ebook Prawa zwierząt. Co każdy powinien wiedzieć
3.61 / 5.00 (liczba ocen: 59)

Prawa zwierząt. Co każdy powinien wiedzieć
ebook: mobi (kindle), epub (ipad)

E-book - najniższa cena: 36.75
wciąż za drogo?
36.75 zł
39.60 zł
kliknij aby zobaczyć pozostałe oferty (3)

Książka jest przystępnym wprowadzeniem w złożoną problematykę praw zwierząt w wymiarach moralnym, społecznym, prawnym i politycznym. Profesor Paul Waldau, etyk oraz specjalista w zakresie antrozoologi i praw zwierząt, udziela odpowiedzi na ponad 100 pytań, takich jak:
- Czy troska o prawa zwierząt jest zjawiskiem nowym?
- Co wiemy na temat bytu zwierząt?
- Dlaczego i w jaki sposób dzielimy zwierzęta na towarzyszące, laboratoryjne, wykorzystywane do rozrywki, wykorzystywane do produkcji pożywienia oraz zwierzęta dzikie?
- Jaki jest status i jak są traktowane zwierzęta w każdej z tych kategorii?
- Czy hodowla przemysłowa stwarza zagrożenie dla środowiska?
- Czym prawa moralne różnią się od praw ustawowych?
- Czy ochrona zwierząt występuje we wszystkich kulturach?
- Jak z punktu widzenia zwierząt wyglądają współczesne realia polityczne?
- W jakim stanie jest dziś ruch na rzecz ochrony zwierząt?
- Jakie są perspektywy na przyznanie zwierzętom praw ustawowych?
- Co powinniśmy sądzić o cyrkach i zoo w kontekście praw zwierząt?
- Które zwierzęta są inteligentne albo samoświadome?
- Czy zwierzęta odczuwają emocje?
- Kim są najważniejsze postacie ruchu na rzecz praw zwierząt?
- Jak wygląda przyszłość praw zwierząt?

Szczególnie odczuwalny jest brak powszechnego zrozumienia, że debata wokół praw zwierząt należy do kategorii sporów, w których toku wypracowywane są wartości fundamentalne. Oczywiście zdaniem części osób samo poruszanie tego tematu stanowi zaprzeczenie człowieczeństwa, a zatem jest głęboko niemoralne. Ja jednak zauważyłem, że dla wielu takie koncentrowanie się na człowieku oznacza poruszanie się w sferze znajdującej się poniżej ludzkiego horyzontu etycznego.
Dlatego moim zdaniem ludzie powinni zdawać sobie sprawę z tego, jak wiele osób widzi związek troski o prawa zwierząt z innymi sferami życia. Jeśli przyjąć, że oznacza ona nie tyle zaprzeczenie bycia człowiekiem, ile afirmację jego wyjątkowych zdolności do opieki nad innymi - niezależnie, czy inny jest człowiekiem, czy nie - to otwiera ona drzwi do bogatego świata ponadludzkiego, niezamykającego się w granicach naszego gatunku. W takim ujęciu dylematy znikają - w tej sytuacji nie ma przegranych.
Z tekstu

Seria Co każdy powinien wiedzieć to rzetelne wprowadzenia do zagadnień, w których współczesny człowiek powinien się orientować. Dzięki formie pytań i odpowiedzi szybko i łatwo znajdziesz tu dokładnie tę wiedzę, której szukasz.

Prawa zwierząt. Co każdy powinien wiedzieć od Paul Waldau możesz już bez przeszkód czytać w formie e-booka (pdf, epub, mobi) na swoim czytniku (np. kindle, pocketbook, onyx, kobo, inkbook).
Komentarze dotyczące oferty:
Warto zerknąć