ebook Opowiadania prawie wszystkie
4.1 / 5.00 (liczba ocen: 88)

Opowiadania prawie wszystkie
ebook: mobi (kindle), epub (ipad)

E-book - najniższa cena: 24.95
wciąż za drogo?
empik#EMPIK GO BOOK
empik#EMPIK GO BOOK
49.90 złempikGO: 19.99 zł z Empik Go 19.99 zł
46.41 złpremium: 29.94 zł Lub 29.94 zł
39.92 zł Lub 35.93 zł
42.42 zł
49.90 zł
-28% 24.95 zł
38.25 zł
kliknij aby zobaczyć pozostałe oferty (4)
Wesprzyj UpolujEbooka.pl - postaw kawę
Inne proponowane

 Edgar Allan Poe – prekursor horroru i opowiadań detektywistycznych – powraca w mistrzowskim przekładzie. Sławomir Studniarz – uhonorowany Nagrodą „Literatury na Świecie” – znakomicie oddaje walory językowe i literackie oryginału. Obok słynnych opowiadań, jak choćby: „Zagłada domu Usherów”, „Maska czerwonego moru”, „Studnia i wahadło” czy „Czarny kot”, w zbiorze znalazły się również teksty mniej znane: „Eleonora”, „Żabi skoczek”, „Król Mór”, „System doktora Pierza i profesora Smoły” czy „Złoty żuk”.

O e-booku Opowiadania prawie wszystkie:

Edgar Allan Poe żył krótko i burzliwie, zmarł w niewyjaśnionych okolicznościach, a osiągnięcia literackie okazały się nadzwyczaj trwałe. Jego utwory cieszą się niesłabnącą popularnością i powoli zdobywają uznanie również w kręgach akademickich. Sama postać amerykańskiego twórcy silnie oddziałuje na współczesną kulturę popularną, o czym świadczy niedawno nakręcony film osnuty na tajemniczych okolicznościach jego śmierci, a także obecność Poego w serialach telewizyjnych i kreskówkach. Jego twórczość silnie inspirowała i nadal inspiruje grafików, malarzy i muzyków. H.P. Lovecraft mówił o nim: „Bóg fikcji literackiej”.
Teraz Poe powraca w mistrzowskim przekładzie. Sławomir Studniarz, uhonorowany Nagrodą „Literatury na Świecie”, znakomicie oddaje walory językowe i literackie oryginału.

„Opowiadania prawie wszystkie” to gratka dla miłośników grozy, budzący dreszcz powrót do źródeł – trzydzieści dziewięć opowiadań, będących prawdziwą mieszanką wybuchową, która zniewala kolejne pokolenia czytelników.

O e-booku Opowiadania prawie wszystkie blogerzy napisali:

Bez względu na to, od jakiego opowiadania z tego zbioru rozpoczniecie lekturę, będzie to dobry wynik. To świetne dzieła. Jeśli tak, jak ja, nie sięgnęliście nigdy wcześniej po tego autora, to czas to nadrobić. Gwarantuję, że ta książka będzie wyśmienita na początek. - Katarzyna Kulik - Jej wysokość Literatura

Opowiadania prawie wszystkie od Edgar Allan Poe możesz już bez przeszkód czytać w formie e-booka (pdf, epub, mobi) na swoim czytniku (np. kindle, pocketbook, onyx, kobo, inkbook).
Opowiadania prawie wszystkie to zbiór wielu opowiadań Edgara Allana Poego – prekursora horroru i opowiadań detektywistycznych. Zakochałam się w tym wydaniu, kiedy tylko je zobaczyłam! Bardzo żałowałam, że ta książka nie została wydana w listopadzie – miesiącu, który jest tak ponury, że uważam go za idealny, do czytania takich rzeczy! A jednak ten początek wiosny mamy deszczowy i zimny, toteż pogoda dopasowała się do klimatu książki… Przyznam szczerze, że to pierwsze moje spotkanie z tym autorem, choć już od dłuższego czasu miałam go na swojej liście.

Poe żył krótko i burzliwie, zmarł w niewyjaśnionych okolicznościach, pozostawiając ogromny dorobek literacki. Fascynował go temat śmierci, zjawisk nadprzyrodzonych, zabójstw popełnianych z zimną krwią i funkcjonowania ludzkiej psychiki. Do tej pory oddziałuje na współczesną kulturę, inspirując pisarzy, malarzy czy też reżyserów.

Opowiadania prawie wszystkie – na spotkanie Poego

Ta książka to prawdziwa gratka dla miłośników grozy i horroru. Jestem pewna, że nawet najbardziej wymagający fan gatunku, znajdzie tu coś dla siebie. Zawarto w niej aż 39 opowiadań, podczas czytania których towarzyszy nam nieprzyjemny, przeszywający dreszcz. To prawie 600 stron strachu, upiorów, śmierci i innych okropności! To jednak nie wszystko – autor niejednokrotnie odwołuje się do filozofii, religii czy też charakterystycznego dla epoki zainteresowania zjawiskiem mesmeryzmu. “Powstawanie z martwych” czy też doświadczenia śmierci, pozostając w pełni funkcji życiowych, to wielokrotnie pojawiający się w opowiadaniach Poego wątek, który jednocześnie fascynuje i przeraża.

Poza typowymi dla horroru symbolami jest tutaj również głębokie skupienia na człowieku – na działaniu jego psychiki, motywacjach, pobudkach i postępowaniu. Poe z wnikliwością najlepszego obserwatora serwuje nam opis tego wszystkiego w swoich dziełach. Jego bohaterowie są realistyczni, niejednokrotnie źli i zepsuci do szpiku, ale ich postępowanie zawsze ma jakiś motyw.

Zbiór opowiadań zawiera dłuższe teksty – nawet na kilkadziesiąt stron (jak Zabójstwo przy Rue Morge czy też Tajemnica Marii Roget), ale i krótsze, nawet jednostronicowe. Sama nie wiem, które z nich bardziej na mnie oddziaływały. Przyznaję, że niejednokrotnie odkładałam książkę, aby dojść do siebie. Tak dużej dawki grozy nie byłam w stanie przełknąć na raz!

Wybór Poego to zawsze dobry wybór

Opowiadania prawie wszystkie to idealny wybór lektury na samotne wieczory. Jestem pewna, że po odłożeniu książki jeszcze długo nie będziecie potrafili zmrużyć oka, analizując te utwory w głowie.

Choć opowiadania nie są moją ulubioną formą literacką, te czytało mi się wyśmienicie. Zaletą takich zbiorów jest to, że książki nie trzeba czytać “od deski do deski”, przewracać w odpowiednim porządku kolejne strony, brnąć przez opowieść, lecz można wybierać te teksty na które pozwala nam czas i na które mamy ochotę. Tak, jak wspomniałam już wcześniej, w tym zbiorze są krótsze i dłuższe opowiadania, dlatego też lekturę można dopasować indywidualnie do siebie.

Bez względu na to, od jakiego opowiadania z tego zbioru rozpoczniecie lekturę, będzie to dobry wynik. To świetne dzieła. Jeśli tak, jak ja, nie sięgnęliście nigdy wcześniej po tego autora, to czas to nadrobić. Gwarantuję, że ta książka będzie wyśmienita na początek.

Ocena: 6/6
©Jej Wysokość Literatura
Komentarze dotyczące książki:
Warto zerknąć