ebook Projekt Prawda
4.22 / 5.00 (liczba ocen: 666) Ilość stron (szacowana): 368

Projekt Prawda
ebook: mobi (kindle), epub (ipad)

E-book - najniższa cena: 20.72
wciąż za drogo?
VIRTUALO#VIRTUALO Urodziny
VIRTUALO#VIRTUALO Urodziny
26.04 złpremium: 16.80 zł Lub 16.80 zł
-21% 21.84 zł Lub 19.66 zł
28.00 zł Lub 25.20 zł
20.72 zł 20% rabatu
23.80 zł
kliknij aby zobaczyć pozostałe oferty (5)

Debiutancka książka dla młodzieży Dante Medemy. Choć określenia „poruszająca”, „niezwykła”, „oryginalnie” zdają się brzmieć banalnie, to… są jak najbardziej prawdziwe w odniesieniu do tej powieści! Dante Medema stawia w niej pytanie o wielkiej sile rażenia: jeśli twoje życie zostało zbudowane na kłamstwie, skąd możesz wiedzieć, czy cokolwiek w nim jest prawdą?

Siedemnastoletnia Cordelia Koenig chce szybko uporać się z projektem na zakończenie szkoły. Postanawia skorzystać z pomysłu starszej siostry i zbadać swoje etniczne pochodzenie. A wisienką na torcie ma być praca w zespole z Kodiakiem Jonesem, obiektem jej westchnień. Jedyne, co musi zrobić, to wysłać próbkę swojego DNA do laboratorium, napisać pracę i czekać na najwyższą ocenę.
Cały świat dziewczyny się wali, kiedy otrzymuje wyniki testu. Cordelia zaczyna wątpić we wszystko, co dotychczas było dla niej oczywiste – przestaje ufać matce i nie wie, kim tak naprawdę jest osoba, która spogląda na nią z lustra. Pocieszeniem jest dla niej tylko Kodiak – chłopak z gitarą, który pisze wiersze. Ale Kodiak to również chłopak z mroczną przeszłością, od którego powinna trzymać się z daleka…

„Projekt Prawda” to poruszająca historia o poszukiwaniu własnej tożsamości, ale także o przyjaźni i miłości – we wszystkich jej odcieniach – opowiedziana za pomocą mejli, esemesów oraz narracji stylizowanej na wiersz. Historia, od której nie można się oderwać.

Rekomendacje e-booka Projekt Prawda:

Jeśli szukasz interesującej, współczesnej lektury z pięknym tekstem o rodzinie i tożsamości, naprawdę polecam sięgnąć po Projekt prawda. Ta książka według mnie jest oszałamiającym debiutem i wiem, że kiedyś sięgnę po więcej książek tej autorki. Historia porusza wszystkie niepewności, lęki i wątpliwości. Piękna.- Paulina Kaleta - Reading My Love

Projekt Prawda od Dante Medema możesz już bez przeszkód czytać w formie e-booka (pdf, epub, mobi) na swoim czytniku (np. kindle, pocketbook, onyx, kobo, inkbook).
Rzadko czytam powieści wierszowane, ale książkę Projekt Prawda od samego początku dobrze mi się czytało . jestem bardzo zadowolona, że wybrałam tę lekturę. Albo ona mnie.

Chociaż miałam lekkie obawy. Książka napisana została wierszami oraz e-mailami , trochę się bałam, że nie będę w stanie nawiązać kontaktu ani naprawdę wczuć się w wir tej historii… a jednak stało się odwrotnie. Zaczęłam czytać i tak się wciągnęłam, że pochłonęłam ją w kilka godzin. Piękno w czystej postaci, często zatrzymywałam się, by rozkoszować się słowami i ich echem.

Głównej bohaterce od początku kibicowałam i szczerze współczułam zaistniałej sytuacji. Autorka pięknie ukazała przyjaźń dziewcząt bez fochów, dźgania w plecy i dramatu. Prawdziwy przyjaciel, który krzyczał, kiedy trzeba było krzyczeć i wspierał, oferując swoje ramię. Podobały mi się fragmenty o Kodiaku i jak stopniowo autorka odsłaniała jego wizerunek „złego chłopca”, odkrywając, co mu się przydarzyło w przeszłości i kim się stał.

Rodzina, jej idea, tożsamość, z kim dzielisz swoje DNA i do kogo należysz i co to wszystko oznacza: tak wiele tematów poruszonych w tej książce. Byłam poruszona podróżą bohaterki i uwielbiałam patrzeć, jak stopniowo rozumie, co oznacza rodzina.

Żałuję, że nie mogłam wiedzieć więcej o postaciach, rodzinie i ich dynamice jako całości. Ta książka skupia się na podróży głównej bohaterki i bardzo to doceniam, ale brakowało mi w tej historii odrobiny głębi w związkach między bohaterami, zwłaszcza w rodzinie. Wydaje mi się, że były cudowne okazje do głębszego poznania niektórych relacji.

Mimo tej jednej drobnej usterki to wspaniały, oszałamiający, prowokujący do myślenia debiut pełen miłości, przyjaźni, relacji rodzinnych i prawdziwej historii o dojrzewaniu. Piękne teksty, cudowne postaci, wzruszająca opowieść....

Jeśli szukasz interesującej, współczesnej lektury o rodzinie i tożsamości z pięknym tekstem, naprawdę polecam sięgnąć po Projekt prawda. Ta książka według mnie jest oszałamiającym debiutem i wiem, że kiedyś sięgnę po więcej książek autorki. Historia porusza wszystkie niepewności, lęki i wątpliwości. Piękna.

Ocena: 5/6
©Reading My Love
Komentarze dotyczące książki:
Warto zerknąć