ebook Szpital dla psychopatów
3.95 / 5.00 (liczba ocen: 82)

Szpital dla psychopatów
ebook: mobi (kindle), epub (ipad)

E-book - polecana oferta: 24.90
wciąż za drogo?
PakietyMedyczne#Pakiety Medyczne
PakietyMedyczne#Pakiety Medyczne
32.46 złpremium: 20.94 zł Lub 20.94 zł
24.90 zł
26.18 zł Lub 23.56 zł
27.92 zł Lub 25.13 zł
24.88 zł
25.48 zł
kliknij aby zobaczyć pozostałe oferty (8)
Inne proponowane

Stephen Seager spędził rok na oddziale szpitala psychiatrycznego, na którym zamknięto najgorszych psychopatycznych przestępców.

Nigdy nie patrz im w oczy. Nigdy ich nie dotykaj.

Jeżeli się boisz, powiedz im to. Ale nigdy nie odwracaj się do nich plecami.

Wspomnienia psychiatry, opisujące rok stażu na oddziale psychiatrycznym ujawniają wstrząsającą prawdę o życiu za zamkniętymi drzwiami instytucji dla umysłowo chorych.

To doświadczenie Seagera już na zawsze zmieniło jego postrzegania świata i ludzi. Po wyjściu już nigdy nie był tym samym człowiekiem.

O e-booku Szpital dla psychopatów blogerzy napisali:

Szpital dla psychopatów to mocna literatura faktu, w której poznajemy przypadki od paranoidalnych schizofreników po skazanych seryjnych morderców. Seager dzieli się swą wiedzą, a historie, które poznajemy na długo pozostają w pamięci. A w mej utrwalił się obraz człowieka, dla którego psychiatria to powołanie wymagające specjalnych cech, które nie każdy z nas posiada. - Tomasz Kosik - Na czytniku

Szpital dla psychopatów od Stephen Seager możesz już bez przeszkód czytać w formie e-booka (pdf, epub, mobi) na swoim czytniku (np. kindle, pocketbook, onyx, kobo, inkbook).
Szpital dla psychopatów to druga książka Stephena Seagera. Pierwsza pt. Psychopaci jest szczerą i zatrważającą relacją z terapii prowadzonych w Gorman State. Ta najnowsza ukazuje najcięższe przypadki przestępców. Dlatego też by zachować zasady poufności, nazwiska pacjentów, lekarzy i pielęgniarzy zostały zmienione.

Seager przyjmując się jako stażysta w szpitalu uniwersyteckim usłyszał od pielęgniarki Elaine Givens, że nie wytrzyma tu nawet tygodnia. Historie ukazane w tej książce uświadamiają nam, że nie każdy może być psychiatrą. Należy posiadać nie tylko wiedzę, lecz pewne cechy osobowościowe, by potrafić wejść w relacje, by nie okazywać strachu. A myślę, że strach w tej pracy jest codziennym elementem.

Czytając historię Myersa możemy uświadomić sobie, że psychiatrzy muszą odznaczać się stalowymi nerwami, odpornością psychiczną. Ricky Myers był jedynym pacjentem na oddziale posiadającym pokój tylko dla siebie. Stanowił on zagrożenie dla pacjentów, którzy omijali go szerokim łukiem, jakby był radioaktywny. Poznajemy również historię Carla Williamsa hebefrenika czyli jak to kiedyś nazywano „schizofrenika absurdalnego”. Czasem był obcym z planety Zano, czasem Klingonem. Autor opisując historię Keshy Turner wspomina również o koncepcji zaburzeń osobowości. Stephen Seager pisze, że wiele nauczył się od Turner, o jej dolegliwości, lecz głównie o sobie samym. Zrozumiał dzięki niej, że psychiatria jest specjalizacją, której człowiek uczy się całymi latami. Moją uwagę skupiła również historia Lesa O’ Connora cierpiącego na zespół stresu pourazowego.

Seager dzieli się swą wiedzą, a historie, które poznajemy na długo pozostają w pamięci. A w mej utrwalił się obraz człowieka, dla którego psychiatria to powołanie wymagające specjalnych cech, które nie każdy z nas posiada.

Szpital dla psychopatów to mocna literatura faktu, w której poznajemy przypadki od paranoidalnych schizofreników po skazanych seryjnych morderców. Czytając tę książkę doszedłem do wniosku, że praca psychiatry zasługuje na uznanie i jest zawodem wymagającym specjalnych predyspozycji. Myślę, że te obok wiedzy, którą zdobywa się podczas nauki, są fundamentem tej pracy.

Stephen Seager dzieli się z nami swoimi doświadczeniami z rocznego stażu na oddziale psychiatrycznym. Stażu, który zmienił jego spojrzenie nie tylko na otaczający nas świat, lecz przede wszystkim ludzi.

Ocena: 6/6
©Czyt-NIK
Komentarze dotyczące książki:
Warto zerknąć