ebook Utraceni
3.83 / 5.00 (liczba ocen: 691)

Utraceni
ebook: mobi (kindle), epub (ipad)

E-book - najniższa cena: 20.93
Audiobook - najniższa cena: 32.81
wciąż za drogo?
27.81 złpremium: 17.94 zł Lub 17.94 zł
20.93 zł
23.92 zł Lub 21.53 zł
29.90 zł
29.90 zł Lub 26.91 zł
-8% 21.27 zł
22.43 zł
kliknij aby zobaczyć pozostałe oferty (5)
Inne proponowane

Jedni chcą żyć, lecz nie mogą. Inni nie chcą, a muszą...

W tajemniczych okolicznościach znika syn kontrowersyjnego działacza społecznego Ryszarda Hajduka. Mężczyzna podejrzewa, że zaginięcie chłopaka może mieć związek z tragicznymi zamieszkami podczas Strajku Kobiet. Gdy policyjne śledztwo nie przynosi efektów, zrozpaczony mężczyzna prosi o pomoc Agencję Poszukiwań Osób Zaginionych "ECHO". Jej właściciel, Ignacy "Igi" Sznyder, razem ze skompromitowaną dziennikarką śledczą Sandrą Milton próbują ustalić przyczynę zniknięcia 24-letniego Ziemowita.

Igi i Sandra, którzy kilka lat wcześniej sami utracili ukochane osoby, zostają zmuszeni do skonfrontowania się z własną przeszłością i stopniowo odkrywają przerażającą prawdę. Ta okazuje się zaś gorsza niż największe kłamstwo...

Nowa seria kryminalna autora "Wszyscy muszą zginąć".

O e-booku Utraceni blogerzy napisali: 

Mocnym punktem Utraconych jest nie tylko ciekawie rozbudowana warstwa kryminalna, Historia stworzona przez Marcel Mossa po części również porusza, prowadzi do łez. Autor doskonale dawkuje poznawanie historii, ciekawie układając każdy element fabuły, co buduje w nas napięcie, które stopniowo potęguje wraz ze zbliżaniem się do finału. - Tomasz Kosik - Czyt-NIK

Utraceni od Marcel Moss możesz już bez przeszkód czytać w formie e-booka (pdf, epub, mobi) na swoim czytniku (np. kindle, pocketbook, onyx, kobo, inkbook) lub słuchać w formie audiobooka (mp3).
Każdy człowiek ma własną prawdę. Najważniejsze, by w nią wierzyć.
Marcel Moss – tego autora przedstawiać nie trzeba. Pisarz dał się poznać doskonale przyjętymi thrillerami, w których porusza współczesne problemy społeczne. Dziś rozpoczął nowy rozdział w swej twórczości. Mianowicie spróbował swoich sił w kryminale.

I przyznam szczerze, że nie muszę silić się z dobieraniem słów komplementów, ponieważ po przeczytaniu one same cisną się na usta. Tym razem podejmuje się równie ważnej i trudnej tematyki dotyczącej zaginięć

Utraceni to pierwsza część nowej kryminalnej serii pt. Echo. Śmiem twierdzić, że echa stworzonej przez autora historii jeszcze długo rozbrzmiewać będą w naszej pamięci. Marcel Moss ciekawie połączył kryminalną intrygę z prywatnymi wątkami głównych bohaterów. Ignacy „Igi” Sznyder właściciel Agencji Poszukiwań Osób Zaginionych „ECHO” oraz dziennikarka śledcza Sandra Milton podejmą się próby ustalenia przyczyn zniknięcia dwudziestoczteroletniego Ziemowita Hajduka, syna działacza społecznego. Jego ojciec Ryszard uważa, że zniknięcie może mieć związek z wydarzeniami podczas Strajku Kobiet. Widząc, że działania policji nie przynoszą efektów zgłasza się do agencji Igiego. Sznyder i Milton podejmują się zadania, gdyż sami wiedzą jakie emocje buzują w człowieku, gdy traci się ukochaną osobę. Kilka lat temu przeżywali to samo co Ryszard Hajduk. Sandra przed czteroma laty przeżyła tragedię. Morderstwo ojca i uprowadzenie siostry pozostawiło w jej psychice niezacieralny ślad. Z kolei Szymon próbuje odnaleźć swojego zaginionego brata. Nie wiedzą jeszcze, że podejmując się tej sprawy, zmuszeni będą skonfrontować się z prawdą z własnej przeszłości.

Mocnym punktem Utraconych jest nie tylko ciekawie rozbudowana warstwa kryminalna, Historia stworzona przez Marcel Mossa po części również porusza, prowadzi do łez. Autor doskonale dawkuje poznawanie historii, ciekawie układając każdy element fabuły, co buduje w nas napięcie, które stopniowo potęguje wraz ze zbliżaniem się do finału.

Ciekawostką książki jest również przytoczenie danych statystycznych dotyczących zaginięć. Te znajdziemy przy każdym rozdziale.

To, co jest znakiem rozpoznawczym Marcela Mossa to forma przekazu, język autora, sposób budowania napięcia. Autor nie przeciąga historii zbędnymi opisami czy dialogami. On po prostu serwuje nam konkretną historię. To wszystko sprawia, że trzymając w ręku książkę Marcela możemy mieć pewność, że czeka nas prawdziwa czytelnicza uczta. Utraceni są gwarancją, że tak właśnie będzie. Teraz po przeczytaniu tej książki będzie mi dane czekać na kolejną część, która mam nadzieje pojawi się w najbliższym czasie. Drodzy czytelnicy, a Wy nie czekajcie z decyzją o sięgnięciu po tę książkę. Warto zrobić to już dziś. Zdecydowanie polecam!

Ocena: 6/6
©Czyt-NIK
Komentarze dotyczące książki:
Warto zerknąć