ebook Frida Kahlo i kolory życia
3.77 / 5.00 (liczba ocen: 1143)

Frida Kahlo i kolory życia
ebook: mobi (kindle), epub (ipad)

Wydawca:  Wydawnictwo Znak
Kategoria:  /
E-book - najniższa cena: 17.89
wciąż za drogo?
17.89 zł

Odważna, silna, zdecydowana. Kobieta, która stała się ikoną.

Meksyk, 1925 rok. Frida marzy o karierze lekarza, jednak straszny wypadek niweczy jej plany. Przykuta do łóżka przegląda kolorowe albumy i uczy się malować, tworząc pierwsze autoportrety. Traci pełną sprawność, ale odnajduje prawdziwą pasję – sztukę. Zachęcona przez ojca pokazuje swoje obrazy słynnemu malarzowi Diego Riverze. Dziewczyna zakochuje się w nim do szaleństwa, nie bacząc na dzielącą ich różnicę wieku, ani jego reputację kobieciarza.

Diego nie tylko pokazuje jej niezwykły świat artystycznej bohemy, ale również przynosi jej cierpienie. Motywuje ją i popycha do działania, a jednocześnie rani licznymi zdradami. Malarka nie potrafi żyć z nim, nie potrafi żyć bez niego. Wie, że nic nie jest wieczne, dlatego rzuca się w wir życia i sztuki. Oczarowuje paryskich surrealistów i słynnego Picassa, rozkochuje w sobie Trockiego. Frida żyje na własnych zasadach, wbrew oczekiwaniom społecznym i stereotypom. Idzie swoją drogą. Jednak dojdzie nią do miejsca, w którym będzie musiała zakwestionować wszystko, w co dotychczas wierzyła. 

O e-booku Frida Kahlo i kolory życia blogerzy napisali:

Nie przepadam za czytaniem suchych biografii, dlatego zainteresowała mnie powieść Caroline Bernard, bo w takiej formie o wiele łatwiej jest mi czytać o ludziach, którzy żyli naprawdę. Choć Frida Kahlo jest postacią zdecydowanie kontrowersyjna, a pod wieloma względami jest dla mnie wręcz anty-wzorem, to jednak podziwiam ją za jej siłę, niegasnącą pasję i odwagę. - Alina Z. - Tea Books Lover

Frida Kahlo i kolory życia od Caroline Bernard możesz już bez przeszkód czytać w formie e-booka (pdf, epub, mobi) na swoim czytniku (np. kindle, pocketbook, onyx, kobo, inkbook).
Wydawnictwo @znakhoryzont rozpoczęło serię Wyjątkowe kobiety, która składać się będzie z fabularyzowanych biografii niezwykłych artystek. Bohaterką pierwszego tomu jest Frida Kahlo - meksykańska malarka, której życie pełne było bólu, ale również koloru, pasji i szukania piękna w otaczającym ją świecie. Przyznam szczerze, że wiedziałam o niej bardzo mało, a nie przepadam za czytaniem suchych biografii, dlatego zainteresowała mnie powieść Caroline Bernard, bo w takiej formie o wiele łatwiej jest mi czytać o ludziach, którzy żyli naprawdę.

Autorka, w oparciu o liczne dostępne źródła dotyczące Fridy Kahlo, stworzyła pasjonującą opowieść o młodej kobiecie, której los odbiera zdrowie i kawałek po kawałku niszczy ją fizycznie, ale nie jest w stanie zabrać jej pasji do malowania, bogatej wyobraźni i głęboko zakorzenionej miłości do Meksyku, jego historii i kultury. Ten aspekt książki był dla mnie najciekawszy, jak mocno, nawet podczas pobytu w Stanach Zjednoczonych i Europie, Frida trzymała się swoich korzeni, co objawiało się w jej charakterystycznym stylu ubierania się, a także w jej obrazach.

Osią powieści, jak i życia Fridy, był jej związek z dwadzieścia lat od niej starszym malarzem Diego Riverą, bez którego nie umiała żyć, choć stale przysparzał jej cierpienia. Bynajmniej nie jestem ekspertką w temacie, ale myślę, że autorka wspaniale przedstawiła rozterki malarki, jej uczucia, przemyślenia, pozwalając czytelnikom naprawdę ją poznać i wyobrazić sobie, jak wyglądało jej codzienne życie, jej otoczenie, pełne kolorów, które tak kochała, a także odkryć skąd czerpała inspiracje do swoich najsłynniejszych obrazów.

Choć była to postać zdecydowanie kontrowersyjna, a pod wieloma względami jest dla mnie wręcz anty-wzorem, to jednak podziwiam ją za jej siłę, niegasnącą pasję i odwagę, żeby na przekór wszystkiemu kroczyć własną drogą. Cieszę się, że przeczytałam tę powieść i czekam na kolejne tomy serii, poświęcone Edith Piaf oraz Marii Callas.

Ocena: 4/6
©Tea Books Lover
Komentarze dotyczące oferty:
Warto zerknąć