ebook Raj na ziemi. Wzlot, upadek i życie pozagrobowe socjalizmu
4.53 / 5.00 (liczba ocen: 59)

Raj na ziemi. Wzlot, upadek i życie pozagrobowe socjalizmu
ebook: mobi (kindle), epub (ipad)

najlepsza cena! w historii śledzenia
E-book - najniższa cena: 36.85
wciąż za drogo?
41.76 złpremium: 26.94 zł Lub 26.94 zł
36.85 zł Lub 33.17 zł
42.65 zł Lub 38.39 zł
44.90 zł
36.95 zł
38.17 zł
kliknij aby zobaczyć pozostałe oferty (3)
Socjalizm był najambitniejszą próbą, jaką podjął człowiek, by zastąpić religię doktryną powołującą się na podstawy „naukowe”. Każde fiasko w wysiłkach stworzenia społeczeństwa dobrobytu lub wychowania „Nowego Człowieka” inspirowało kolejne poszukiwania drogi do ziemi obiecanej: rewolucję, komuny, socjaldemokrację, komunizm, faszyzm, socjalizm arabski, socjalizm afrykański. Żadna z tych dróg nie okazała się skuteczna, a niektóre pochłonęły oszałamiające żniwo istnień ludzkich. Wreszcie, po dwóch wiekach pobożnych życzeń i gorzkich rozczarowań, socjalizm implodował wśród dekadenckiego dramatu upadających murów i walących się reżimów. Był to zdumiewający finał, lecz później działy się rzeczy nie mniej zdumiewające. Po kilkudziesięcioletniej przerwie odezwały się nowe głosy, jakby nieświadome tego wszystkiego, co było przed nimi, nawołując, aby spróbować na nowo.

Joshua Muravchik podąża śladem pościgu za tym widmem, przedstawiając szkice biograficzne myślicieli i przywódców, którzy rozwinęli teorię, doprowadzili ją do potęgi i odpowiadali za jej upadek, jak i tych, którzy próbują wskrzesić ją w naszych czasach. Raj na ziemi to wyrazista i zajmująca opowieść, stanowiąca epicką kronikę ruchu, który próbował postawić świat na głowie – i przez jakiś czas mu się udawało.

Recenzje
„Historia najnowsza w najlepszym wydaniu”.
Choice

Raj na ziemi. Wzlot, upadek i życie pozagrobowe socjalizmu od Joshua Muravchik możesz już bez przeszkód czytać w formie e-booka (pdf, epub, mobi) na swoim czytniku (np. kindle, pocketbook, onyx, kobo, inkbook).
Komentarze dotyczące oferty:
Warto zerknąć