ebook Dziewczyna, kobieta, inna
4.39 / 5.00 (liczba ocen: 120341)

Dziewczyna, kobieta, inna
ebook: mobi (kindle), epub (ipad)

Kategoria:  /
najlepsza cena! w ostatnich 3 miesiącach
E-book - najniższa cena: 19.75
wciąż za drogo?
empik#EMPIK - WTK
empik#EMPIK - WTK
-5% 19.75 zł
-31% 19.75 zł Lub 17.78 zł
33.39 złpremium: 21.54 zł Lub 21.54 zł
21.54 zł Lub 19.39 zł
28.90 zł
28.25 zł
28.27 zł
kliknij aby zobaczyć pozostałe oferty (4)
Wesprzyj UpolujEbooka.pl - postaw kawę

Laureatka Bookera 2019. Książka dekady wg „Sunday Times” i „Guardiana”. Książka roku m.in. wg „Time’a”, „Washington Post”, „New Yorkera” i „Kirkus Reviews”. Oszałamiająca, pulsująca życiem powieść o kobietach. O ich sile, słabościach, bolączkach, powodach do szczęścia, pragnieniach i miłości. „Dziewczyna, kobieta, inna” (e-book w formatach epub i mobi) opowiada o artystkach, bankierkach, nauczycielkach, sprzątaczkach, gospodyniach domowych – w różnym wieku i na różnych etapach życia. „Wreszcie ukazuje się w Polsce powieść, w której mogę się przejrzeć. Evaristo w istocie dała nam prezent: atlas różnorodności. I to jak napisany!” – SYLWIA CHUTNIK

W powieści „Dziewczyna, kobieta, inna” znajdziemy Wielką Brytanię, o jakiej jeszcze nie czytaliśmy. Od Newcastle do Cornwall, od narodzin wieku XX do pierwszych dekad wieku XXI.
Oto dwanaście postaci i ich podróż przez życie. Każda z nich czegoś szuka – kogoś bliskiego, celu w życiu, przynależności, domu, kochanki, matki, utraconego ojca, czy choćby odrobiny nadziei.
Przede wszystkim zaś jest to oszałamiająca, pulsująca życiem powieść o kobietach. O ich sile, słabościach, bolączkach, powodach do szczęścia, pragnieniach i miłości. Opowiada o artystkach, bankierkach, nauczycielkach, sprzątaczkach, gospodyniach domowych – w różnym wieku i na różnych etapach życia.
„Dziewczyna, kobieta, inna” [e-book w formatach epub i mobi] to książka, o której powinno być głośno. I będzie.

Rekomendacje e-booka Dziewczyna, kobieta, inna:

„Autorka potrafi wziąć historię z dowolnego okresu i nasycić ją życiem” – ALI SMITH

„Bernardine Evaristo jest jedną z tych autorek, które powinni czytać wszyscy i wszędzie” – ELIF SHAFAK

„To jedna z tych naprawdę ważnych powieści... Bardzo zabawna, bardzo seksowna” – ALAN HOLLINGHURST

„Najbardziej wciągająca książka, jaką czytałam w tym roku” – ROXANE GAY

„Dajcie Evaristo więcej nagród! Dajcie jej wszystkie!” – GRAHAM NORTON

„Mistrzowska powieść niczym wyśpiewana chórem pieśń miłosna” – ELLE

„Wyjątkowa. Ambitna i pełna współczucia” – STYLIST

O e-booku Dziewczyna, kobieta, inna blogerzy napisali:

Bernardine Evaristo potrafiła napisać powieść, która jest odbiciem bardzo wielu problemów kobiet, osób nieheteronormatywnych oraz osób czarnoskórych. Literacki dialog jest potrzebny. Autorka doskonale wyraziła swoje zdanie. Możemy włączyć się do rozmowy poprzez sięgnięcie po powieść. Zachęcam! - Katarzyna Denisuk - Na czytniku

Dziewczyna, kobieta, inna od Bernardine Evaristo możesz już bez przeszkód czytać w formie e-booka (pdf, epub, mobi) na swoim czytniku (np. kindle, pocketbook, onyx, kobo, inkbook).
Niektóre zadry goją się dopiero po latach, czas niesie przebaczenie, nawet jeśli zostawia blizny.
Zanim przejdę do opisywania wrażeń po przeczytaniu Dziewczyny, kobiety, innej, kilka faktów.

Fakt nr 1 – powieść brytyjskiej autorki została nagrodzona Nagrodą Bookera i stało się to w 2019 roku.

Fakt nr 2 – książka posiada nietypową narrację, styl oraz jest smakowitym koktajlem języka używanego przez bohaterów.

Fakt nr 3 – nawiązując do faktu nr 2 – tłumaczka Aga Zano wykonała niesamowitą pracę, oddając charakter wypowiedzi, dzięki czemu czytelnik czuje tę różnorodność. Tkanka powieści nie jest płaska i jednowarstwowa. Mieni się feerią przekazu.

Fakt nr 4 – nie czytałam dotychczas powieści tak bardzo kobiecej, odważnej i będącej fikcją literacką.

Fakt nr 5 – długo zbierałam myśli, aby stworzyć ten wpis. Czuję, że nie mam umiejętności pisania o książkach, które są zaangażowane i niosą ważny przekaz. Nie potrafię w pełni oddać charakteru tej powieści określaną przez „Sunday Times” i „Guardiana” książką dekady.

Kilka słów o fabule

Czym jest Dziewczyna, kobieta, inna? To dwanaście historii, które wiodą nas przez życie w Wielkiej Brytanii. Każda jest inna, bo każdy z nas jest inny. Mamy różne potrzeby, inny cel, do którego dążymy i przede wszystkim bagaż doświadczeń. Szukamy szczęścia, zrozumienia, miłości, akceptacji, wsparcia. Laboratorium życia obfituje w składniki, z których będziemy umieć stworzyć zadowalający eliksir, ale czasami, czegoś nam brakuje, czegoś jest za mało.

Bernardine Evaristo kreśli portrety kobiet. Im poświęca uwagę i daje przestrzeń do wyrażania siebie. Co równie ważne nie omija, a wręcz faworyzuje kwestie związane z równouprawnieniem, tolerancją, uprzedzeniami, czy tożsamością płciową.

Kilka słów o wrażeniach

Oprócz tego, że Dziewczyna, kobieta, inna jest świetnie napisana, z interesującymi postaciami i ich przeżyciami wyreżyserowanymi przez życie, to również jest ważna ze społecznego i obyczajowego punktu widzenia.

Bernardine Evaristo potrafiła napisać powieść, która jest odbiciem bardzo wielu problemów kobiet, osób nieheteronormatywnych oraz osób czarnoskórych. Literacki dialog jest potrzebny. Autorka doskonale wyraziła swoje zdanie. Możemy włączyć się do rozmowy poprzez sięgnięcie po powieść. Zachęcam!

PS Polecam eksplorację Internetu i mediów społecznościowych, w celu znalezienia i przeczytania bardzo ciekawych opinii i recenzji powieści.

Ocena: 5/6
©Na czytniku
Komentarze dotyczące książki:
Warto zerknąć