ebook Praca. Historia tego, jak spędzamy swój czas
3.85 / 5.00 (liczba ocen: 365)

Praca. Historia tego, jak spędzamy swój czas
ebook: mobi (kindle), epub (ipad)

E-book - polecana oferta: 30.80
Audiobook - najniższa cena: 29.18
wciąż za drogo?
37.20 złpremium: 24.00 zł Lub 24.00 zł
-23% 30.80 zł Lub 27.72 zł
40.00 zł
40.01 zł Lub 36.01 zł
30.78 zł
32.15 zł
kliknij aby zobaczyć pozostałe oferty (4)
Inne proponowane

Rewolucyjne spojrzenie na historię ludzkości przez pryzmat pracy

Praca określa, kim jesteśmy, nasz status w społeczeństwie oraz to, gdzie i z kim spędzamy większość czasu. Odgrywa ważną rolę w kształtowaniu naszej tożsamości i systemu wartości. Ale czy jesteśmy zaprogramowani, by pracować tak dużo i ciężko? Czy nasi przodkowie z epoki kamienia również żyli, żeby pracować, i pracowali, żeby żyć? Jak wyglądałby świat, w którym praca odgrywa o wiele mniej ważną rolę?

By odpowiedzieć na te pytania, James Suzman opisuje historię pracy od początków życia na Ziemi do naszej coraz bardziej zautomatyzowanej teraźniejszości i udowadnia, że przez większą część dziejów nasi przodkowie pracowali znacznie mniej niż my i postrzegali pracę zupełnie inaczej. Pokazuje, że współczesna kultura pracy ma swoje korzenie w rewolucji neolitycznej sprzed 10 000 lat. Natomiast teraz znajdujemy się u progu podobnie przełomowego momentu w historii – automatyzacja pracy może zrewolucjonizować nasze podejście do niej i zapoczątkować bardziej zrównoważoną i sprawiedliwą rzeczywistość.

Fascynująca lektura, która kwestionuje nasze podstawowe założenia dotyczące roli pracy w naszym życiu.

Yuval Noah Harari

Praca. Historia tego, jak spędzamy swój czas od James Suzman możesz już bez przeszkód czytać w formie e-booka (pdf, epub, mobi) na swoim czytniku (np. kindle, pocketbook, onyx, kobo, inkbook) lub słuchać w formie audiobooka (mp3).
Komentarze dotyczące książki:
Warto zerknąć