ebook Kleopatra. Królowa, która rzuciła wyzwanie Rzymowi i zdobyła wieczną sławę
4.5 / 5.00 (liczba ocen: 9) Ilość stron (szacowana): 412

Kleopatra. Królowa, która rzuciła wyzwanie Rzymowi i zdobyła wieczną sławę
ebook: mobi (kindle), epub (ipad)

najlepsza cena! w ciągu miesiąca
E-book - najniższa cena: 38.27
wciąż za drogo?
49.80 złpremium: 32.13 zł Lub 32.13 zł
38.27 zł
38.37 zł Lub 34.53 zł
50.87 zł Lub 45.78 zł
39.69 zł
41.77 zł
kliknij aby zobaczyć pozostałe oferty (6)
Inne proponowane

Kim była egipska władczyni o uwodzicielskiej sile, nieprzeciętnej inteligencji i wielkich politycznych ambicjach? Alberto Angela – znany włoski paleontolog, dziennikarz i popularyzator historii – odkrywa wyjątkową osobowość Kleopatry u szczytu jej potęgi. Ożywia świat, w którym żyła: ludzi, obyczaje, tradycje. Przenosi nas na gwarne ulice Rzymu u schyłku republiki, do egzotycznej i pięknej Aleksandrii i na krwawe pola bitew. „«Kleopatra» to więcej niż książka historyczna. Jest jak wciągający film dokumentalny, którego ekspertem jest pewien Włoch, mistrz narracji” – Silvia Capelletto, „Leggere a Colori”

W 46 r. p.n.e. Kleopatra, królowa Egiptu, z miłości do Juliusza Cezara przybywa do Rzymu, ale także by wzmocnić pozycję swojego państwa w obliczu nadchodzącej wojny z Patrami. Rozkwitający romans przerywa okrutne zabójstwo Cezara z rąk spiskowców w gmachu Senatu. Zagrożona Kleopatra zdobywa serce wodza i polityka Marka Antoniusza, lecz i ta miłość ma tragiczny koniec. Obydwoje, sprzymierzeni przeciwko Oktawianowi Augustowi, giną samobójczą śmiercią rok po przegranej bitwie pod Akcjum.

O e-booku Kleopatra. Królowa, która rzuciła wyzwanie Rzymowi i zdobyła wieczną sławę blogerzy napisali:

Alberto Angela w oparciu o liczną bibliografię ukazuje nam prawdziwą twarz Kleopatry. Mocnym punktem tej książki jest fakt, że nie czyni tego poprzez przedstawienie suchych informacji, lecz ubiera je w ciekawą opowieść. Dzięki temu poznawanie tej historii to sama przyjemność. Bogactwo wiedzy oparte jest również licznymi zdjęciami ilustrującymi poznawaną historię. - Tomasz Kosik - Czyt-NIK

Kleopatra. Królowa, która rzuciła wyzwanie Rzymowi i zdobyła wieczną sławę od Alberto Angela możesz już bez przeszkód czytać w formie e-booka (pdf, epub, mobi) na swoim czytniku (np. kindle, pocketbook, onyx, kobo, inkbook).
Alberto Angela w książce Kleopatra. Królowa, która rzuciła wyzwanie Rzymowi i zdobyła wieczną sławę stara się odkryć kim była kobieta, której udało się zdobyć serce Juliusza Cezara i Marka Antoniusza. Autor próbuje dociec, jak bardzo wpłynęła na sytuację polityczną dwóch cywilizacji: starożytnego Egiptu i Rzymu.

Włoski dziennikarz w oparciu o fakty w fabularyzowany sposób ukazuje historię Kleopatry. Dzięki temu nie otrzymujemy suchej wiedzy, lecz zdobywamy ją w postaci ciekawej opowieści.

Nie ma wątpliwości, że Kleopatra miała ogromny wpływ na bieg historii. Kształtowała ją. Żyjąc w świecie zdominowanym przez mężczyzn, nie uległa ich wpływom, lecz sama zdołała narzucić własne zdanie, poglądy. Być może to jej seksapil sprawił, że potrafiła osiągać cele polityczne. Świadoma swego uroku potrafiła w pełni go wykorzystać dla celów wewnętrznych w swoim królestwie, umacniając tym samym swoją władzę. Polityczne ambicje i umiejętności strategiczne Kleopatry były nieprzeciętne.

Nie da się ukryć, że ostatnia królowa hellenistycznego Egiptu budzi podziw i zaciekawienie współczesnych historyków. Alberto Angela w swej książce ukazuje jej fenomen. Kleopatra. Królowa, która rzuciła wyzwanie Rzymowi i zdobyła wieczną sławę to bardzo ciekawy obraz wydarzeń sprzed dwóch tysięcy lat, które pomimo upływu czasu ożywają w naszych emocjach.

Czytając tę książkę nasuwa się wiele pytań. Czy Kleopatra była bezwzględną władczynią? Co kierowało nią w zdobywaniu władzy? Jednak najczęściej zastanawiałem się, jak poradziłaby sobie w dzisiejszym świecie polityki? Czy byłaby pierwszą rozgrywającą na salonach politycznych? Myślę, że dzięki swojemu sprytowi, byłaby kluczową postacią na politycznej arenie międzynarodowej.

Autor w oparciu o liczną bibliografię ukazuje nam prawdziwą twarz Kleopatry. Mocnym punktem tej książki jest fakt, że nie czyni tego poprzez przedstawienie suchych informacji, lecz ubiera je w ciekawą opowieść. Dzięki temu poznawanie tej historii to sama przyjemność.

Bogactwo wiedzy oparte jest również licznymi zdjęciami ilustrującymi poznawaną historię. Polecam tę książkę nie tylko historykom, czy też miłośnikom najsłynniejszej i najbardziej zagadkowej królowej wszech czasów. Myślę, że każdy z nas poznając historię Kleopatry może odbyć ciekawą podróż, do której zawsze będziemy powracać z uśmiechem na twarzy.

Jeśli interesuje Was historia starożytnego Rzymu to mogę polecić Wam dwie wcześniejsze książki autora Jeden dzień w starożytnym Rzymie. Życie powszednie, sekrety, ciekawostki oraz Imperium. Podróż po Cesarstwie Rzymskim śladem jednej monety.

Ocena: 6/6
©Czyt-NIK
Komentarze dotyczące oferty:
Warto zerknąć