ebook Miasto głupców
3.8 / 5.00 (liczba ocen: 138)

Miasto głupców
ebook: mobi (kindle), epub (ipad)

E-book - najniższa cena: 17.55
wciąż za drogo?
17.55 zł Lub 15.80 zł
29.67 złpremium: 19.14 zł Lub 19.14 zł
31.90 zł
31.90 zł
31.90 zł Lub 28.71 zł
17.86 zł
24.65 zł
kliknij aby zobaczyć pozostałe oferty (5)
Inne proponowane

„Rodzinna tragedia, koszmar sprzed lat i zbrodnia, którą trudno rozwikłać, gdy wokoło panuje zmowa milczenia.  to kolejny kryminał Hanny Greń doskonale oddający klimat sielskich miejscowości u podnóża gór, w których czai się zło. Polecam!” – Joanna Jodełka

Trudno dotrzeć do prawdy, gdy wszyscy wokół milczą jak zaklęci…

Fabuła:

Gdy Magdalena i Krzysztof Witeccy dowiadują się, że zostaną rodzicami, postanawiają spełnić swoje marzenie o przeprowadzce na wieś. Po długich poszukiwaniach decydują się kupić zaniedbany, lecz uroczy domek w Jasieniu. W czasie prac remontowych małżeństwo dowiaduje się o klątwie, która zdaniem sąsiadów ciąży nad tajemniczym ogrodem na tyłach posesji. Podobno wiele lat temu doszło tam do krwawego mordu. Ofiara zwana Białą Matyldą ma po dziś dzień nawiedzać to miejsce, czyhając na ciężarne kobiety i dzieci.
Witeccy nie wierzą w paranormalne opowieści sąsiadów, jednak gdy życzliwa dotychczas społeczność odwraca się od nich, postanawiają opuścić dom i wrócić do miasta. O pomoc w wyjaśnieniu dziwnego zachowania sąsiadów proszą Dionizę Remańską. Tym razem wsparcie w rozwikłaniu zagadki nadejdzie z nieoczekiwanej strony i silnie splecie się z jej życiem osobistym.
Czy nieustępliwej pani detektyw uda się połączyć wszystkie elementy układanki?

O e-booku Miasto głupców blogerzy napisali: 

Hanna Greń zawiązała intrygującą historię, której poznawanie wzbudzi ciekawość tak bardzo, że nie oderwiemy się od lektury, dopóki nie poznamy odpowiedzi na wszystkie pojawiające się pytania. Wiele wątków sprawi, że niczym detektyw będziemy starali się ułożyć je w jedną całość. A to wymagać będzie od nas skupienia, które towarzyszyć będzie nam przez cały czas. To właśnie mocny punkt tej książki. - Tomasz Kosik -Czyt-NIK

Mam kilka ulubionych serii kryminalnych i ta o Dionizie Remańskiej jest zdecydowanie jedną z nich. Bardzo polubiłam tę nietuzinkową bohaterkę i jej spojrzenie na świat, a samo Miasto głupców zaliczam do najlepszej części tej serii. - Malwina - Zakątewk czytelniczy

Miasto głupców od Hanna Greń możesz już bez przeszkód czytać w formie e-booka (pdf, epub, mobi) na swoim czytniku (np. kindle, pocketbook, onyx, kobo, inkbook).
Mam kilka ulubionych serii kryminalnych i ta o Dionizie Remańskiej jest zdecydowanie jedną z nich. Bardzo polubiłam tę nietuzinkową bohaterkę i jej spojrzenie na świat, a samo Miasto głupców zaliczam do najlepszej części tej serii.

Historia tutaj opisana wywołała we mnie takie emocje, o które bym siebie nie podejrzewała. I nie mogę zdradzić za wiele, żeby nie pozbawić Was elementu zaskoczenia, ale musicie wiedzieć, że już po prologu musiałam wziąć kilka głębszych oddechów, a potem wcale nie było łatwiej...

Małżeństwo Witeckich wierzy, że znalazło swoje miejsce na ziemi. Kupili działkę razem z domem w pewnej miejscowości, zostali miło przyjęci przez mieszkańców, lecz w pewnym momencie nagle wszyscy zaczęli traktować ich jak powietrze, a małżonkowie nie wiedzą, co jest tego przyczyną. Dioniza Remańska dostaje zlecenie, żeby dowiedzieć się, co się stało, a rozwiązanie tej zagadki jest bardziej przerażające, niż można by przypuszczać.

Od pierwszego spotkania z twórczością autorki podziwiam jej umiejętność budowania historii, kreowania bohaterów oraz przedstawiania ich motywacji i działań. Nie wiem, skąd czerpie inspiracje, ale za każdym razem jestem pod wrażeniem układanki, jaką serwuje czytelnikom w fabułach swoich książek. A to, co wymyśliła w Mieście głupców po prostu rozjechało mnie emocjonalnie. Pomijam już spójność, logikę i konsekwencję, bo to w czytanych przeze mnie książkach autorki nigdy nie szwankowało, podobnie jak dobrze zarysowane wątki kryminalne i obyczajowe. Ja po prostu nie mogłam się od tej historii oderwać.

Narracja poprowadzona jest kilkutorowo - szybko połapałam się, ile mamy perspektyw (choć na pierwszy rzut oka nie jest ich tyle, ile może się wydawać). Dużo się dzieje wokół samej Dionizy i bardzo mi się to podoba - a zakończenie pozostawia otwartą furtkę na więcej.

Jeśli jesteście fanami serii - czwarty tom Was nie zawiedzie, a jeśli nie znacie Dionizy - warto sprawdzić, czy może się z nią polubicie. Ten tom ma zupełnie nową zagadkę kryminalną i myślę, że bez znajomości wcześniejszych powinniście spokojnie połapać się co do wątków dotyczących samej Diony. Tylko po co odbierać sobie tę przyjemność, jak można zacząć od pierwszego tomu i ewoluować razem z bohaterką?

Ocena: 5+/6
©Zakątek czytelniczy
Miasto głupców to czwarta część z Dionizą Remańską w roli głównej. A ja przyznaję się, że to pierwsza książka Hanny Greń po którą sięgnąłem. I to mój wielki błąd, który muszę naprawić. Zwłaszcza, że książki z tej serii można czytać niezależnie.

Detektyw Remańska jest bohaterką, która skradła moje serce. Jej inteligencja oraz nieustępliwość w dążeniu do rozwikłania zagadki bardzo mi zaimponowały. Tym razem Remańska na prośbę Magdaleny i Krzysztofa Witeckich włączy się do sprawy wyjaśnienia dziwnej sytuacji związanej z domkiem w Jasieniu. To właśnie tutaj małżeństwo postanawia przeprowadzić się na wieś. Dowiadując się, że zostaną rodzicami, chcą wieść spokojne sielskie życie z dala od miejskiego zgiełku. Początkowo mieszkańcy ciepło przyjęli nowych sąsiadów. Jednak, gdy Ci postanowili odnowić ogród, sytuacja zmieniła się o sto osiemdziesiąt stopni. Mieszkańcy odwracają się od Witeckich. Niestety zaniedbany dom, który miał być dla nich azylem, okazał się prawdziwą udręką. Sielska atmosfera zostaje zmącona. Wiejska legenda głosi, że nad ogrodem ciąży klątwa. Doszło tu do makabrycznego mordu Zosi Rusek, a ich ofiara zwana Białą Matyldą czyha na ciężarne kobiety i ich dzieci.

Czy owa legenda jest prawdą? Niestety w toku wydarzeń oraz społecznej nagonki, Witeccy postanawiają opuścić dom, pozbywając się marzeń o sielskim życiu. Jednak sprawa ta nie daje małżeństwu spokoju. Dlatego też proszą Dionizę Remańską o pomoc w rozwikłaniu tej paranormalnej zagadki. Pani detektyw nie spodziewa się jednak, że ta sprawa będzie wiązała się z jej prywatnym życiem.

Hanna Greń zawiązała intrygującą historię, której poznawanie wzbudzi naszą ciekawość tak bardzo, że nie oderwiemy się od lektury, dopóki nie poznamy odpowiedzi na wszystkie pojawiające się pytania. Wiele wątków sprawi, że niczym detektyw będziemy starali się ułożyć je w jedną całość. A to wymagać będzie od nas skupienia, które towarzyszyć będzie nam przez cały czas. To właśnie jest mocnym punktem tej książki. Rozwiązania nie otrzymujemy na tacy, lecz wraz z Remańską oraz towarzyszącym jej aspirantem Lipskim i nadkomisarzem Ogińskim, układamy każdy skrawek śladów zapisanych na kartach tego kryminału. Lecz nie tylko owe ślady będą ważne w rozwiązaniu zagadki. Detektyw będzie musiała zmierzyć się z murem postawionym przez mieszkańców Jasienia. Zmowa milczenia będzie kolejnym utrudnieniem w drodze do poznania prawdy.

A prawdą jest, że Miasta głupców jest książką, którą bez chwili wahania umieszczam na półce Najlepszych Interesujących Książek. Kryminalna historia z zagadkami i tajemnicami oraz wątkiem obyczajowym to mocny punkt najnowszej powieści Hanny Greń. Zdecydowanie polecam!

Ocena: 6/6
©Czyt-NIK
Komentarze dotyczące książki:
Warto zerknąć