ebook Kto czyni zło
3.93 / 5.00 (liczba ocen: 81)

Kto czyni zło
ebook: mobi (kindle), epub (ipad)

E-book - najniższa cena: 19.14
wciąż za drogo?
29.67 złpremium: 19.14 zł Lub 19.14 zł
25.52 zł Lub 22.97 zł
31.90 zł
31.90 zł Lub 28.71 zł
19.14 zł
21.83 zł
kliknij aby zobaczyć pozostałe oferty (7)
Inne proponowane

Dwudziestolatek podejrzany o kradzież jest brutalnie przesłuchiwany na elbląskiej komendzie policji. Metody, które stosuje inspektor Juszczyk, sprawiają, że świeżo zatrudniona protokolantka Urszula Baranowska zwalnia się z policji i zakłada własne biuro detektywistyczne. Wkrótce dowiaduje się, że przesłuchiwany chłopak powiesił się na drzewie. 

Na domiar złego Urszula nie dogaduje się z nową rodziną swojej matki. Mimo to zgadza się na propozycję ojczyma i podejmuje dodatkową pracę w jednym z jego salonów jubilerskich. Wkrótce do młodej detektyw zgłasza się kobieta, która padła ofiarą prześladowcy. Urszula postanawia nawiązać kontakt z tajemniczym stalkerem i coraz bardziej angażuje się w relację z nim. A gdyby tego było mało, ktoś próbuje potrącić jej matkę samochodem.  

Czy te wszystkie sprawy mogą być ze sobą powiązane? 

Rekomendacje e-booka: 

Książka Agnieszki Pietrzyk zasługuje na uznanie, a miłośnicy kryminału znajdą w nim to wszystko, co dobrze skrojony kryminał powinien posiadać. Mocno zbudowana intryga, mroczny klimat oraz obawa o życie głównej bohaterki – to wszystko sprawia, że Kto czyni zło wprawia nas w dreszcze. - Tomasz Kosik - Czyt-NIK

Kto czyni zło od Agnieszka Pietrzyk możesz już bez przeszkód czytać w formie e-booka (pdf, epub, mobi) na swoim czytniku (np. kindle, pocketbook, onyx, kobo, inkbook).
Moje pierwsze spotkanie z twórczością Agnieszki Pietrzyk uważam za udane. I to bardzo udane. Kto czyni zło to kryminał, który zaciekawił mnie od pierwszych stron. A finał tej historii rozszarpał moje emocje na drobne kawałki.

Ta książka to kawał solidnego kryminału. Autorka sprawiła, że z ciągłym napięciem śledziłem losy Urszuli Baranowskiej. Kobieta pracując jako protokolantka była świadkiem brutalnego przesłuchiwania podejrzanego o kradzież dwudziestolatka, Krzysztofa Marczaka. Mężczyzna zostaje brutalnie pobity. Sytuacja ta sprawia, że Baranowska postanawia odejść z policji, by otworzyć własne biuro detektywistyczne.

Akcja nabiera tempa, gdy kilka dni po tym zdarzeniu, do kobiety zgłasza się brat Krzysztofa z informacją, o jego samobójstwie. Prosi ją, aby pomogła mu nagłośnić sprawę, gdyż śmierć brata może mieć związek z brutalnym przesłuchaniem na elbląskiej komendzie policji. Dodatkowo po namowie swojego ojczyma, Urszula podejmuje się pracy w salonie jubilerskim.

Kilka dni później do biura detektywistycznego Baranowskiej zgłasza się kobieta, która padła ofiarą stalkera. Trzeba przyznać, że bohaterka kryminału, nie może narzekać na brak zajęć. A my dzięki temu nie możemy uskarżać się na nudę podczas czytania tej książki. Historię dodatkowo podkręca informacja o próbie potrącenia samochodem matki detektyw. Pojawia się wiele wątków oraz znaków zapytania. Czy wszystkie te elementy składają się w jedną całość? Dokąd poprowadzą one Urszulę Baranowską?

Możemy być pewni, że nas czytelników powiodą w mocną kryminalną intrygę, która nie pozwoli oderwać się od lektury. Kto czyni zło to ciekawie poprowadzona fabuła, a jej każdy element połączony jest w bardzo dobrym stylu. Na uwagę zasługuje również akcja, która nabiera tempa z każdym poznawanym wątkiem.

Książka Agnieszki Pietrzyk zasługuje na uznanie, a miłośnicy kryminału znajdą w nim to wszystko, co dobrze skrojony kryminał powinien posiadać. Mocno zbudowana intryga, mroczny klimat oraz obawa o życie głównej bohaterki – to wszystko sprawia, że „Kto czyni zło” wprawia nas w dreszcze. Dlatego też mogę z pełną świadomością stwierdzić, że książkę Pani Agnieszki mogę również polecić miłośnikom thrillerów.

To, co ważne historia, którą poznajemy „zmusza nas” do refleksji na temat zła, jego pochodzenia oraz ludzkiego postępowania, które je rodzi. A jeśli w Waszym umyśle zrodziła się chęć przeczytania mocnego kryminału i intrygującego thrillera, to Kto czyni zło jest dla Was. Kto jeszcze po niego nie sięgnął, niech zrobi to bez chwili wahania. Zdecydowanie polecam!

Ocena: 6/6
©Czyt-NIK
Komentarze dotyczące książki:
Warto zerknąć