ebook Wspaniali jesteśmy tylko przez chwilę
4.05 / 5.00 (liczba ocen: 92386)

Wspaniali jesteśmy tylko przez chwilę
ebook: epub (ipad), mobi (kindle)

najlepsza cena! w tym miesiącu
E-book - najniższa cena: 19.90
Audiobook - najniższa cena: 24.90
wciąż za drogo?
VIRTUALO#VIRTUALO Urodziny
VIRTUALO#VIRTUALO Urodziny
-23% 19.90 zł
30.59 zł Lub 27.53 zł
35.99 zł Lub 32.39 zł
-11% 26.99 zł
29.99 zł
kliknij aby zobaczyć pozostałe oferty (3)
Inne proponowane

Fabuła, która poruszy najczulsze struny naszej wrażliwości. Wstrząsający portret rodziny, pierwszej miłości i zbawczej mocy opowiadania historii. Debiutancka powieść (e-book w formatach epub i mobi) Oceana Vuonga to list syna do matki, która nie umie czytać. Bohater odkrywa w nim historię rodziny, w której najważniejsze wydarzenia rozgrywały się w czasie wojny w Wietnamie.

Powieść „Wspaniali jesteśmy tylko przez chwilę” jest niczym wrota wiodące do tych sfer życia autora listu, których jego matka nigdy nie znała. To zarazem świadectwo zaciekłej, lecz niezaprzeczalnej miłości samotnej matki do syna i brutalnie szczera analiza kwestii rasy, klasy i mitu męskości. „Wspaniali jesteśmy tylko przez chwilę” [e-book w formatach epub i mobi] zadaje zasadnicze pytania o współczesną Amerykę pogrążoną w nałogu, przemocy i traumie, ale jest także powieścią pełną współczucia i czułości oraz triumfem siły opowiadania własnej historii i rozdzieraniem ciszy, gdy chce się zostać usłyszanym.

O e-booku Wspaniali jesteśmy tylko przez chwilę blogerzy napisali:

Powieść Oceana Vuonga jest bardzo osobista, szczera i intymna. Bolesna, autentyczna, obleczona pasmem upokorzeń podróż autora przez minione lata. W wielu momentach mnie czarowała. - Katarzyna Denisiuk - Na czytniku

Wspaniali jesteśmy tylko przez chwilę od Ocean Vuong możesz już bez przeszkód czytać w formie e-booka (pdf, epub, mobi) na swoim czytniku (np. kindle, pocketbook, onyx, kobo, inkbook) lub słuchać w formie audiobooka (mp3).
Napisać powieść autobiograficzną, obedrzeć się z warstwy ochronnej i nie zostać przy tym poranionym to wielka sztuka i odwaga. W swej debiutanckiej powieści Ocean Vuong zabiera czytelnika do korzeni jego wietnamsko-amerykańskiej rodziny. W niecodzienny, bardzo poetycki sposób, zaprasza nas do poznania swojej więzi z matką. Więzi, która wielokrotnie była daleka od czułości, a wręcz drapała szorstkością.

To prawda, że po wietnamsku rzadko mówimy „kocham cię”, a kiedy to robimy, to prawie zawsze po angielsku. Dla nas troska i miłość są wyrażane najwyraźniej poprzez czyny: wyrywanie białych włosów, przyciskanie syna swoim ciałem, żeby zniwelować turbulencje samolotu, a zatem i jego strach.

Wspaniali jesteśmy tylko przez chwilę jest smutną historią. Zahacza o tragedię wojny w Wietnamie, codzienny ból bycia innym, brak miłości, a jeśli się zdarzyła, to jej ulotności. Jest nie tylko obietnicą opowieści o relacji syna i matki. To również obraz uczucia i związku dwóch mężczyzn, obalający mit męskości.

Powieść Oceana Vuonga jest bardzo osobista, szczera i intymna. Napisana w formie listu, zawiera wyznaje syna skierowane do matki, w którym powierza jej sekrety, o których nie wiedziała. Stara się jak najlepiej opowiedzieć i wytłumaczyć swoją przeszłość i namalować słowem świat, w którym żyje. Niemal szeptem kreśli i snuje swoją opowieść. Jego zachęta jest piękna, ale niełatwa. Nie każdy się w niej odnajdzie.

Słowem podsumowania

Język, którym operuje autor jest niełatwy, pełen metafor i dygresji. Przez to nie czyta się powieści lekko i swobodnie. Żeby wyłuskać z niej piękno i istotę, potrzeba skupienia i spokoju.

Pamiętam stół. Pamiętam stół zrobiony ze słów danych mi przez twoje usta. Pamiętam płonący pokój. Pokój płonął, ponieważ Lan mówiła o ogniu. Pamiętam ogień, gdy o nim słuchałem w mieszkaniu w Hartford, wszyscy spali na drewnianej podłodze owinięci kocami Armii Zbawienia.

Wspaniali jesteśmy tylko przez chwilę to bolesna, autentyczna, obleczona pasmem upokorzeń podróż autora przez minione lata. W wielu momentach mnie czarowała.

Ocena: 5/6
©Na czytniku
Komentarze dotyczące książki:
Warto zerknąć