ebook Profesor i cyjanek
3.12 / 5.00 (liczba ocen: 12)

Profesor i cyjanek
ebook: mobi (kindle), epub (ipad)

E-book - polecana oferta: 25.49
wciąż za drogo?
27.89 złpremium: 17.99 zł Lub 17.99 zł
28.49 zł Lub 25.64 zł
29.99 zł
23.99 zł
24.22 zł
kliknij aby zobaczyć pozostałe oferty (3)
Inne proponowane

Czy znany profesor zabił swoją młodą żonę? Tym żyła cała Polska!

Pewnej mroźnej styczniowej nocy 1955 roku do małego mieszkania przy ulicy Nowy Świat w Warszawie zostają wezwane milicja i pogotowie. Na miejscu stwierdzają zgon młodej kobiety, żony znanego w warszawskim świecie intelektualisty, profesora zoologii, Kazimierza Tarwida. Zostaje on oskarżony o otrucie Teresy Tarwid cyjankiem potasu…
Sprawa Tarwida to, obok sprawy Gorgonowej, jeden z najgłośniejszych procesów poszlakowych w historii polskiego sądownictwa, który trwał pięć lat i który budzi emocje do dzisiaj.

O Autorze:
Jarosław Molenda – pisarz, publicysta, niestrudzony globtroter. Jest autorem blisko czterdziestu książek popularnonaukowych o tematyce historycznej i podróżniczej oraz dziennikarzem magazynu „Dookoła Świata”. W 2015 roku został odznaczony przez prezydenta Rzeczypospolitej Polskiej Srebrnym Krzyżem Zasługi za upowszechnianie kultury i propagowanie historii. W 2016 roku minister kultury i dziedzictwa narodowego przyznał mu odznakę honorową „Zasłużony dla Kultury Polskiej”.

Profesor i cyjanek od Jarosław Molenda możesz już bez przeszkód czytać w formie e-booka (pdf, epub, mobi) na swoim czytniku (np. kindle, pocketbook, onyx, kobo, inkbook).
Komentarze dotyczące książki:
Warto zerknąć