ebook Zaraza. Najskuteczniejsi zabójcy naszych czasów
4.39 / 5.00 (liczba ocen: 14196)

Zaraza. Najskuteczniejsi zabójcy naszych czasów
ebook: mobi (kindle), epub (ipad)

E-book - najniższa cena: 29.99
wciąż za drogo?
29.99 zł
Inne proponowane

Światowy bestseller. Mistrzowskie śledztwo dziennikarskie.

"David Quammen jest mistrzem."
Bill Bryson, autor "Krótkiej historii prawie wszystkiego"

Podąża tropem śmiercionośnego wirusa w środku afrykańskiej dżungli. Łapie nietoperze w południowych Chinach i makaki skaczące po dachach świątyń w Bangladeszu. Odwiedza laboratoria o najwyższej klasie bezpieczeństwa mikrobiologicznego, gdzie badane są najgroźniejsze odmiany wirusów, gotowe w każdej chwili wymknąć się spod kontroli.

David Quammen robi wszystko, aby odkryć prawdę o najskuteczniejszych zabójcach naszych czasów i udzielić odpowiedzi na pytania dręczące ludzkość: Czy tajemnicza choroba X zabije nas wszystkich – i kiedy nadejdzie? Dlaczego tempo, z jakim pojawiają się pandemie, nieustanie się zwiększa? Czy sami ściągamy na siebie wyniszczające plagi? A przede wszystkim: Gdzie popełniliśmy błąd?

Wciągający niczym najlepszy thriller reportaż totalny na miarę Głodu Martína Caparrósa czy Cesarza wszech chorób Siddharthy Mukherjeego. Lektura obowiązkowa dla każdego fana mocnej literatury faktu. Kronika największych plag współczesności. Kronika naszych czasów.

Rekomendacje e-booka Zaraza. Najskuteczniejsi zabójcy naszych czasów:

"Przerażające i fascynujące arcydzieło reportażu naukowego, które czyta się jak powieść detektywistyczną."
Walter Isaacson, autor bestsellerowych biografii "Steve Jobs" oraz "Leonardo da Vinci".

"»Zaraza to thriller z życia wzięty, który ma wpływ na nas wszystkich.«" - Elizabeth Kolbert, autorka "Szóstego wymierania"

"Quammen jest nie tylko jednym z najważniejszych dziennikarzy naukowych, ale jednym z najważniejszych pisarzy w ogóle, kropka." - Dwight Garner, "New York Times"

"Pasjonująca książka, która pokazuje, jak wielu kandydatów rywalizuje o miano nowej pandemii." - Euan Lawson, "British Journal Of General Practice"

"Zdolność przewidywania, niesamowicie aktualna podczas tego roku zarazy." - Richard Dawkins, "New Statesman"

"Quammen ma rozległą wiedzę, znakomite pióro i wielkie serce." - James Gorman, "New York Times Book Review"

"Wspaniała książka (…), dostarcza wszystkiego, co potrzebujesz wiedzieć, i wszystkiego, co powinieneś wiedzieć. Obserwacje i analizy Quammena sprawiają, że poszukiwanie sensacji staje się zbędne." - Bryan Appleyard, "Sunday Times"

"David Quammen należy to tego rzadkiego gatunku dziennikarzy naukowych, którzy potrafią połączyć dogłębne zbadanie tematu z umiejętnością syntezy i talentem do snucia opowieści." - Nathan Wolfe, "Nature"

"Wciągająca, pełna zwrotów akcji lektura. Opowieść z pierwszej linii frontu zapobiegania pandemiom." - Lizzie Wade, "Wired"

"Całkiem możliwe, że David Quammen jest moim ulubionym żyjącym pisarzem naukowym: sympatyczny, pełen erudycji, schowany w cieniu opowieści, nieprawdopodobnie zabawny i głęboko ludzki." - Kathryn Schulz, "New York Magazine"

O e-booku Zaraza. Najskuteczniejsi zabójcy naszych czasów blogerzy napisali: 

Zdecydowanie jest to jeden z lepszych i bardziej rozbudowanych reportaży naukowych, z jakimi miałam do czynienia. Oto zbiór wielu istotnych informacji o świecie wirusów, o tajemniczych chorobach i ich początkach, o próbach znalezienia skutecznych sposobów ich zwalczania. Polecam. - BookeaterReality - Meg Sheti

Zaraza. Najskuteczniejsi zabójcy naszych czasów od David Quammen możesz już bez przeszkód czytać w formie e-booka (pdf, epub, mobi) na swoim czytniku (np. kindle, pocketbook, onyx, kobo, inkbook).
Zdecydowanie jest to jeden z lepszych i bardziej rozbudowanych reportaży naukowych, z jakimi miałam do czynienia. Oto zbiór wielu istotnych informacji o świecie wirusów, o tajemniczych chorobach i ich początkach, o próbach znalezienia skutecznych sposobów ich zwalczania. Zajrzyjcie w głąb laboratoriów, podążcie tropem wirusów do samego serca dżungli, dajcie się ponieść tej niepowtarzalnej opowieści, która z pewnością skłoni Was do pewnych przemyśleń, a z pewnością w subtelny sposób poszerzy Waszą wiedzę z zakresu mikrobiologii. Polecam!

Cała recenzja na blogu: Zaraza. Najskuteczniejsi zabójcy naszych czasów

Ocena: 6/6
©BookeaterReality
Komentarze dotyczące książki:
Warto zerknąć