ebook Jak powstała bomba atomowa
4.37 / 5.00 (liczba ocen: 17717)

Jak powstała bomba atomowa
ebook: mobi (kindle), epub (ipad)

E-book - polecana oferta: 47.94
wciąż za drogo?
55.71 złpremium: 35.94 zł Lub 35.94 zł
47.94 zł Lub 43.15 zł
49.00 zł
59.90 zł
59.90 zł Lub 53.91 zł
45.25 zł
47.92 zł
kliknij aby zobaczyć pozostałe oferty (5)
Wesprzyj UpolujEbooka.pl - postaw kawę
Inne proponowane

Laureatka Pulitzera, National Book Award i Nagrody Krajowego Stowarzyszenia Krytyków Książki (NBCCA). Stworzenie bomby atomowej bezpowrotnie wpłynęło na bieg historii. Coś, co zaczęło się jako interesujący problem teoretyczny w fizyce, z przerażającą szybkością zmieniło się w broń masowej zagłady. „Jak powstała bomba atomowa” (e-book w formatach epub i mobi) to książka przełomowa. Opowiada szczegółowo o nauce, ludziach i realiach społeczno-politycznych związanych z tą totalną zmianą w dziejach ludzkości. Umiejętności Richarda Rhodesa w tworzeniu portretów biograficznych i snuciu fabuły dorównuje jedynie jego wielka, erudycyjna wiedza.

Tę sagę o fizyce, polityce i psychologii człowieka czyta się jak kryminał. Stosując najlepsze zasady suspensu, Rhodes stopniowo wprowadza wielkich graczy: od Roosevelta i Einsteina po wizjonerskich pionierów teorii kwantowej i zastosowania rozszczepienia termojądrowego, w tym Plancka, Szilarda, Bohra, Oppenheimera, Fermiego, Tellera, Meitnera, von Neumanna i Lawrence’a. Naukowcy – dotąd znani w bardzo wąskich kręgach – wyszli ze swoich wież z kości słoniowej i stanęli w centrum uwagi mediów. Rozmach tej pracy obejmuje najwcześniejsze zapowiedzi energii jądrowej w powieściach H.G. Wellsa, oślepiający błysk Trinity, pierwszej próby jądrowej, program Manhattan, którego kulminacją było zrzucenie bomb na Hiroszimę i Nagasaki, i wyścig zbrojeń podczas zimnej wojny.

Jak powstała bomba atomowa od Richard Rhodes możesz już bez przeszkód czytać w formie e-booka (pdf, epub, mobi) na swoim czytniku (np. kindle, pocketbook, onyx, kobo, inkbook).
Komentarze dotyczące książki:
Warto zerknąć