ebook Ludzkość. Historia, o jakiej nie mieliście pojęcia
3.5 / 5.00 (liczba ocen: 6) Ilość stron (szacowana): 480

Ludzkość. Historia, o jakiej nie mieliście pojęcia
ebook: mobi (kindle), epub (ipad)

E-book - najniższa cena: 35.46
wciąż za drogo?
44.57 złpremium: 28.75 zł Lub 28.75 zł
35.46 zł 20% rabatu
37.38 zł Lub 33.64 zł
47.92 zł Lub 43.13 zł
-11% 35.94 zł
40.87 zł
kliknij aby zobaczyć pozostałe oferty (3)

Co łączy Wielki Mur Chiński z bostońską herbatą, a krucjaty z systemem bankowym? Gdzie byli Saraceni, gdy zachodnia cywilizacja eksplorowała świat? Ansary udziela odpowiedzi na pytania, o których nikt nawet by nie pomyślał!

LUDZKOŚĆ to fascynujący wywód o tym, jak kształtowaliśmy historię od epoki kamienia po erę cyfrową. Autor dowodzi, że machinę dziejów wprawiały w ruch nie zwycięskie bitwy, rozwój rolnictwa czy nawet podbój kosmosu, lecz opowieści! Zaczęliśmy je tworzyć przed tysiącami lat, dzięki nim mogliśmy budować społeczności, zgłębiać tajemnice świata i szukać sensu życia. To opowieści były podwalinami imperiów, a ich wzajemne przenikanie się przynosiło zarówno zamęt i wojny, jak i rozkwit kultury, ożywienie religijne czy przełomy intelektualne.

Ansary rzuca nowe światło na naszą powikłaną teraźniejszość. Przede wszystkim jednak stawia pytanie o przyszłość: czy zdołamy wymyślić nową opowieść, która przyniesie lepsze jutro następnym pokoleniom?

Pouczająca lektura, która nie pozostawi cię obojętnym. - Khaled Hosseini, autor Chłopca z latawcem oraz Tysiąca wspaniałych słońc

Pełna błyskotliwych spostrzeżeń, klarownie napisana oto historia świata, jakiej dziś potrzebujemy. - prof. Lynn Hunt, profesor historii, autorka ksiażki Writing History In The Global Era

Ludzkość. Historia, o jakiej nie mieliście pojęcia od Tamim Ansary możesz już bez przeszkód czytać w formie e-booka (pdf, epub, mobi) na swoim czytniku (np. kindle, pocketbook, onyx, kobo, inkbook).
Komentarze dotyczące książki:
Warto zerknąć