ebook Niełatwe powroty
4.18 / 5.00 (liczba ocen: 14)

Niełatwe powroty
ebook: mobi (kindle), epub (ipad)

Kategoria:  /
E-book - najniższa cena: 34.95
wciąż za drogo?
34.95 zł
34.95 zł
Inne proponowane

Patrycja wiele lat temu wyjechała do Irlandii i tam ułożyła sobie życie.

Martyna skupia się na rozwijaniu własnego biura architektonicznego. 

Klaudia mieszka z ojcem i pomaga mu w prowadzeniu pensjonatu w Bieszczadach.

Siostry od dawna prawie nie utrzymują ze sobą kontaktu – więcej je dzieli, niż łączy. Kiedy ich ojciec dostaje zawału i walczy o życie w szpitalu, kobiety się spotykają. Po latach nie jest im łatwo znaleźć wspólny język, a każda rozmowa wywołuje bolesne wspomnienia. Na dodatek okazuje się, że pensjonat, należący do ich rodziny od pokoleń, stoi na skraju bankructwa. Siostry muszą postanowić, co dalej.

Czy uda im się porozumieć? Czy uratują podupadający pensjonat ojca? I czy na pewno o każdą miłość warto walczyć? 

O e-booku Niełatwe powroty blogerzy napisali: 

Każdy rozdział wręcz kipi od wydarzeń, pozornie błahych, oraz emocji. Bohaterkami targają różne uczucia, które autorka świetnie przelała na papier – bardzo obrazowo oddała emocje i stany psychiczne postaci. Potrafiłam się wczuć w położenie każdej z sióstr, choć były one diametralnie różne. Z ogromną ciekawością przekręcałam kolejne strony, nie mogąc doczekać się finału spotkania. - Paulina Molicka - Recenzje Dropsa książkowego

Przeczytałam Niełatwe powroty praktycznie na raz i jestem bardzo z lektury zadowolona. Aleksandra Rak ma bardzo lekki styl, emocjonalny, pięknie pisze o uczuciach. Autorka świetnie łączy wątki każdej z sióstr, sprawiając że książka ma swój klimat i pewną magię. Dodatkowo - nigdy nie byłam w Bieszczadach, tym bardziej miło mi się czytało, czując niejako "w tle" taki sielski wiejski klimat. - Katarzyna Czarnecka-Kuc - Matka książkoholiczka

Niełatwe powroty od Aleksandra Rak możesz już bez przeszkód czytać w formie e-booka (pdf, epub, mobi) na swoim czytniku (np. kindle, pocketbook, onyx, kobo, inkbook).
Niełatwe powroty to pierwszy tom serii Pensjonat na wzgórzu.

Jest trochę prawdy w powiedzeniu: z rodziną najlepiej wygląda się na zdjęciu.

Trzy siostry, które nie utrzymują ze sobą kontaktu.

Patrycja mieszkająca w Irlandii z mężem.
Martyna skupiona na karierze.
Klaudia mieszkająca z ojcem i pracująca w jego pensjonacie w Bieszczadach.

Dzieli je wiele, a połączy... nagły zawał ojca. Chcąc nie chcąc wszystkie trzy spotykają się w Bieszczadach po wielu latach. Nie będzie łatwo znów zacząć rozmawiać, a przed nimi trudna decyzja - co zrobić z upadającym pensjonatem ojca? Czy jest szansa na jakiekolwiek porozumienie i wyjaśnienie sobie dawnych wydarzeń?

Możecie powiedzieć: kolejna książka o jakimś pensjonacie. Niby tak, ale tutaj myślę, że ważniejszym wątkiem jest rodzina, trudne relacje między siostrami, jesteśmy tu i teraz razem z Patrycją, Martyną i Klaudią. Każda z sióstr skrywa tajemnicę w sercu, bolesne doświadczenia i pragnie szczęścia. Co dla mnie ważne - polubiłam bohaterki, dlatego czytało mi się książkę z ogromną przyjemnością. Przeczytałam ją praktycznie na raz i jestem bardzo zadowolona, że na niej jest moje logo. Autorka ma bardzo lekki styl, emocjonalny, pięknie pisze o uczuciach. Autorka świetnie łączy wątki każdej z sióstr, sprawiając że książka ma swój klimat i pewną magię w sobie. Dodatkowo - nigdy nie byłam w Bieszczadach, tym bardziej miło mi się czytało, czując niejako "w tle" taki sielski wiejski klimat.

Niełatwe powroty - to bardzo trafiony tytuł, pokazujący, że w rodzinach czasami jest tak, że wszystko się wali, a odbudować zaufanie jest bardzo trudne. Czytając można spróbować odpowiedzieć sobie na kilka pytań: czy warto wybaczać i może zacząć od nowa?

Ogólnie mówiąc to poruszająca i pełna nadziei powieść o tym, że powroty nie zawsze są łatwe, ale może warto.... zaryzykować?

To moje pierwsze spotkanie z twórczością autorki i bardzo udane. Żałuję, że na drugi tom trzeba czekać, bo ciekawa jestem dalszych losów sióstr.

Blurb na okładkę napisała moja ukochana autorka Magdalena Majcher, więc to także dobra rekomendacja.

Ocena: 4+/6
©Matka książkoholiczka
Czasem mówi się, że z rodziną najlepiej wychodzi się na zdjęciu. Ta teoria doskonale sprawdza się w życiu bohaterek powieści Aleksandry Rak. Do czasu. Niełatwe powroty – powieść, którą miałam zaszczyt objąć patronatem medialnym – to historia trzech sióstr, które muszą na nowo podjąć próbę rozmowy. Trzech kobiet, które muszą przełamać dumę, strach, poczucie krzywdy i stanąć oko w oko z siostrą. Trzech córek, które spotykają się w pewnym pensjonacie na wzgórzu…

Wydaje się, że Patrycję, Martynę i Klaudię łączą tylko więzy krwi. Każda z nich ma inną przeszłość i teraźniejszość. Czy ich przyszłość może być wspólna?

Patrycja po rozwodzie rodziców wyprowadziła się z matką do Irlandii i tam spędza dorosłe życie. Martyna robi karierę jako architekt wnętrz, ciesząc się związkiem bez zobowiązań. Klaudia zaś pomaga ojcu w prowadzeniu pensjonatu w Bieszczadach. Siostry niemal nie mają ze sobą kontaktu. Nie wiedzą zbyt wiele o swoim życiu. Wzajemnie się oskarżają albo milczą. Choroba ojca sprawia, że muszą spotkać się przy szpitalnym łóżku i porozmawiać. Po latach. To trudne, bowiem każda rozmowa przywołuje bolesne wspomnienia i generuje kolejne konflikty. Żal, zazdrość, urażona duma, niespełnione marzenia – siostry oskarżają się wzajemnie o wiele. Czy w obliczu choroby taty i bankructwa pensjonatu podadzą sobie ręce…?

Niełatwe powroty to niełatwa powieść o bardzo trudnych relacjach między siostrami. Relacjach pełnych niedomówień. Patrycja, Martyna, Klaudia – każda z nich nosi jakąś maskę, za którą nieudolnie się chowa. Za którą skrywa prawdziwe pragnienia i lęki. Próbują być samodzielne, samowystarczalne, jednocześnie rozpaczliwie pragnąc wsparcia i miłości. Strach przed samotnością i chęć znalezienia przystani w męskich ramionach sprawiają, że siostry niewłaściwie lokują swoje uczucia. Dobry seks, obietnice bez pokrycia czy wysoka pozycja zawodowa partnera to nie wszystko… Czy podobne problemy zbliżą ich do siebie?

Cieszę się, że to dopiero początek serii Pensjonat na wzgórzu! Z przyjemnością powrócę w Bieszczady w drugim tomie. To będzie szybki wypad za miasto – tę część pochłonęłam w dwa dni. Wybaczcie pewność w opinii, ale mam wrażenie, że tej książki nie da się czytać dłużej. Każdy rozdział wręcz kipi od wydarzeń, pozornie błahych, oraz emocji. Bohaterkami targają różne uczucia, które autorka świetnie przelała na papier – bardzo obrazowo oddała emocje i stany psychiczne postaci. Razem z nimi odczuwałam złość, zazdrość czy strach. Potrafiłam się wczuć w położenie każdej z sióstr, choć były one diametralnie różne. Z ogromną ciekawością przekręcałam kolejne strony, nie mogąc doczekać się finału spotkania. Jak pokazuje ostatni rozdział, finał jeszcze przede mną… I przede wszystkim przed dziewczynami.

Niełatwe powroty to wzruszająca i poruszająca historia kobiet, które po latach wracają do rodzinnego domu. Wracają do siebie wzajemnie i do swoich serc, w których niejedna struna jest nadszarpnięta… Czy będą potrafiły odnaleźć wspólną melodię? Przekonajcie się, sięgając po powieść Aleksandry Rak!

Ocena: 4+/6
©Recenzje Dropsa Książkowego
Komentarze dotyczące książki:
Warto zerknąć