ebook Zaplanuj sobie śmierć
4 / 5.00 (liczba ocen: 2)

Zaplanuj sobie śmierć
ebook: epub (ipad), mobi (kindle)

najlepsza cena! w historii śledzenia
E-book - najniższa cena: 15.90
Audiobook - najniższa cena: 23.90
wciąż za drogo?
-44% 15.90 zł
27.19 zł Lub 24.47 zł
31.99 zł Lub 28.79 zł
22.71 zł
27.19 zł
kliknij aby zobaczyć pozostałe oferty (2)
Inne proponowane

Kryminał, który rozgrywa się w realiach polskiej firmy. Wszyscy są podejrzani o popełnienie zabójstwa głównego planisty. Zdesperowani pracownicy postanawiają nie czekać na wyniki policyjnego śledztwa i sami decydują się na rozwiązanie kryminalnej zagadki. Wszak wiszą im nad głowami terminy dostaw, a spragniony najświeższych plotek kierownik jakości nie może na nie zbyt długo czekać…

Czy piątek trzynastego to dobra data na morderstwo?

Gdy główny planista kończy martwy, cała produkcja stoi pod znakiem zapytania, a firma nieuchronnie pogrąża się w chaosie. Zarząd blednie na myśl o przestoju, policję bardziej interesuje, kto zabił Mirka Biernackiego. Wszyscy są podejrzani, zwłaszcza Stella, bo do inspektora Chętka szybko docierają wieści o jej zatargach z ofiarą. Pracownicy podejmują własne śledztwo, wymagają tego sprawiedliwość, wiszące nad głowami terminy dostaw i spragniony najświeższych plotek kierownik jakości.

O e-booku Zaplanuj sobie śmierć blogerzy napisali:

Motyw kryminalny w tej komedii jest ciekawy, intrygujący i sprawia, że tę książkę po prostu chce się czytać. Trupa w takich okolicznościach jeszcze nigdy nie widziałam. Sytuacja dynamicznie się rozwija i nie dość, że na miejscu mamy ten wspomniany kryminał, to jeszcze prawdziwą telenowelę między pozostałymi bohaterami. Na letnie, upalne wieczory lektura idealna! - Paula Sieczko - Rude recenzuje

To jest świetnie napisana książka, której nie powstydziłaby się sama mistrzyni gatunku Joanna Chmielewska. Absurd goni absurd, a dialogi powalają na kolana, a bohaterowie są tak zakręceni w swoich przemyśleniach, że nie sposób o nich zapomnieć. - Małgorzata Cichocka - Biblioteczka u Rudej

Zaplanuj sobie śmierć od Milena Wójtowicz możesz już bez przeszkód czytać w formie e-booka (pdf, epub, mobi) na swoim czytniku (np. kindle, pocketbook, onyx, kobo, inkbook) lub słuchać w formie audiobooka (mp3).
To moje pierwsze spotkanie z autorką. Pewnie, że podczas przeglądania stron z nowościami natknęłam się na nazwisko Pani Mileny Wójtowicz, ale jakoś nie było nam nigdy po drodze, bo wydawało mi się, że autorka pisze tylko fantastykę, a tej nie czytam. Przez zupełny przypadek trafiłam w zapowiedziach na Zaplanuj sobie śmierć i wiedziałam, że prędzej czy później ta książka będzie przeczytana. No i kochani co tu się zadziało Fani komedii kryminalnych będą zachwyceni: trup sztuk jedna jest, absurd i humor jest, pokręceni bohaterowi są. Czegóż więc więcej trzeba do szczęści? Nic, tylko brać książkę do ręki i bawić się świetnie. Zaplanuj sobie śmierć czytałam oglądając z mężem mecze ( tak jeszcze nadrabiam recenzje). Oglądałam to może za duże słowo, ale towarzyszyłam i co chwilę wybuchałam śmiechem. Małżonek po którejś salwie śmiechu pyta: a co Ty tam znowu czytasz, że tak się śmiejesz? Mój mąż jest strasznie wybredny jeśli chodzi o książki, ale po przeczytanym przeze mnie fragmencie stwierdził, że będzie czytał. Zobaczymy.

Czy piątek trzynastego to dobra data na morderstwo?

Gdy główny planista kończy martwy, cała produkcja stoi pod znakiem zapytania, a firma nieuchronnie pogrąża się w chaosie. Zarząd blednie na myśl o przestoju, policję bardziej interesuje, kto zabił Mirka Biernackiego. Wszyscy są podejrzani, zwłaszcza Stella, bo do inspektora Chętka docierają wieści o jej zatargach z ofiarą.

Pracownicy podejmują własne śledztwo, wymagają tego sprawiedliwość, wiszące nad głowami terminy dostaw i spragniony najświeższych plotek kierownik jakości.


Nic nie zapowiadało tragedii w Majreksie i pracownicy jak każdego dnia udali się do miejsca swojej pracy. Niestety zostali zatrzymani przed bramą zakładu. Okazało się, że w piątek trzynastego życie stracił Mirek Biernacki. Największym problemem dla pracownik jest przestój i niewywiązanie się z zamówień. Nikt nie odczuwa żalu po śmierci kolegi, a to z tej prostej przyczyny, że nie należał on do ulubieńców. Bo wyobraźcie sobie, że ktoś zwalnia się z pracy, składacie się na prezent - całe 10 złotych, żegnacie go, a ten ktoś jak gdyby nigdy nic zmienia plany i zostaje. No nie da się lubić takiego człowieka . tak było właśnie w przypadku Biernackiego. Nikt go nie lubił, wszyscy życzyli mu jak nagorzej, a już najbardziej złorzeczyła koleżanka zza biurka, Stella.

Policja nie ma łatwego zadana i podejrzani zostają wszyscy ze wspomnianą Stellą na czele. Każdy miał w zasadzie motyw żeby zabić. Kto tak naprawdę pozbawił życia Mirka dowiecie się sięgając po Zaplanuj sobie śmierć. Jestem przekonana, że będziecie się rewelacyjnie bawić i śmiać się w głos tak jak ja.

To jest świetnie napisana książka, której nie powstydziłaby się sama mistrzyni gatunku Joanna Chmielewska. Absurd goni absurd, a dialogi powalają na kolana, a bohaterowie są tak zakręceni w swoich przemyśleniach, że nie sposób o nich zapomnieć.

Jestem pod ogromnym wrażeniem i myślę, że współcześni autorzy komedii kryminalnych mogą zacząć drżeć o palmę pierwszeństwa, bo oto na scenę wkracza Milena Wójtowicz. I to w takim stylu, że rzeczywiście mogą zacząć się bać.

Jeśli szukacie lekkiej komedii z trupem w tle to sięgnijcie koniecznie po Zaplanuj sobie śmierć. Śmiech i zabawa gwarantowane.

Ocena: 5/6
©Biblioteczka u Rudej
To moje pierwsze spotkanie z tą autorką.

Mimo że Milena Wójtowicz ma już sporo książek na koncie, to Zaplanuj sobie śmierć była pierwszą, którą przeczytałam i muszę przyznać, że to było bardzo dobre pierwsze spotkanie. Jej komedia kryminalna wydała mi się ciekawa przez grupę bohaterów, którzy między sobą próbują rozwiązać zagadkę morderstwa, ale przede wszystkim ze względu na okoliczności zaistniałych wydarzeń i miejsce, w którym trup został odnaleziony.

Już od początku tej historii dało się wyczuć, że priorytety bohaterów były nieco odmienne od tych, które zakładalibyśmy w takiej sytuacji. I od początku też autorka dozowała zabawne elementy i dialogi, które stopniowo wprowadzały w klimat tej książki. Powiedziałabym, że odpowiednio rozkręciła tę karuzelę, żeby później porządnie przewieźć swoich czytelników. I chociaż nie zdarzyło mi się parskać śmiechem, to ostatecznie wcale nie uważam, że to zły znak.

Mamy sporo różnorodnych postaci, które zamknięte są na małej powierzchni i wszystkie wydają się być podejrzane. Z takim schematem już kilkukrotnie się spotkałam, co prawda okoliczności były inne i sama fabuła też jednak dążyła odrobinę w inną stronę. Jednak Wójtowicz nieźle poradziła sobie z poprowadzeniem tej intrygi, utrzymaniem czytelnika w zaangażowaniu i przyniesieniem przyjemności z lektury.

Wójtowicz zdecydowanie operuje humorem, który mi odpowiada. Motyw kryminalny w tej komedii jest ciekawy, intrygujący i sprawia, że tę książkę po prostu chce się czytać. Trupa w takich okolicznościach jeszcze nigdy nie widziałam. Sytuacja dynamicznie się rozwija i nie dość, że na miejscu mamy ten wspomniany kryminał, to jeszcze prawdziwą telenowelę między pozostałymi bohaterami. Na letnie, upalne wieczory lektura idealna!

Ocena: 5-/6
©Rude recenzuje
Komentarze dotyczące książki:
Warto zerknąć