ebook Ty będziesz następna
4.07 / 5.00 (liczba ocen: 22924) Ilość stron (szacowana): 191

Ty będziesz następna
ebook: mobi (kindle), epub (ipad)

E-book - najniższa cena: 23.34
wciąż za drogo?
VIRTUALO#VIRTUALO Urodziny
VIRTUALO#VIRTUALO Urodziny
33.39 złpremium: 21.54 zł Lub 21.54 zł
26.93 zł Lub 24.24 zł
35.90 zł
35.90 zł Lub 32.31 zł
23.34 zł
25.13 zł
kliknij aby zobaczyć pozostałe oferty (10)
Inne proponowane

Jak głęboko można pogrzebać tajemnice i ukrywać rozpacz? Jak długo można kłamać? Jak długo można z tym żyć?

Kiedy szesnastoletnia Angela Wong, najpopularniejsza dziewczyna w szkole, znika bez śladu, nikt z jej przyjaciół nie ma pojęcia, co się mogło stać – ani Georgina Shaw, jej najlepsza przyjaciółka, ani Kaiser Brody, który przyjaźnił się z obiema dziewczynami.

Czternaście lat później szczątki Angeli zostają znalezione w lesie za domem, w którym wychowywała się Geo. A Kaiser – teraz detektyw policji w Seattle – wreszcie poznaje prawdę: Angela była ofiarą Calvina Jamesa, nazywanego przez policję Dusicielem ze Sweetbay. Tego samego człowieka, który zamordował trzy inne kobiety.

Dla wymiaru sprawiedliwości Calvin jest seryjnym mordercą, lecz dla Georginy to ukochany mężczyzna. W czasach liceum był jej pierwszą miłością. Ich związek, burzliwy i pełen przemocy, graniczył z obsesją, od momentu gdy się spotkali, aż do nocy, w której Angela została brutalnie zabita. Przez czternaście lat Geo wiedziała, co stało się z Angelą, lecz nie powiedziała ani słowa. Trzymała to w tajemnicy aż do dnia, gdy została aresztowana i posłana do więzienia.

Gdy wszyscy sądzili, że wreszcie poznali prawdę, w ukryciu pozostało jeszcze wiele głęboko skrywanych sekretów. Wkrótce odnalezione zostają poćwiartowane ciała innych ofiar. Czy mordercą jest zbiegły z więzienia Calvin James, czy może w Seattle grasuje naśladowca słynnego Dusiciela ze Sweetbay? Prowadzący śledztwo policjanci zdają sobie sprawę, że to, co wydarzyło się tamtej strasznej nocy, było o wiele bardziej skomplikowane i mrożące krew w żyłach, niż ktokolwiek mógłby sobie wyobrazić...

O e-booku Ty bedziesz następna blogerzy napisali:

To doskonały thriller, w którym jest tyle niedopowiedzeń, tajemnic, zwrotów akcji, że nie sposób się w tym wszystkim połapać. Przez tę książkę się płynie – ma wszystko, czym dobry thriller powinien się charakteryzować. Jestem pewna, że Ty będziesz następna wyląduje w moim podsumowaniu bieżącego roku, jako jedna z najlepszych książek. - Paula Sieczko - Rude recenzuje

Autorka stopniowo rozwija suspens, niekiedy zdarza się jej dość okrężną drogą docierać do sedna, ale właśnie w tym jeden z wielu kryminalnych uroków jej powieści. W żadnym razie nie ma tu pójścia na łatwiznę, żonglowanie emocjami i tajemnicami sprawia, że bardzo szybko orientujemy się, iż podczas czytanie zostaniemy nieraz zaskoczeni, a zwroty akcji mogą dużo zmienić w punkcie widzenia postaci. - Katarzyna Pessel - Taki jest świat

Ty będziesz następna od Jennifer Hillier możesz już bez przeszkód czytać w formie e-booka (pdf, epub, mobi) na swoim czytniku (np. kindle, pocketbook, onyx, kobo, inkbook).
W prawdziwym świecie szacunek zdobywa się ciężką pracą, podziwem, lojalnością, czasem miłością. W więzieniu jest tylko jeden sposób: trzeba wzbudzać strach.
Nic tak nie cieszy ludzi, jak oglądanie czyjegoś upadku. Zwłaszcza jeśli ten ktoś ma to, czego nie mają inni.
Przeszłość, obojętnie jaka byłaby, zawsze towarzyszy nam w teraźniejszości i ma wpływ na przyszłość. Niekiedy nie dostrzegamy związku pomiędzy tymi trzema planami czasowymi, bywa, jednak, że doskonali widzimy jak jedno wpływa na drugie. Nie da się uciec od tego, co było, to jedynie kwestia czasu gdy da znać o sobie wszystko to, od czego uciekamy.

Nie tak dawno Georgina Shaw była obiecującą młodą kobietą, która miała świat u swych stóp. Tak ją widział świat, ale teraz jest dla niego wyrzutkiem, wcielonym złem. Co doprowadziło do tego? Kilkanaście lat wcześniej zaginęła najlepsza przyjaciółka Geo, nie znaleziono ciała, nie było wiadomo co stało się z dziewczyną. Teraz zagadka sprzed lat zdaje się być wyjaśniona. Kolejna ofiara Dusiciela ze Sweetbay została ujawniona, jak to możliwe, że nikt o niej nie wiedział? No właśnie, dla kogoś nie była to tajemnica, lecz nie została ujawniona przez czternaście długich lat. Kaiser Brody jest osobiście zainteresowany tą sprawą, znał ofiarę i tę, która ukrywała wiedzę o zbrodni. Dlaczego to zrobiła? To jedna z zagadek, która chce wyjaśnić, lecz inne również tego wymagają. Ktoś morduje zgodnie z modus operandi Dusiciela, czyżby to on za tym stał, po tym jak przez lata ukrywał się jako zbieg? Pozostaje jeszcze sprawa Georginy i tego, co wydarzyło się pewnej nocy, poszlaki to jedna, lecz prawda rzadko kiedy jest prosta. W tym przypadku niewiadomych jest dużo, tak samo jak i bolesnych sekretów oraz błędów, jakie mszczą się po latach.

Wydawałoby się, że już na samym początku książki autorka podaje na tacy zakończenie. Co więc może czekać czytelnika dalej? Dużo, a nawet jeszcze więcej. Jennifer Hillier stawia na mocny suspens i postacie, jakie wydawałoby się, że ocena jest jednoznaczna. Wiadomo przecież kim są ofiary i kto jest winny, chociaż czy na pewno? Po pozorach łatwo oceniać, a jeśli wszystko to, co zdaje się nam, iż wiemy jest całkowicie inne? Ma drugie dno? Łatwo kogoś ocenić, wskazać winnego, lecz co jeśli nie jest do końca ani katem, ani ofiarą? Niemniej intrygujące są związki przeszłości i teraźniejszości, sięganie coraz głębiej i dalej, odkrywanie kolejnych detali, karzących zastanowić się co faktycznie miało i ma miejsce. Autorka każdy wątek dokładnie przemyślała, odsłania po kawałku szczegóły historii, w jakiej oczywistość zastępowana jest przez coraz liczniejsze znaki zapytania i niewiadome. Czy istnieje morderstwo doskonałe? Tak, do momentu gdy sprawca nie zostanie złapany, lecz co się dzieje w międzyczasie? Na to odpowiedź czytający znajdą w Ty będziesz następna, ale również na wszystkie podjęte tematy. Jennifer Hillier stopniowo rozwija suspens, niekiedy zdarza się jej dość okrężną drogą docierać do sedna, ale właśnie w tym jeden z wielu kryminalnych uroków jej powieści. W żadnym razie nie ma pójścia na łatwiznę w tej książce, wprost przeciwnie, żonglowanie emocjami i tajemnicami sprawia, że bardzo szybko orientujemy się, iż podczas czytanie zostaniemy nieraz zaskoczeni, a zwroty akcji mogą dużo zmienić w punkcie widzenia postaci. Od jednoznaczności pisarka ucieka od samego początku i jak najbardziej jej się to udaje. W zamian oferuje lekturę, w której i detal i ogół ma znaczenie na każdym kroku, gdyż wszystko ma swój początek i koniec, nic dzieje się bez powodu, chociaż tak może się wydawać. Czasem po prostu prawda została skrzętnie schowana w najdalszym zakątku pamięci, co nie znaczy o jej zapomnieniu.

Ocena: 6/6
©Taki jest świat
Jennifer Hillier miałam już okazję poznać – czytałam jej Małe sekrety. Pamiętam, że był to przyzwoity thriller, który wtedy zaspokoił moje potrzeby czytelnicze, ale nie był tym, który na dłużej wryłby się wyraźnie w moją pamięć. Mniej więcej podobne oczekiwania i nastawienie miałam sięgając po Ty będziesz następna. Czytałam tę książkę w wersji elektronicznej, więc okładkę i strony redakcyjne szybko ominęłam i przeszłam do właściwej treści. Po przeczytaniu pierwszych kilku stron wróciłam do okładki, sprawdzić czy oby na pewno czytam to, co miałam czytać. To jest historia, która dosłownie wciąga od samego początku. I nie wiem jak Hillier to zrobiła, ale w tej książce cały czas coś się dzieje, cały czas jest akcja, która już na pewno nie pozwala na odłożenie jej na później.

Akcja prowadzona jest dwutorowo – mamy przedstawienie teraźniejszości i retrospekcyjne skoki w przeszłość. Wtedy – trójka przyjaciół, nastolatków, którzy przeżywają swoje wzloty i upadki, pierwsze miłości, zadurzenia, poważne kłopoty i kłótnie. Teraz – jedna dziewczyna nie żyje, druga poniesie konsekwencje młodzieńczych czynów, a chłopak próbuje poskładać to wszystko do kupy jako detektyw. Jest też Calvin James, morderca, nazywany przez policję Dusicielem ze Sweetbay. To on zamordował Angelę Wong i mimo nieuchwytności oskarżony jest o trzy kolejne zabójstwa.

Hillier wykreowała wyraźną i bardzo wiarygodną rzeczywistość, w której osadziła garstkę bohaterów. Aż zadziwiające jest to, jak niewiele potrzebowała do stworzenia tak doskonałej intrygi, w której nie sposób się odnaleźć, której nie sposób rozwiązać na własną rękę. Już od pierwszych stron zostajemy wrzuceni na głęboką wodę, w sam środek akcji. W zasadzie od końca poznajemy historię Geo, Angie i Kaisera. Zrywkami a to cofamy się kilkanaście lat, żeby lepiej poznać bohaterów, ale także żeby poznać motywy ich zachowania i działań, żeby za chwilę znowu rzucić okiem na ich doczesne życie. Istotne w fabule okazują się relacje między postaciami. Autorka poświęca sporo czasu na rozbudowanie tego, co się działo i dzieje między bohaterami. Mimo że zazwyczaj wątki takie typowo obyczajowe są dla mnie monotonne, tak tym razem wszystko się ze sobą łączy i odgrywa konkretną rolę w całej historii. W fabule mamy też wyraźnie złą postać, która jest kluczem do całej tej zagadki. Przez znaczną część książki Hillier po prostu buduje napięcie wokół postaci Calvina Jamesa, wskazując wyłącznie na jego nieobliczalność i brutalność. Z czasem poznajemy go nieco lepiej i poznajemy motywy jego działania.

To doskonały thriller, w którym jest tyle niedopowiedzeń, tajemnic, zwrotów akcji, że nie sposób się w tym wszystkim połapać. Przez tę książkę się płynie – ma wszystko, czym dobry thriller powinien się charakteryzować. Jestem pewna, że Ty będziesz następna wyląduje w moim podsumowaniu bieżącego roku, jako jedna z najlepszych książek. Czy już wspominałam, że to doskonały thriller? Bierzcie się za niego czym prędzej, ale za żadne skarby nie czytajcie okładkowego opisu – spoilery…

Ocena: 5+/6
©Rude recenzuje
Komentarze dotyczące książki:
Warto zerknąć