ebook Fabryka Os
3.44 / 5.00 (liczba ocen: 479)

Fabryka Os
ebook: mobi (kindle), epub (ipad)

Kategoria:  /
najlepsza cena! w ostatnich kilku dniach
E-book - polecana oferta: 25.26
wciąż za drogo?
29.76 złpremium: 19.20 zł Lub 19.20 zł
25.26 zł Lub 22.73 zł
29.77 zł Lub 26.79 zł
32.00 zł
32.00 zł
25.24 zł
26.33 zł
kliknij aby zobaczyć pozostałe oferty (4)
Wesprzyj UpolujEbooka.pl - postaw kawę
Inne proponowane

Kontrowersyjna powieść zaliczona przez dziennik „The Independent” do 100 arcydzieł literatury XX wieku, zdaniem części krytyków natomiast ze względu na drastyczność w opisach przemocy zakwalifikowana jako książka TYLKO DLA DOROSŁYCH.

Frank, ekscentryczny szesnastolatek, mieszka z ojcem na szkockim odludziu. Wiodą bardzo nietypowe życie. Matka Franka porzuciła rodzinę wiele lat wcześniej, a starszy brat Eric został zamknięty w zakładzie psychiatrycznym. Ojciec oblicza ekscentryczność swojego młodszego syna za pomocą tradycyjnych angielskich miar. Frank dokonuje zbrodni i aktów przemocy, aby wyładować swoją frustrację. W osobliwych codziennych rytuałach znajduje pocieszenie. Lecz kiedy dowiaduje się o ucieczce Erica ze szpitala, musi się przygotować na jego nieuchronny powrót – ponowne spotkanie braci prowadzi do wyjaśnienia tajemnic z przeszłości i stanowi przeobrażające doświadczenie…

„Zdziwiłbym się, gdyby tej wiosny ukazała się brutalniejsza i bardziej szokująca powieść. Lepsza prawdopodobnie też się nie ukaże. Z zapartym tchem staramy się wyłapywać wszystkie metafory i kunsztowne zwroty akcji, śledzimy potworności tak straszne, że włosy stają dęba. To lektura sprawiająca ból – niebywała groteska, pełna jednak człowieczeństwa. Karty tej powieści tchną nieodpartą realnością, co stanowi rzadkie zjawisko w dzisiejszym powieściopisarstwie. Prawdziwe literackie arcydzieło!”. - Mail on Sunday

O e-booku Fabryka Os blogerzy napisali: 

To naprawdę niepokojąca książka,  nie ma szczęśliwego zakończenia. Nie ma ani jednej szczęśliwej strony. Po tej lekturze z pewnością potrzebuję kilkunastu lekkich obyczajowek. - Paulina Kaleta - Reading My Love

Fabryka Os od Iain Menzies Banks możesz już bez przeszkód czytać w formie e-booka (pdf, epub, mobi) na swoim czytniku (np. kindle, pocketbook, onyx, kobo, inkbook).
Fabryka Os rzuca cię w głąb już na pierwszej stronie, zostawia cię samego, abyś odkrył lokalne terminy slangowe, zapełnił książkę postaciami, które są równie pewne w swoich działaniach, jak tajemnice swoich motywów, a następnie odwraca wszystko na lewą stronę dla kulminacyjnego punktu.

Mając mniej niż dwieście stron, można by pomyśleć, że tę książkę będzie się szybko czytało. I tak jest w pewnym sensie. słownictwo nie jest trudne i nie narzekam na tempo. Ale nie jest to łatwa książka. Fabryka Os to solidna przemoc, złośliwość, socjopatyczne skłonności, znęcanie się nad zwierzętami i morderstwo z zimną krwią.

To powieść, w której dziecko popełnia morderstwo z premedytacją trzy razy przed ukończeniem jedenastego roku życia i nie odczuwa najmniejszego wyrzutu sumienia.

Historia opowiadana jest w pierwszej osobie w kolejności, w jakiej podoba się głównemu bohaterowi. Taki jest styl Banksa, który rzuca czytelnika na głęboki koniec, a dalsze czytanie jest nagradzane historią, która rozwija się jak origami, gdzie na końcu widać fałdy i linie uskoków, których nie można było zobaczyć na początku . Fabryka Os to prawdziwa historia, której absolutnie nie da się opowiedzieć w porządku chronologicznym.

To naprawdę niepokojąca książka. Czasami czytasz powieść grozy, postać morduje inną postać i wiesz, że to fantazja, wiesz, że to książka, całość wydaje się trochę komiksowa? Gdzie wiesz, że prawdziwa osoba nigdy nie zrobiłaby takich rzeczy, a całość wydaje się przesadzona. ta książka nie ma szczęśliwego zakończenia. Nie ma ani jednej szczęśliwej strony.

Każda recenzja tej książki, którą czytam, mówi o niespodziance na końcu. Czy był jakiś zwrot akcji? Tak. Czy byłem zaskoczony?, tak! Przez cały czas, gdy czytałam, zastanawiałam się „jaki może być zwrot akcji? Co to mogło być???? Czy to możliwe? A co z tą inną rzeczą? Może to jest to, a ten akapit był wskazówką? To były przyzwoite domysły, ale nic, co wymyśliłam, nie było nawet bliskie prawdy. Nigdy nie przypuszczałam, że nadchodzi koniec. Czy były wskazówki? Z perspektywy czasu tak

Cokolwiek robisz, NIE szukaj tej książki na Wikipedii. Dostaniesz wszystkie spoilery i bez kontekstu, co jest najgorszym możliwym sposobem na zepsucie zakończenia.

Polecam tę książkę czytelnikom, którzy już są fanami Iaina M. Banksa. Jeśli nigdy nie czytałeś powieści Banksa, Fabryka Os to straszny początek.

Po przeczytaniu tej książki z pewnością potrzebuję kilkunastu lekkich obyczajowek.

Ocena: 6/6 czytaj więcej
©Reading My Love
Komentarze dotyczące książki:
Warto zerknąć