ebook Jeszcze w zielone gramy
3.88 / 5.00 (liczba ocen: 87)

Jeszcze w zielone gramy
ebook: mobi (kindle), epub (ipad)

Kategoria:  /
E-book - najniższa cena: 19.74
Audiobook - najniższa cena: 21.53
wciąż za drogo?
30.60 złpremium: 19.74 zł Lub 19.74 zł
19.74 zł Lub 17.77 zł
32.90 zł
32.90 zł Lub 29.61 zł
32.90 zł
24.21 zł
25.65 zł
kliknij aby zobaczyć pozostałe oferty (4)
Inne proponowane

Los, splatając drogi tych trojga ludzi, odmieni ich życie w sposób, jakiego żadne z nich nie było w stanie przewidzieć.

Kiedy po wielu latach prób Edycie i Sewerynowi nie udaje się zostać rodzicami, podejmują decyzję o adopcji. Wystarcza jedno spojrzenie małej Jassi, by wytworzyła się między nimi z pozoru niemożliwa więź. Garść wspomnień, jaka pozostała dziewczynce po biologicznej matce, to całe dziedzictwo, które niesie na swoich wątłych barkach.

Anna H. Niemczynow bierze na warsztat drogę dążenia do rodzicielstwa, na której tak trudno o kompromis, i z czułością maluje obraz rzeczywistości, z jaką boryka się wiele par. Prowokuje i skłania do przemyśleń, swoim zwyczajem nie podsuwając jednak gotowych odpowiedzi, lecz pozwalając czytelnikom samodzielnie zagłębić się w tę piękną i mądrą historię.

O e-booku Jeszcze w zielone gramy blogerzy napisali:

Anna H. Niemczynow subtelnie pisze o tematach trudnych. Czyni to w sposób wzruszający. Autorka zadaje również pytania, w sposób nienachalny, lecz dający do myślenia. Myślę, że każdy, kto sięgnie po tę książkę, weźmie coś dla siebie. To coś, to ważne życiowe mądrości. Powieść ta choć dotyka bolesnych kwestii jest ważnym spojrzeniem na historie, które mają miejsce w prawdziwym życiu. - Tomasz Kosik - Czyt-NIK

Jeszcze w zielone gramy od Anna H. Niemczynow możesz już bez przeszkód czytać w formie e-booka (pdf, epub, mobi) na swoim czytniku (np. kindle, pocketbook, onyx, kobo, inkbook) lub słuchać w formie audiobooka (mp3).
Książka to nie jest zupa pomidorowa. Jej smak nie musi, nawet nie powinien odpowiadać każdemu.
Dom – słowo o wielu znaczeniach. Może to być zwykły, stojący przy drodze budynek, może to być skromne, ale przytulne mieszkanie w bloku, a równie dobrze może to być nora, którą pogardziłyby nawet szczury. Dom może być też miejscem, w którym mimo trudów codzienności mieszkają miłość i tęsknota za macierzyństwem.
Anna H. Niemczynow w powieści Jeszcze w zielone gramy dotyka ważnej życiowej kwestii dotyczącej adopcji. Autorka w swej książce poprzez ukazanie historii trojga ludzi, zaprasza nas do podjęcia dyskusji na ten temat.

Decyzja o adopcji dziecka musi być dojrzała, poprzedzona przemyśleniami, których w tej książce jest wiele. Co ważne autorka nie narzuca nam sposobu myślenia, nie daje rozwiązań. Pani Anna porusza naszą wrażliwość, sprawia, że zadajemy sobie wiele kluczowych pytań. Często odpowiedzi nie są jednoznaczne, lecz wymagają od czytelnika wewnętrznej wrażliwości.

Jeszcze w zielone gramy to bez wątpienia powieść, która właśnie swą wrażliwością dotyka delikatnych strun naszych emocji. Czytając tę książkę zadawałem sobie pytanie jak postąpiłbym na miejscu Edyty i Seweryna, którzy po wielu nieudanych próbach posiadania potomstwa zdecydowali się na adopcję. Zapewne taki krok nie jest łatwy, wymaga dojrzałości, lecz może prowadzić do szczęścia rodziców oraz dziecka, które może otrzymać miłość kochającej się rodziny. Tak jak Jaśmina, która w domu pełnym miłości, może w pełni cieszyć się z życia. Dla dziewczynki nowa rodzina może być niczym „iskra rozpalająca płomień zmian”. Zmian na lepsze, gdyż dorastanie w rodzinie w poczuciu miłości i akceptacji ma ogromne znaczenie dla każdego człowieka. Zwłaszcza dla dziecka.

Anna H. Niemczynow subtelnie pisze o tematach trudnych. Czyni to w sposób wzruszający. Autorka zadaje również pytania, w sposób nienachalny, lecz dający do myślenia. Myślę, że każdy, kto sięgnie po tę książkę, weźmie coś dla siebie. To coś, to ważne życiowe mądrości. Powieść ta choć dotyka bolesnych kwestii jest ważnym spojrzeniem na historie, które mają miejsce w prawdziwym życiu. Powieść zaadresować mogę wszystkim czytelnikom szukającym wzruszające literatury, jak i również małżeństwom, które są w trakcie podejmowania decyzji o adopcji.

Jeszcze w zielone gramy jest powieścią przepełnioną miłością, a także wiarą w to, że mocne i prawdziwe uczucie, może nieść nadzieję. Autorka w swej najnowszej książce uzmysławia nam ogromną wartość adopcji, jej siłę, która buduje więź między rodzicami, a dzieckiem.

Ta powieść nie tylko porusza, lecz zmusza do refleksji. Nie tylko daje nam emocje, lecz zadaje ważne życiowe pytania. A jeśli zapytacie mnie, czy warto po nią sięgnąć, to zdecydowanie odpowiem – TAK! Jeśli nie czytaliście jeszcze żadnej powieści Pani Anny, to zapewniam Was, że po jej przeczytaniu zdecydujecie się na wcześniejsze książki. Anna H. Niemczynow jest pisarką, której twórczość warto poznać i wziąć sobie do serca.

Ocena: 6/6
©Czyt-NIK
Komentarze dotyczące książki:
Warto zerknąć