ebook Lato utraconych
3.79 / 5.00 (liczba ocen: 629)

Lato utraconych
ebook: mobi (kindle), epub (ipad)

E-book - najniższa cena: 17.16
Audiobook - najniższa cena: 36.46
wciąż za drogo?
EMPIK#EMPIK WTK
EMPIK#EMPIK WTK
31.92 złpremium: 20.59 zł Lub 20.59 zł
34.32 zł Lub 30.89 zł
34.42 zł
17.16 zł
24.90 zł
kliknij aby zobaczyć pozostałe oferty (4)
Inne proponowane

Wcześniejsze losy policjantki Krystyny Lesińskiej, która jako nastolatka straciła brata podczas tajemniczej wycieczki w góry. „Lato utraconych” to pełna napięcia i czającej się grozy powieść kryminalna, zaglądająca w najmroczniejsze zakamarki ludzkiej duszy. Autorka z właściwym sobie kunsztem pokazuje, jak strach potrafi zatruć nawet najszczęśliwsze życie i zaślepić nawet najbystrzejsze umysły.

Fabuła:

Rok 1999. W starej leśniczówce niedaleko Rudnika dochodzi do krwawej zbrodni – nieznany sprawca atakuje spędzającą tam wakacje pięcioosobową rodzinę. Udaje się przeżyć jedynie najstarszemu z dzieci. Okazuje się, że chłopak to odnaleziona zaledwie kilka miesięcy wcześniej ofiara porwania. Dwanaście lat wcześniej mały Kuba zniknął bez śladu nad Czarnym Stawem Gąsienicowym, a teraz, kiedy udało mu się wrócić do domu, wkroczył w nowy koszmar.

Czy obie te sprawy coś łączy?
Jakie zło prześladuje chłopca?
I dlaczego?

Do śledztwa zostaje przydzielona Krystyna Lesińska, doświadczona policjantka specjalizująca się w nieoczywistych sprawach. Kobieta równocześnie mierzy się z własnymi demonami – niedawną, nagłą śmiercią męża i wciąż niedającym jej spokoju zaginięciem brata. Sprawa Pogańskiego Młyna to dla niej gra o wysoką stawkę, pokaże bowiem, czy Lesińska jest jeszcze w stanie pracować, czy nadszedł już czas, by złożyła broń i odeszła…

O e-booku Lato utraconych blogerzy napisali: 

Anna Kańtoch tak samo jak w pierwszej części trylogii zarysowała mocną i mroczną historię. Jej poznawanie sprawia, że nasze emocje poddane są najwyższej próbie. A Lato utraconych to kolejna książka autorki, która zasługuje na uznanie. - Tomasz Kosik - Czyt-NIK

Kańtoch tworzy powieści, które czyta się jednym tchem i o których jeszcze długo pamięta się po zakończeniu lektury. Kolejny tom perypetii komisarz Krystyny Lesińskiej jest dowodem na to, że kobiety mają naprawdę dużo do powiedzenia w literaturze gatunkowej. - Kasia Sosnowicz - SieCzyta

Lato utraconych od Anna Kańtoch możesz już bez przeszkód czytać w formie e-booka (pdf, epub, mobi) na swoim czytniku (np. kindle, pocketbook, onyx, kobo, inkbook) lub słuchać w formie audiobooka (mp3).
Moje drugie spotkanie z autorką, akurat udało mi się poznać go jeszcze przed premierą. Ciesze się, gdyż było one udane i odnoszę wrażenie, że po stokroć lepsze od poprzedniego. Myślę, że pióro jest jeszcze lżejsze niż poprzednio, dlatego pędziłam czytając ją, jakby ktoś mnie gonił. Strony znikały w szaleńczym tempie, że wystarczyło kilka godzin i doczytałam do ostatniej kropki. Czytało się przyjemnie, a sama historia była niezwykle interesująca. Tyle, co tutaj się działo, sam pomysł na fabułę, naprawdę strzał w dziesiątkę. Początkowo może być trudno w zrozumieniu tego, co się dzieje, gdyż mamy wydarzenia z przeszłości. Mieszają się one z teraźniejszością. Niemniej jednak właśnie dzięki temu to jest jeszcze ciekawsze...

Cieszę się, że nie było tutaj zbyt wielu wstawek z życia prywatnego naszej policjantki. Owszem, było nawiązanie do świeżej sprawy - zmarła jej bliska osoba, ale cieszyłam się, że nie było ciągłych wtrąceń na temat zaginionego brata policjantki. Ostatnim razem to mnie męczyło, bo chwilami odnosiłam wrażenie, że tylko na tym opiera się fabuła. Pisarka niejednokrotnie nami manipuluje, że trudno domyślić się, kto tak naprawdę jest zabójcą. Gdy dotarłam do samego końca, nawet nie zrobiło mi się przykro. Już pod koniec powieści zaczęłam powoli i w końcu domyślać się wszystkiego. Jednak zakończenie i tak na plus, całe to rozwiązanie sprawy - naprawdę gratuluję autorce. Napisała kawał dobrej książki.

Krystyna Lesińska jest bohaterką, która niestety, wciąż nie zyskała mojej sympatii. Jest, bo jest, co by nie patrzeć główną bohaterką, niemniej jednak nie zapracowała sobie na moją sympatię mimo wszystko. Nie potrafię się do niej przekonać i chyba się to nie zmieni, nawet jeśli pojawią się kolejne dwa tomy - a tak właśnie przypuszczam, że będzie. Była wiosna, jest lato, pewnie więc będzie jeszcze jesień i zima. Jest tutaj wielu innych bohaterów, nawet partner policjantki w pracy, ale nie skupiałam się podczas tej lektury na bohaterach, a na samej zagadce. Jednak postacie są żywe, z krwi i kości, które ulegają swoim słabościom - jak każdy z nas.

Reasumując uważam, że tom ten jest zdecydowanie lepszy i ciekawszy od poprzedniego. Ciekawa fabuła, świetnie zresztą poprowadzona, że dopiero pod koniec zaczęłam się domyślać, kto i co zrobił. Przez zdecydowanie większą część byłam manipulowana, za co można gratulować autorce bo dzięki temu nie idzie się wcześniej domyślić, kto tu jest winny. Akcja ma swoje odpowiednie tempo, które nie nudzi czytelnika. Wręcz przeciwnie sprawia, że czytelnik jest głodny rozwiązania tej historii... Zdecydowanie polecam i czekam na kolejną część!

ocena: 4+/6
©Tylko magia słowa
Polskie „kryminalistki” są coraz bardziej doceniane, o czym świadczy ostatnia Nagroda Wielkiego Kalibru dla Anny Kańtoch za Wiosnę zaginionych. Kolejny tom perypetii komisarz Krystyny Lesińskiej jest dowodem na to, że kobiety mają naprawdę dużo do powiedzenia w literaturze gatunkowej.

W starej leśniczówce z rąk mordercy ginie rodzina. Jedynym ocalonym z masakry okazuje się nastoletni Kuba, który na kilka miesięcy przed tragicznymi wydarzeniami został odnaleziony po latach zaginięcia. Czy obie sprawy mogą się łączyć? Przyjrzy się im komisarz Krystyna Lesińska, która boleśnie walczy z własnymi traumami. To będzie wyjątkowo zawiłe śledztwo…

Do kryminałów Anny Kańtoch mam ogromną słabość, zresztą w pełni uzasadnioną, ponieważ (oprócz Pokuty, której nie doczytałam) wszystkie jej dotychczasowe historie ze zbrodnią w tle absolutnie mnie zachwyciły. Nie inaczej jest z Latem utraconych – drugą częścią serii, w której pierwsze skrzypce gra doświadczona (i zawodowo, i przez życie) policjantka Krystyna Lesińska. Koledzy po piórze powinni uczyć się od tej zdolnej polskiej pisarki umiejętności tworzenia fabuły podszytej lękiem, obfitującej w nieoczywiste zdarzenia, przepełnionej mrokiem, ale jednocześnie kobiecym wyczuciem i intuicją. Kańtoch tworzy powieści, które czyta się jednym tchem i o których jeszcze długo pamięta się po zakończeniu lektury.

W Lecie utraconych bohaterowie próbują z różnym skutkiem rozliczyć się z przeszłością, oczyścić z traum, tchnąć nadzieję w przyszłość. Nie jest to łatwe, gdy za plecami ma się trudne dzieciństwo, śmierć najbliższych czy wciąż niewyjaśnioną sprawę zaginięcia. Człowiek to jednak bestia wyjątkowo wytrzymała i przebiegła. Choćby ostatkiem sił będzie próbował się podnieść i zawalczyć o swoje. Nawet jeśli na świecie zostaje sam jak palec.

To historia pewnej rodziny, która znalazła się w śmiertelnym niebezpieczeństwie. Nadeszło ono z najmniej spodziewanej strony… To również smutna opowieść o marzeniach silniejszych niż zdrowy rozsądek, toksycznej miłości, samotności i lęku. Pełna mylnych tropów, ciekawych zwrotów akcji, z zaskakującym zakończeniem i ogromną ochotą na kolejny tom. W sam raz na tegoroczne upalno-burzowe lato.

Ocena: 5/6
©SieCzyta
Anna Kańtoch po fenomenalnej Wiośnie zaginionych serwuje nam kolejną dawkę kryminalnych emocji. Lato utraconych zabiera nas do roku 1999.

W Pogańskim Młynie, w starej leśniczówce nieopodal Rudnika dochodzi do zbrodni na rodzinie. Jedynym ocalałym jest najstarszy syn, który jak się okazuje kilka miesięcy wcześniej został odnaleziony jako ofiara porwania. Jak się okazuje, dwanaście lat temu Kuba zniknął nad Czarnym Stawem Gąsienicowym.

Czy zaginiecie sprzed lat i morderstwo jego rodziny mają swój wspólny mianownik? Jaki jest punkt zaczepienia łączący te dwie sprawy?

Tajemniczą i makabryczną sprawę prowadzi Krystyna Lesińska. Kobieta nie potrafi otrząsnąć się po osobistej tragedii. Śmierć męża oraz nierozwiązana sprawa zaginięcia jej brata nadal są niezabliźnionymi ranami w życiu kobiety. Czy poświęcenie się sprawie pozwoli jej stanąć na nogi?

Anna Kańtoch tak samo jak w pierwszej części trylogii zarysowała mocną i mroczną historię. Jej poznawanie sprawia, że nasze emocje poddane są najwyższej próbie. A Lato utraconych to kolejna książka autorki, która zasługuje na uznanie. Tak jak w ubiegłym roku Wiosna zaginionych była moim numerem jeden, tak i w tym Lato utraconych zasłużenie ląduje na pudle Najlepszych Interesujących Książek.

Nie tylko warstwa kryminalna, lecz również osobiste problemy Krystyny Lesińskiej są mocnym punktem fabuły. Jej klimat oraz zagadkowość, sprawiają, że lektura tej książki porywa nas, zapierając dech z każdym poznawanym wątkiem. Po przeczytaniu dwóch książek z Krystyną Lesińską w roli głównej bez chwili wątpienia mogę przypuszczać, że trzecia część z jej udziałem będzie również ekscytującą ucztą czytelniczą.

Anna Kańtoch wykreowała ciekawą postać, tworząc kryminalną intrygę o której nie można zapomnieć. Ta historia z maksymalną siła wbija się w naszą psychikę. Lato utraconych zdecydowanie zasługuje na miano Najlepszych Interesujących Książek.

Ocena: 6/6
©Czyt-NIK
Komentarze dotyczące książki:
Warto zerknąć