęcili się badaniu tajnych światów. Śledzi początki życia z zespołem mikrobiologów z NASA ponad kilometr pod Black Hills, obozuje kilka dni z miejskimi odkrywcami w kanałach Paryża, na australijskim pustkowiu schodzi z rodziną Aborygenów do kopalni sprzed 35 tysięcy lat i ogląda świętą rzeźbę uformowaną przez artystów paleolitu w głębi Pirenejów.

Rekomendacje e-booka Podziemie. Świat pod naszymi stopami:

„Niewiele jest książek, które tak totalnie mnie urzekają. W eleganckim i enigmatycznym stylu Hunta pobrzmiewają echa Sebalda, Calvino i Herzoga, ale też prawdziwe ciepło i humor. Wciągająca – chwilami niebezpiecznie – podróż” – Robert Moor, autor „On Trails”

„Przez «Podziemia» wiele dni chciałem iść w dół, w wilgoć i tajemnicę. Niesamowita rzecz: reportaż, wspomnienia, przegląd historyczny i refleksja filozoficzna. Will Hunt jest hojnym i wykształconym kretem, wzywającym nas, byśmy zawsze wyglądali niżej” – Ted Conover, autor „Szlaków człowieka”

„Niezwykła i intrygująca książka podróżnicza do świata pod światem, który znamy. Olśniewający snop światła rzucony w ciemnościach, który odsłania głębokie tajemnice” – „Kirkus Reviews”

„Will Hunt bada podziemny świat w całej jego historycznej i psychologicznej wielkości. To tour de force może sprawić, że zechcecie założyć gumowe buty i latarkę czołową, żeby rzucić okiem na miejsca, o których zapomnieliśmy” – Scott Carney, autor bestsellera Co nas nie zabije

O e-booku Podziemie. Świat pod naszymi stopami blogerzy napisali:

Autor przedstawia nam dzieło, które jest świadectwem jego pasji i obsesji. Jest to jednak również bardzo starannie i skrupulatnie przygotowana praca – historyczna, naukowa, kulturowa – która ukazuje znaczenie jaskiń i “podziemia” w naszym świecie. Will Hunt udowadnia, że życie pod powierzchnią jest równie fascynujące – o ile nawet nie bardziej – jak to na niej. - Katarzyna Kulik - Jej Wysokośc Literatura

Podziemie. Świat pod naszymi stopami od Will Hunt możesz już bez przeszkód czytać w formie e-booka (pdf, epub, mobi) na swoim czytniku (np. kindle, pocketbook, onyx, kobo, inkbook).
Podziemie. Świat pod naszymi stopami to tytuł, który od razu przyciągnął moją uwagę, choć przyznam szczerze, że nie miałam pojęcia, czego się po nim spodziewać! Jesteśmy przyzwyczajeni, by patrzeć przed siebie. W pędzie codzienności nie doświadczamy wielu okazji, by rozejrzeć się za tym, co panuje dookoła. Niektórzy z nas są jednak marzycielami i chodzą “z głową w chmurach”, marzycielsko spoglądają w niebo, obserwują obłoki przesuwające się po nim. Inni zadzierają nosa i spoglądają na wszystkich z góry. Jednak jest też wśród nas taka cząstka, która przygnębiona jakimś problemem lub onieśmielona, wbija wzrok w swoje stopy. Przyznajcie jednak szczerze: czy kiedykolwiek zastanawialiście się, co znajduje się pod nimi? Czy stojąc na przystanku autobusowym, czekając na pociąg, przechodząc przez pasy, pomyśleliście o tym, co znajduje się pod ziemią? Jak wygląda świat pod naszymi stopami? Jeśli jesteś tego ciekaw, ta książka jest właśnie dla Ciebie!

Podziemie – świat, jakiego nie znamy

Will Hunt ma nietypową pasję – założę się, że nie znasz kogoś równie szalonego jak on. Zastanawiacie się, co lubi robić w wolnym czasie? Cóż… lubi schodzić pod ziemię i zwiedzać świat pod naszymi stopami. Kiedy miał szesnaście lat, odkrył opuszczony tunel biegnący pod jego domem w Providence na Rhode Island. To właśnie zapoczątkowało jego ogromną i nieprzemijającą fascynację podziemnym światem. Zdaje się, że w ten sposób odkrył swoją życiową pasję i powołanie. Zwiedził podziemia ponad 20 krajów. To właśnie o tym jest ta książka – o podziemnym świecie kiedyś i dziś.

Will Hunt przedstawia nam dzieło, które jest świadectwem jego pasji i obsesji. Jest to jednak również bardzo starannie i skrupulatnie przygotowana praca – historyczna, naukowa, kulturowa – która ukazuje znaczenie jaskiń i “podziemia” w naszym świecie. Czy wiesz, że według jednej z teorii, życie ludzkie powstało właśnie pod ziemią, a dopiero później przeniosło się na powierzchnię?

Autor tej książki snuje opowieść o najbardziej fascynujących podziemiach na świecie. Spotyka się z podziemiofilami, którzy poświecili się badaniu tych tajemniczych i fascynujących światów. Mówi się nawet, że ludzie w większym stopniu odkryli Księżyc, niż rzeczywistość pod ich stopami… Śledzi początki życia z zespołem mikrobiologów z NASA ponad kilometr pod Black Hills, schodzi na trzy dni do katakumb i kanałów Paryża, spotyka się z aborygeńską rodziną, aby zwiedzić 35-tysięczną kopalnię w australijskich manowcach…

Życie pod ziemią

Will Hunt udowadnia, że życie pod powierzchnią jest równie fascynujące – o ile nawet nie bardziej – jak to na niej. Udowadnia, że jest ono tym samym niezwykle ważne dla człowieka z punktu widzenia różnych nauk: historii, antopologii, socjologii, teologii, literatury czy filozofii. Będąc tam – pod ziemią – doświadcza uczuć, jakich nigdy nie zaznałby w zgiełku miasta. Stapiając się z ciemnością odkrywa swoje prawdziwe “ja” i zastanawia się nad sensem istnienia.

Ocena: 4/6
©Jej Wysokość Literatura
Komentarze dotyczące książki:
Warto zerknąć