ebook Kleopatra. Królowa, która rzuciła wyzwanie Rzymowi i zdobyła wieczną sławę
4.4 / 5.00 (liczba ocen: 20) Ilość stron (szacowana): 412

Kleopatra. Królowa, która rzuciła wyzwanie Rzymowi i zdobyła wieczną sławę
ebook: mobi (kindle), epub (ipad)

E-book - najniższa cena: 37.39
wciąż za drogo?
49.80 złpremium: 32.13 zł Lub 32.13 zł
37.39 zł Lub 33.65 zł
-29% 37.49 zł Lub 33.74 zł
53.55 zł
39.69 zł
45.01 zł
kliknij aby zobaczyć pozostałe oferty (6)
Inne proponowane

Kim była egipska władczyni o uwodzicielskiej sile, nieprzeciętnej inteligencji i wielkich politycznych ambicjach? Alberto Angela – znany włoski paleontolog, dziennikarz i popularyzator historii – odkrywa wyjątkową osobowość Kleopatry u szczytu jej potęgi. Ożywia świat, w którym żyła: ludzi, obyczaje, tradycje. Przenosi nas na gwarne ulice Rzymu u schyłku republiki, do egzotycznej i pięknej Aleksandrii i na krwawe pola bitew. „«Kleopatra» to więcej niż książka historyczna. Jest jak wciągający film dokumentalny, którego ekspertem jest pewien Włoch, mistrz narracji” – Silvia Capelletto, „Leggere a Colori”

W 46 r. p.n.e. Kleopatra, królowa Egiptu, z miłości do Juliusza Cezara przybywa do Rzymu, ale także by wzmocnić pozycję swojego państwa w obliczu nadchodzącej wojny z Patrami. Rozkwitający romans przerywa okrutne zabójstwo Cezara z rąk spiskowców w gmachu Senatu. Zagrożona Kleopatra zdobywa serce wodza i polityka Marka Antoniusza, lecz i ta miłość ma tragiczny koniec. Obydwoje, sprzymierzeni przeciwko Oktawianowi Augustowi, giną samobójczą śmiercią rok po przegranej bitwie pod Akcjum.

O e-booku Kleopatra. Królowa, która rzuciła wyzwanie Rzymowi i zdobyła wieczną sławę blogerzy napisali:

Alberto Angela w oparciu o liczną bibliografię ukazuje nam prawdziwą twarz Kleopatry. Mocnym punktem tej książki jest fakt, że nie czyni tego poprzez przedstawienie suchych informacji, lecz ubiera je w ciekawą opowieść. Dzięki temu poznawanie tej historii to sama przyjemność. Bogactwo wiedzy oparte jest również licznymi zdjęciami ilustrującymi poznawaną historię. - Tomasz Kosik - Czyt-NIK

Kleopatra. Królowa, która rzuciła wyzwanie Rzymowi i zdobyła wieczną sławę od Alberto Angela możesz już bez przeszkód czytać w formie e-booka (pdf, epub, mobi) na swoim czytniku (np. kindle, pocketbook, onyx, kobo, inkbook).
Alberto Angela w książce Kleopatra. Królowa, która rzuciła wyzwanie Rzymowi i zdobyła wieczną sławę stara się odkryć kim była kobieta, której udało się zdobyć serce Juliusza Cezara i Marka Antoniusza. Autor próbuje dociec, jak bardzo wpłynęła na sytuację polityczną dwóch cywilizacji: starożytnego Egiptu i Rzymu.

Włoski dziennikarz w oparciu o fakty w fabularyzowany sposób ukazuje historię Kleopatry. Dzięki temu nie otrzymujemy suchej wiedzy, lecz zdobywamy ją w postaci ciekawej opowieści.

Nie ma wątpliwości, że Kleopatra miała ogromny wpływ na bieg historii. Kształtowała ją. Żyjąc w świecie zdominowanym przez mężczyzn, nie uległa ich wpływom, lecz sama zdołała narzucić własne zdanie, poglądy. Być może to jej seksapil sprawił, że potrafiła osiągać cele polityczne. Świadoma swego uroku potrafiła w pełni go wykorzystać dla celów wewnętrznych w swoim królestwie, umacniając tym samym swoją władzę. Polityczne ambicje i umiejętności strategiczne Kleopatry były nieprzeciętne.

Nie da się ukryć, że ostatnia królowa hellenistycznego Egiptu budzi podziw i zaciekawienie współczesnych historyków. Alberto Angela w swej książce ukazuje jej fenomen. Kleopatra. Królowa, która rzuciła wyzwanie Rzymowi i zdobyła wieczną sławę to bardzo ciekawy obraz wydarzeń sprzed dwóch tysięcy lat, które pomimo upływu czasu ożywają w naszych emocjach.

Czytając tę książkę nasuwa się wiele pytań. Czy Kleopatra była bezwzględną władczynią? Co kierowało nią w zdobywaniu władzy? Jednak najczęściej zastanawiałem się, jak poradziłaby sobie w dzisiejszym świecie polityki? Czy byłaby pierwszą rozgrywającą na salonach politycznych? Myślę, że dzięki swojemu sprytowi, byłaby kluczową postacią na politycznej arenie międzynarodowej.

Autor w oparciu o liczną bibliografię ukazuje nam prawdziwą twarz Kleopatry. Mocnym punktem tej książki jest fakt, że nie czyni tego poprzez przedstawienie suchych informacji, lecz ubiera je w ciekawą opowieść. Dzięki temu poznawanie tej historii to sama przyjemność.

Bogactwo wiedzy oparte jest również licznymi zdjęciami ilustrującymi poznawaną historię. Polecam tę książkę nie tylko historykom, czy też miłośnikom najsłynniejszej i najbardziej zagadkowej królowej wszech czasów. Myślę, że każdy z nas poznając historię Kleopatry może odbyć ciekawą podróż, do której zawsze będziemy powracać z uśmiechem na twarzy.

Jeśli interesuje Was historia starożytnego Rzymu to mogę polecić Wam dwie wcześniejsze książki autora Jeden dzień w starożytnym Rzymie. Życie powszednie, sekrety, ciekawostki oraz Imperium. Podróż po Cesarstwie Rzymskim śladem jednej monety.

Ocena: 6/6
©Czyt-NIK
Komentarze dotyczące książki:
Warto zerknąć