ebook Wojenka. O dzieciach, które dorosły bez ostrzeżenia
3.92 / 5.00 (liczba ocen: 289)

Wojenka. O dzieciach, które dorosły bez ostrzeżenia
ebook: pdf, mobi (kindle), epub (ipad)

najlepsza cena! w ostatnich kilku dniach
E-book - najniższa cena: 20.00
Audiobook - najniższa cena: 23.99
wciąż za drogo?
EMPIK#EMPIK WTK
EMPIK#EMPIK WTK
-16% 20.00 zł Lub 18.00 zł
31.90 zł
39.99 zł Lub 35.99 zł
25.90 zł
33.99 zł
kliknij aby zobaczyć pozostałe oferty (3)
Inne proponowane

„Wojna? Nikt nam tutaj szyj nie sprawdza i nie każe mówić pacierza na dobranoc. Do szkoły chodzić nie trzeba i nikt nie pilnuje, kiedy kładziemy się spać. Podoba mi się tutaj…” Magdalena Grzebałkowska w swojej kolejnej reportażowej książce „Wojenka” (e-book w formatach epub i mobi) przedstawia poruszający obraz wojennej zawieruchy widzianej oczami jej najmłodszych uczestników.

Trzyletni Arthur trafia do domu dziecka, gdzie będzie wychowywany na idealnego nazistę. Lilia w łagrze pokocha Stalina, choć jest córką wrogów narodu. Mały Minoru, Amerykanin japońskiego pochodzenia, pozna życie za drutami, choć żyje w kraju wolności. Czy Jose Maria, którego rodzice odsyłają z pogrążonej w krwawym konflikcie Hiszpanii, w Związku Radzieckim znajdzie raj? A może i tam w końcu dopadnie go wojna?
By dotrzeć do ostatnich świadków największego konfliktu w dziejach świata, Magdalena Grzebałkowska wyruszyła m.in. do Hiszpanii, Niemiec, Stanów Zjednoczonych i w najodleglejsze krańce dawnego Gułagu. Opisuje wstrząsające historie tych, którzy żyją wśród nas – małych partyzantów, dzieci pułków i nastoletnich powstańców warszawskich. W Kazachstanie spotyka dziewczynkę – dziś ponad 80-letnią – której wojna zabrała wiedzę o tym kim jest, skąd pochodzi i jakie były losy jej rodziców. Reporterka chce jej pomóc odzyskać pamięć. A nam wszystkim pomaga zrozumieć, dlaczego wydarzenia sprzed tylu lat wciąż są tak żywe i wpływają na naszą codzienność.

Wojenka. O dzieciach, które dorosły bez ostrzeżenia od Magdalena Grzebałkowska możesz już bez przeszkód czytać w formie e-booka (pdf, epub, mobi) na swoim czytniku (np. kindle, pocketbook, onyx, kobo, inkbook) lub słuchać w formie audiobooka (mp3).
Komentarze dotyczące książki:
Warto zerknąć