ebook Pomocnik Historyczny. Dzieje na Jedwabnym Szlaku 2/2021
0 / 5.00 (liczba ocen: 0)

Pomocnik Historyczny. Dzieje na Jedwabnym Szlaku 2/2021
ebook: pdf

E-book - najniższa cena: 22.09
wciąż za drogo?
VIRTUALO#VIRTUALO Urodziny
VIRTUALO#VIRTUALO Urodziny
25.99 zł
22.09 zł
Inne proponowane

Współczesna inicjatywa Jednego Pasa i Jednej Drogi – jak przedsięwzięcie nazywają sami Chińczycy – ma im pomóc w zintensyfikowaniu relacji z Zachodem oraz – niejako po drodze – w poszerzeniu kręgu wpływów Pekinu na zaniedbanych w ostatnich stuleciach obszarach środkowej Azji.

To dobra okazja, by przypomnieć historię dawnego Jedwabnego Szlaku z Chin do Europy i z Europy do Chin. Jak powstał, czym był, jak funkcjonował? Przedstawiamy dzieje polityczno-społeczne w przestrzeni tego traktu, opisujemy władztwa dominujące na szlaku w kolejnych epokach, w tym różne polityczne struktury tworzone przez nomadów z Wielkiego Stepu. Gdy w wyniku m.in. odkrycia drogi morskiej z Europy do Indii lądowy Jedwabny Szlak stracił na znaczeniu – na peryferie historii wypadła też Azja Środkowa, ta cywilizacja rozdroży. Jest okazja, by przypomnieć i jej dzieje, skoro centralna część Eurazji znów zyskuje na znaczeniu. Odbyć – z naszym „Pomocnikiem Historycznym” w ręku – wielką podróż przez stulecia i rozległe terytoria środkowej Azji, dziś wielki tygiel nowych państw, narodów, tożsamości.


Zapraszamy do lektury
 

Pomocnik Historyczny. Dzieje na Jedwabnym Szlaku 2/2021 od praca zbiorowa możesz już bez przeszkód czytać w formie e-booka (pdf, epub, mobi) na swoim czytniku (np. kindle, pocketbook, onyx, kobo, inkbook).
Komentarze dotyczące książki:
Warto zerknąć