ebook Wojna
3.62 / 5.00 (liczba ocen: 78)

Wojna
ebook: mobi (kindle), epub (ipad)

E-book - najniższa cena: 17.96
Audiobook - najniższa cena: 29.53
wciąż za drogo?
-40% 21.95 złpremium: 13.17 zł Lub 13.17 zł
39.90 zł
39.90 zł Lub 35.91 zł
39.90 zł Lub 35.91 zł
17.96 zł
29.53 zł 20% rabatu
kliknij aby zobaczyć pozostałe oferty (6)
Inne proponowane

Zuza Lewandowska – bohaterka poprzednich powieści kryminalnych Jacka Ostrowskiego – powraca. Trzynastego grudnia 1981 r. ogłoszony zostaje stan wojenny. Na terenie Płocka dochodzi do serii tajemniczych zabójstw. Ofiary zostają w brutalny sposób okaleczone. Czy Lewandowska sprosta tej mrocznej sprawie, czy będzie to koniec jej zawodowej kariery?

W Płocku rządzi komisarz wojskowy i to on, ku zaskoczeniu kapitana Mariańskiego zleca Zuzie wykrycie zabójcy. Wśród ofiar jest zięć prominentnego polityka i stąd naciski władz, żeby za wszelką cenę ująć zabójcę. Nawet za cenę dogadania się z Zuzą Lewandowską znaną powszechnie z wyjątkowo bystrego umysłu, ale i ze swojej niechęci do komunistów.
Co łączy wszystkie morderstwa? Czy istnieje jakiś klucz? Czy Zuza też znajdzie się na liście potencjalnych ofiar?

O e-booku Wojna blogerzy napisali: 

W Wojnie jest wszystko co pokochałam w tej serii, ale ten tom zdecydowanie trzyma w napięciu bardziej niż poprzednie, a zakończenie zaskakuje jak żadne dotychczas! - Joanna Onysk - CzytAśka

Wojna od Jacek Ostrowski możesz już bez przeszkód czytać w formie e-booka (pdf, epub, mobi) na swoim czytniku (np. kindle, pocketbook, onyx, kobo, inkbook) lub słuchać w formie audiobooka (mp3).
Piąty tom śledztw Zuzanny Lewandowskiej rozpoczyna pamiętne wystąpienie pewnego generała. Oraz wiekopomny akt zniszczenia telewizora marki Rubin za pomocą butelki od koniaku. Tak, Zuzę ogłoszenie stanu wojennego wyprowadziło z równowagi!

A jak łatwo zgadnąć niebawem przed jej kamienicą zaparkował czołg. Oraz okratowany Star, z którego milicjanci z bronią długą przybyli po Zuzę. Została zatrzymana i rozpoczęła podróż do zakładu w Łodzi.

Jednocześnie w Płocku dochodzi do tajemniczego, bardzo brutalnego i krwawego morderstwa, którego ofiarą jest oficer kontrwywiadu.

Komisarz miasta Płocka pułkownik Marcinkowski uznaje, że jedyną osobą, która jest w stanie odkryć sprawcę jest właśnie pani mecenas. Nakazuje natychmiastowe zwolnienie Zuzy.

A w mieście za chwilę znaleziona zostaje kolejna ofiara, której zmasakrowane zwłoki świadczą jednoznacznie, że to ten sam zabójca.

Jest stan wojenny, nie działają telefony, obowiązuje godzina milicyjna, nie działa komunikacja. A Marcinkowski zleca Zuzie odnalezienie szalonego mordercy.

Na dodatek Zuza zaczyna otrzymywać anonimy, które sugerują autorstwo tego szaleńca.

Czasem gazikiem, czasem czołgiem, amfibią lub skotem, z oddelegowanym do pomocy sierżantem Nowakiem i kapralem, kierowcą skota a pod nieustającą obserwacją tępego Marcinkowskiego Zuza szuka zabójcy.

Tak jak w poprzednich tomach Autor odmalowywał niezwykle obrazowo szarość PRL-u, tak tutaj czujemy ten stan wojenny. Dość ostrą i śnieżną zimę, ograniczenia w poruszaniu i funkcjonowaniu, strach o zatrzymanych i wywiezionych nie wiadomo dokąd najbliższych. Cwaniactwo żołnierzy zarabiających na czym się dało i życie zwykłych ludzi w tych nieprawdopodobnych realiach. Niewiarygodne partactwo i jednoczesne tuszowanie wszystkiego, co niewygodne. Władza mogła wszystko. A zwykłym ludziom pozostawały wieczny lęk i obawa o dziś, o jutro, o brak wszystkiego. Wolności i perspektyw. Szans na normalność.

Zuzanna tropi ślady, poszukując sprawcy wśród mieszkańców Płocka, ale i żołnierzy, którzy pojawili się w mieście z powodu stanu wojennego.

Sama ociera się o śmierć, a morderca krąży coraz bliżej, sugerując najbardziej nieprawdopodobne rozwiązania. A na dokładkę Zuza staje się jeszcze obiektem pewnej prowokacji.

Zgaga wrzeszczy, mały Borys sika i gryzie w kostki, sprzątaczka przychodzi kiedy chce, sublokatorzy się modlą, a Mariański pisze swoje notatki. Jest tu wszystko co pokochałam w tej serii, ale ten tom zdecydowanie trzyma w napięciu bardziej niż poprzednie, a zakończenie zaskakuje jak żadne dotychczas!

Natychmiast żądam wyjaśnień! Natychmiast żądam informacji!

Natychmiast żądam 6 tomu!

Ocena: 5+/6
©CzytAśka
Komentarze dotyczące książki:
Warto zerknąć