ebook Zamieć
3.69 / 5.00 (liczba ocen: 55)

Zamieć
ebook: mobi (kindle), epub (ipad)

E-book - najniższa cena: 21.50
Audiobook - najniższa cena: 39.99
wciąż za drogo?
VIRTUALO#VIRTUALO Urodziny
VIRTUALO#VIRTUALO Urodziny
21.50 zł Lub 19.35 zł
39.98 złpremium: 25.79 zł Lub 25.79 zł
27.90 zł
42.99 zł Lub 38.69 zł
25.90 zł
27.08 zł
kliknij aby zobaczyć pozostałe oferty (7)
Inne proponowane

Hrabstwo Kłodzkie kilka lat po wojnie. Kraina Pana Boga stoi u progu kryzysu, który dotyka Republikę Weimarską. Mroźna zima skuła lodem malownicze okolice Kłodzka, Bystrzycy Kłodzkiej i Lądka Zdroju. Malownicze krajobrazy stają się scenerią brutalnych zbrodni. To zapowiedź ciężkich czasów dla społeczności hrabstwa. Klucz do rozwiązania zagadki morderstw tkwi w przeszłości, może mieć jednak decydujący wpływ na przyszłość i losy wielu ludzi. Wraz z roztopami nadchodzi nowa rzeczywistości dla mieszkańców Glatz.

Śnieżnik, zima 1923 roku. Miejscowy przewodnik odnajduje na szczycie Wieży Wilhelma zwłoki turysty okaleczone w okrutny i przemyślny sposób. Tego samego dnia zostaje zamordowany ceniony naukowiec. Zabójca w pozostawionej wiadomości przedstawia się jako bohater lokalnych legend, Duch Gór, Rübezhal.

Do prowadzenia sprawy zostaje wyznaczony szef Kłodzkiego Wydziału Kryminalnego nadwachmistrz Franz Koschella. Szybko staje się jasne, że Rübezahl wybiera ofiary nieprzypadkowo, a tropy prowadzą do podberlińskiego szpitala w Beelitz.

Na drodze kłodzkiego policjanta staje dawny znajomy, wojskowy śledczy, kapitan Wilhelm Klein. Koschella jest pewien, że klucz do ujęcia sprawcy tkwi w jego przeszłości. Wie, że konfrontacja z Kleinem jest nieunikniona, a prawda, którą dzięki niej odkryje, okaże się brzemienna w skutki.

O e-booku Zamieć blogerzy napisali: 

Tomasz Duszyński wprowadza nas w mroźny klimat. Nie tylko poprzez śnieg przykrywający szczyty gór, lecz mrożącą krew w żyłach kryminalną zagadkę. Odkrywanie kolejnych kart zbrodni zmrozi emocje najbardziej wymagającego miłośnika kryminałów retro. Autor ponownie dowiódł, że w tym gatunku czuje się jak ryba w wodzie. Dzięki temu czytelnik płynie falą misternie skrojonej intrygi. - Tomasz Kosik - Czyt-NIK

Zamieć od Tomasz Duszyński możesz już bez przeszkód czytać w formie e-booka (pdf, epub, mobi) na swoim czytniku (np. kindle, pocketbook, onyx, kobo, inkbook) lub słuchać w formie audiobooka (mp3).
Glatz. Zamieć to już trzecia część kryminalnych zagadek w klimacie retro. Tomasz Duszyński ponownie zabiera nas w odległe czasy, gwarantując czytelnikom niesamowite emocje.

Wraz z szefem kłodzkiego Wydziału Kryminalnego nadwachmistrzem Franzem Koschellą będziemy rozwiązywać zbrodnie, które wstrząsnęły mieszkańcami. A wszystko rozpoczyna się zimną 1923 roku, gdy na szczycie Wieży Wilhelma, miejscowy przewodnik trafia na zwłoki turysty. Jednak ta okrutna zbrodnia nie jest jedyną. Na domiar złego tego samego dnia dochodzi do kolejnego morderstwa cenionego naukowca.

Jedynym punktem zaczepienia dla Koschelli jest pozostawiona przez mordercę wiadomość. Mianuje się on jako bohater lokalnych legend, Duch Gór, Rubezhal. W toku prowadzonego śledztwa trafimy na tropy prowadzące do podberlińskiego szpitala w Beelitz. Franz Koschella nie tylko będzie musiał rozwikłać zagadkę zbrodni. Będzie musiał zmierzyć się również z kapitanem Wilhelmem Kleinem. To właśnie jego przeszłość może być kluczem do uzyskania odpowiedzi dotyczących prowadzonej sprawy. Jaki związek z morderstwami ma Klein? Czy Koschella zdoła schwytać zabójcę, zanim ten dokona kolejnej zbrodni?

Tomasz Duszyński wprowadza nas w mroźny klimat. Nie tylko poprzez śnieg przykrywający szczyty gór, lecz mrożącą krew w żyłach kryminalną zagadkę. Odkrywanie kolejnych kart zbrodni zmrozi emocje najbardziej wymagającego miłośnika kryminałów retro. Autor ponownie dowiódł, że w tym gatunku czuje się jak ryba w wodzie. Dzięki temu czytelnik płynie falą misternie skrojonej intrygi. A z każdą stroną nurt tej historii porywa nas w najmroczniejsze zakamarki umysłu mordercy.

Glatz. Zamieć to powieść inteligenta, ambitna, skrojona mistrzowską miarą, która godnie może mierzyć się z polskimi jak i zagranicznymi powieściami tego gatunku. Wszystkie trzy książki Tomasza Duszyńskiego (Glatz, Kraj Pana Boga oraz Zamieć) to doskonały materiał na film. Ich ekranizacja może okazać się hitem na miarę hollywoodzkich produkcji.

Autor doskonale oddaje ducha tamtych czasów. Zadbał o każdy szczegół, co sprawia, że w pełni oddajemy się lekturze. Autor zasługuje na słowa uznania. A Czyt-NIK powieść Zamieć bez chwili wahania umieszcza tę powieść na liście Najlepszych Interesujących Książek i z ogromnym zainteresowaniem będzie śledzić zapowiedzi wydawnicze w oczekiwaniu na kolejną książkę mistrza Duszyńskiego – Tomasza Duszyńskiego! Zdecydowanie polecam!

Ocena: 6/6
©Czyt-NIK
Komentarze dotyczące książki:
Warto zerknąć