ebook Rój Hellstroma
3.69 / 5.00 (liczba ocen: 3256)

Rój Hellstroma
ebook: mobi (kindle), epub (ipad)

E-book - najniższa cena: 20.85
wciąż za drogo?
PakietyMedyczne#Pakiety Medyczne
PakietyMedyczne#Pakiety Medyczne
35.25 złpremium: 22.74 zł Lub 22.74 zł
29.56 zł Lub 26.60 zł
37.91 zł Lub 34.12 zł
20.85 zł
28.05 zł 20% rabatu
kliknij aby zobaczyć pozostałe oferty (5)
Inne proponowane

Laureatka Prix Tour-Apollo 1978. Inspiracją dla powieści Franka Herberta była „Kronika Hellstroma”, która w 1972 roku otrzymała Oscara dla najlepszego pełnometrażowego filmu dokumentalnego. Frank Herbert to „żywy intelekt, który niemal nie ma sobie równych we współczesnej literaturze science fiction” – „The Encyclopedia of Science Fiction”

Fabuła:

Nils Hellstrom to znany ekolog, entomolog, autor filmów dokumentalnych i wykładowca, a przy tym człowiek o sporych koneksjach politycznych. Uwagę władz przyciąga, gdy podczas obserwacji jego siedziby w Oregonie ginie bez śladu jeden z agentów rządowych.
Tajna Agencja – zaniepokojona przechwyconymi dokumentami Hellstroma, które wskazują na budowę tajnej broni – wysyła w teren kolejny zespół. Jego odkrycia są wysoce niepokojące i groźne nawet dla policyjnego państwa, jakim stały się Stany Zjednoczone…

O e-booku Rój Hellstroma blogerzy napisali: 

Jestem pod dużym wrażeniem pomysłu, realizacji oraz dokładnego przemyślenia wszystkich aspektów. Po latach książka wciąż potrafi zrobić dobre wrażenie, choć z pewnością tajemnica Hellstroma nie wywrze już takiego wrażenia jak kiedyś. To bardzo ciekawy dreszczowiec z elementami science fiction i niezwykłą tajemnicą kryjącą się na niepozornej farmie w Stanach Zjednoczonych. - Łukasz Marciniak - Świat fantasy

W całej tej historii nie brakuje akcji, ale też pojawia się w niej coś takiego nieuchwytnego, co pozwala czytelnikowi snuć pewne wyobrażenia na temat poruszanych w niej wątków. Rój Hellstroma to naprawdę kawał dobrego, aczkolwiek dosyć specyficznego science-fiction, przy którym należy być przygotowanym na różnego rodzaju dziwactwa. - Meg Sheti - BookeaterReality

Rój Hellstroma od Frank Herbert możesz już bez przeszkód czytać w formie e-booka (pdf, epub, mobi) na swoim czytniku (np. kindle, pocketbook, onyx, kobo, inkbook).
W całej tej historii nie brakuje akcji, ale też pojawia się w niej coś takiego nieuchwytnego, co pozwala czytelnikowi snuć pewne wyobrażenia na temat poruszanych w niej wątków. Ciężko jest się też tutaj opowiedzieć po jednej ze stron, bowiem agenci emanują wyjątkową agresją i chęcią władzy, a z kolei Hellstrom i jego idee są chyba nieco zbyt wyniosłe. Dlatego też czytelnik tkwi gdzieś pomiędzy tym wszystkim, będąc biernym obserwatorem i czekając na kolejne momenty zaskoczenia. Rój Hellstroma to naprawdę kawał dobrego, aczkolwiek dosyć specyficznego science-fiction, przy którym należy być przygotowanym na różnego rodzaju dziwactwa.

cała recenzja na blogu: Rój Hellstroma

Ocena: 5/6
©BookeaterReality
Rój Hellstroma jest połączeniem powieści sensacyjnej z elementami science fiction. Z tego względu od samego początku książka potrafi niesamowicie zaintrygować, co też takiego znajduje się na farmie, a kolejne zniknięcia ludzi tylko pogłębiają to uczucie. Po pewnym czasie autor zaczyna przedstawiać wydarzenia również z punktu widzenia Hellstroma i jego współpracowników. Dzięki temu możemy poznać prawdę kryjącą się na farmie. Nie będę zdradzał, co to dokładnie jest, ale tytuł książki może dać pewne wskazówki. Bardzo dobrym pomysłem było umieszczenie przed każdym rozdziałem krótkich fragmentów różnych tekstów, dzięki czemu można się dowiedzieć wielu nowych i ciekawych rzeczy na temat tajemnicy Hellstroma i nie tylko. Ogólnie jestem pod dużym wrażeniem pomysłu, realizacji oraz dokładnego przemyślenia wszystkich aspektów. Po latach książka wciąż potrafi zrobić dobre wrażenie, choć z pewnością tajemnica Hellstroma nie wywrze już takiego wrażenia jak kiedyś.

Inspiracją dla tej powieści był film Kronika Hellstroma z 1972 roku, w której doktor Hellstrom przedstawia wiele fascynujących obrazów z życia owadów z quasi-apokaliptcznym komentarzem. Natomiast książka jest w pewnym sensie rozwinięciem tego pomysłu, ale w dość niezwykły sposób. U Herberta doktor Hellstrom również kręci filmy dokumentalne o owadach, ale jest to tylko przykrywka do tego, co dzieje się na jego farmie, a w zasadzie pod nią. Głównym przedmiotem zainteresowania nie są tutaj bowiem owady, lecz ludzie...

Rój Hellstroma to bardzo ciekawy dreszczowiec z elementami science fiction i niezwykłą tajemnicą kryjącą się na niepozornej farmie w Stanach Zjednoczonych. Książka od pierwszej strony trzyma w napięciu aż do samego końca. Polecam!

Ocena: 5/6
©Świat fantasy
Komentarze dotyczące książki:
Warto zerknąć