ebook Serce na walizkach
3.68 / 5.00 (liczba ocen: 122)

Serce na walizkach
ebook: mobi (kindle), epub (ipad)

Wydawca:  Lipstick Books
Kategoria:  /
E-book - najniższa cena: 22.90
Audiobook - najniższa cena: 33.92
wciąż za drogo?
22.90 zł
27.19 zł Lub 24.47 zł
31.99 zł Lub 28.79 zł
22.90 zł
31.99 zł
Inne proponowane

Czy chociaż raz zastanawiałaś się, jak wyglądałoby twoje życie, gdybyś...? Czy czułaś się kiedyś zdeptana, oszukana, rozczarowana i odepchnięta przez męża? Czy żyjąc w idealnym związku, chociaż raz zatraciłaś obraz własnej siebie? Czy przez problemy i samo życie zapomniałaś o gorących i namiętnych chwilach w sypialni czy też o motylach szalejących w brzuchu? Co musiałoby się stać, abyś pozwoliła sobie na zapomnienie i uległa obcemu, bezwstydnemu i inteligentnemu nieznajomemu?

Małgorzata Piłat to kobieta żyjąca w związku, który dla otoczenia wydaje się idealny, lecz w rzeczywistości wyniszcza ją od środka, mimo że ma wszystko. Jej mąż już dawno zapomniał, że miłość składa się z drobnych rzeczy, a nie z góry pieniędzy, które zdobią ich konta. Co zrobi Gośka, gdy na jej drodze stanie mężczyzna, przy którym poczuje się znów sobą, kochana i szczęśliwa? Czy zatraci się w obcych ramionach, czy będzie trwać na straży swojego małżeństwa? Tyle pytań...

A odpowiedzi są na wyciągnięcie ręki, w książce Serce na walizkach.

O e-booku Serce na walizkach blogerzy napisali: 

Serce na walizkach ma w sobie urok powieści obyczajowych, ale nie brakuje jej zmysłowych scen. Pisarka nie ograniczyła się do tych motywów, z wyczuciem uchwyciła wątpliwości głównej bohaterki, splot tych elementów dał w efekcie historię, w której widać jak na dłoni jak łatwo przejść od być do mieć i ceny za to. - Katarzyna Pessel - Taki jest świat

K.A. Figaro rozświetla i rozgrzewa egzystencję bohaterki, wprowadzając zakazany owoc, który kusi i obiecuję zmianę życia o 180 stopni. To realna opowieść o dojrzałej kobiecie, która po drodze zgubiła swoje ja i stoi na życiowym zakręcie i nie wie, czy to, co wybierze, okaże się „lotem do szczęścia”, czy może przysporzy jej kolejnego bólu i rozpaczy. - Magdalena Fraszczak vel Jószczak - Książka w autobusie

Serce na walizkach od K. A Figaro możesz już bez przeszkód czytać w formie e-booka (pdf, epub, mobi) na swoim czytniku (np. kindle, pocketbook, onyx, kobo, inkbook) lub słuchać w formie audiobooka (mp3).
Przyznaję się bez bicia, że to było moje pierwsze spotkanie z twórczością autorki. Jesteście ciekawi, jak ono wypadło?

Razem z autorką wkraczamy w pozornie idealne życie Małgorzaty Piłat. Kobiety dojrzałej, niezależnej, ale przy tym stłamszonej przez swojego męża. Jej małżeństwo doświadcza właśnie kolejnego kryzysu, a Małgorzata wszelkimi sposobami próbuje walczyć w obronie swojego długoletniego związku. Niestety tylko ona o niego walczy, mąż ją ignoruje i wręcz odpycha. Oczywiście dla całego świata, stanowią idealną i wzorową parę. Nikt nie podejrzewa, co dzieje się między tą dwójką w zaciszu domowym. Dodatkowo choroba jej ojca dokłada kobiecie kolejnych zmartwień, a na wsparcie ze strony swojej rodzicielki nie ma co liczyć. Niespodziewany służbowy wyjazd do Portugalii jest dla niej prawdziwym wybawieniem i ma nadzieję, że dzięki temu nabierze dystansu i zdecyduje jak poukładać swoje życie. Właśnie tam na jej drodze staje – ON – mężczyzna idealny, który może jej dać to, co jej tak bardzo brakuje. Czy wyjazd przyniesie Małgorzacie wybawienie? Czy kobieta ulegnie pokusie?

Autorka w lekkim stylu wprowadza czytelnika w szarą codzienność Małgorzaty. Jej rozterki, ból i rozpacz, powoduję, że czytając, współczujemy bohaterce i kibicujemy jej, aby zaczęła w końcu żyć. Doświadczamy razem z nią, jak niszczycielską siłę ma rutyna i brak zainteresowania drugiej osoby, którą kochało się nad życie. Oczywiście żaden związek nie będzie zawsze idealny i cukierkowy, ale ważne jest, żeby obie jednostki dbały o niego na równi. K.A. Figaro rozświetla i rozgrzewa egzystencję bohaterki, wprowadzając zakazany owoc, który kusi i obiecuję zmianę życia o 180 stopni. To realna opowieść o dojrzałej kobiecie, która po drodze zgubiła swoje ja i stoi na życiowym zakręcie i nie wie, czy to, co wybierze, okaże się „lotem do szczęścia”, czy może przysporzy jej kolejnego bólu i rozpaczy.

Ocena: 4/6
©Książka w autobusie
Co by było gdyby? Gdyby postąpić inaczej? Gdyby podjąć inną decyzję? Gdyby pójść inną drogą? Gdyby po prostu być, a nie mieć? Gdyby, gdyby, gdyby … To słowo ma jednocześnie moc zaklinania rzeczywistości i łudzenia się tym, że w innych okolicznościach wszystko mogłoby wyglądać inaczej, na pewno lepiej niż obecnie. Czy to prawda? No właśnie to jedna, wielka, niewiadoma, lecz o tym nie myśli nikt, za iluzja, tego, co nie zaistniało kusi swoim pięknym, acz nierealnym, mirażem. A co kiedy pojawia się szansa na zmianę tego, co najbardziej uwieram rani, po prostu boli?

Świetna praca, piękna aparycja, mąż odnoszący sukcesy zawodowe, apartament, po prostu idealne życie i dorównujący mu związek. Po prostu spełnienie marzeń, tyle, że takich z dopiskiem drobnym drukiem, by nie rzec niedostrzegalnym lub też spisanych sympatycznym atramentem. Jedno i drugie zaczyna być coraz bardziej widoczne dla Małgorzaty Piłat, ma wszystko to, co wydaje się odzwierciedleniem tego, o co walczy tak dużo ludzi. Tyle, że rzeczywistość ma się nijak do tej pięknej iluzji, zamiast szczęścia kobieta dostaje coś zupełnie odwrotnego. Codziennie płaci wysoką cenę za to, co ma, nieceniona w domu, wciąż przełykająca gorzkie upokorzenia, małe i większe przytyki ze strony bliskich. Wciąż odczuwa rozdarcie pomiędzy tym, kim powinna i chciałaby być. Miłość, jaka dawała jej siłę, teraz odbiera ją, codzienna walka o małżeństwo, zainteresowanie, po prostu bycie z sobą nie przynosi efektów. Kolejne rozczarowania najbliższą osobą też nie służą Małgosi. A gdyby tak raz w końcu wybrać siebie zamiast spełniania wygórowanych oczekiwań i nie myśleć o tym, co właściwe tylko po prostu żyć chwilą? Szansa na to pojawia się szybciej niż mogłaby przypuszczać w osobie kogoś, kto jest nią zainteresowany i oferuje to, czego tak pragnie. Czy kobieta jest gotowa na ten krok i skusi się na uwodzicielską propozycję? Może czas na podjęcie decyzji, jakie do tej pory odkładała na później, wciąż łudząc się, że jeszcze będzie tak jak dawniej? Gdzie ją zaprowadzi ta znajomość? Tak łatwo ulec mirażowi szczęścia, ale czy zawsze jest nim?

Miłość nie jedno ma imię, tak samo jak i oblicze, łatwo ją pomylić z pożądaniem, zauroczeniem i obowiązkiem. Czasem zamiast dawać odbiera zbyt wiele i nim się człowiek spostrzeże po raz kolejny opatruje swoje emocjonalne rany, wciąż ma nadzieję, że to już ostatni raz i jeszcze będzie tak jak kiedyś, ale w końcu nadchodzi moment, zmieniający wszystko. K.A. Figaro doskonale uchwyciła chwilę stania na rozdrożu i rozpamiętywania utraconych złudzeń oraz tego, co przychodzi niespodziewanie, kusząc by w końcu powiedzieć jednemu „nie”, a drugiemu „tak”. Serce na walizkach ma w sobie urok powieści obyczajowych, ale nie brakuje jej zmysłowych scen. Pisarka zresztą nie ograniczyła się do tych motywów, z wyczuciem uchwyciła wątpliwości głównej bohaterki, splot tych elementów dał w efekcie historię, w której widać jak na dłoni jak łatwo przejść od być do mieć i ceny za to. Na tym nie kończy się ta książka, wprost przeciwnie, to dopiero początek opowieści o próbie odkrycia kim się jest, co jest ważne, a przede wszystkim celnie oddany obraz kobiety, która poznała smak bycia przedmiotem, nie podmiotem, dopasowującym się do marzeń innych, lecz nie swoich. Czy jest gotowa na to, czego pragnie? Odpowiedź znajduje się w Sercu na walizkach, w jakiej autorka nie boi się pokazać kogoś kto zza złotych prętów klatki spogląda na świat i chce czegoś, co w niej nie umie znaleźć.

Ocena: 6/6
©Taki jest świat
Komentarze dotyczące książki:
Warto zerknąć