ebook Piękna czterdziestoletnia. Opowieść o dojrzewaniu do dorosłości
3.31 / 5.00 (liczba ocen: 3549)

Piękna czterdziestoletnia. Opowieść o dojrzewaniu do dorosłości
ebook: mobi (kindle), epub (ipad)

najlepsza cena! w ostatnich dwóch tygodniach
E-book - najniższa cena: 27.03
wciąż za drogo?
32.46 złpremium: 20.94 zł Lub 20.94 zł
27.03 zł Lub 24.33 zł
34.90 zł Lub 31.41 zł
27.13 zł
28.74 zł
kliknij aby zobaczyć pozostałe oferty (6)
Inne proponowane

Czterdzieści świeczek na torcie... Koszmar? Survival? A może przygoda życia? Skrzący się humorem, błyskotliwa relacja z frontu walki, którą nazywamy kryzysem wieku średniego. Druckerman Pamela – autorka bestsellerów „W Paryżu dzieci nie grymaszą” i „Dziecko dzień po dniu”, które niejednej mamie pozwoliły przetrwać trudy wczesnego macierzyństwa – prowadzi nas przez kolejny kluczowy etap w życiu w poszukiwaniu mądrości i wiedzy o samej sobie – pięknej czterdziestoletniej”.

Kiedy Pamela Druckerman kończy 40 lat, kelnerzy w jej ulubionej paryskiej kawiarni przestają witać ją figlarnym „Bonjour, mademoiselle!”. Z rozczarowaniem zauważa też, że spojrzenia mężczyzn mówią coś innego niż dotychczas: „Przespałbym się z nią, ale…”. Przez dłuższy czas nie może się w tym wszystkim połapać, ale w końcu zaczyna rozumieć podtekst rozmów, buduje (nieco) zdrowsze relacje i rezygnuje z toksycznych przyjaźni.

– Jakie są współczesne czterdziestolatki? Czego dowiadujemy się, przekraczając tę magiczną granicę? Naprawdę czujemy się już dorosłe?
– I dlaczego, do licha, nikt nas nie przestrzegł przed cellulitem zdradziecko atakującym ramiona i uda?

Ten szczery do bólu i autoironiczny pamiętnik zawiera celną diagnozę dekady w życiu, podczas której:
• twój wiek wydaje ci się sekretem;
• jest przynajmniej jeden sport, którego zakazuje ci lekarz;
• stosujesz antykoncepcję, ale czy potrzebnie?
• rodzice odstąpili od prób zmieniania cię;
• masz sentyment do tych pięciu kilogramów, które na zmianę przybierasz i tracisz;
• nie starasz się już wyglądać niepowtarzalnie i wreszcie jesteś sobą!

Piękna czterdziestoletnia. Opowieść o dojrzewaniu do dorosłości od Pamela Druckerman możesz już bez przeszkód czytać w formie e-booka (pdf, epub, mobi) na swoim czytniku (np. kindle, pocketbook, onyx, kobo, inkbook).
Sięgnęłam po te książkę z dwóch powodów: po pierwsze kocham książki Francuzek i kocham książki o Francuzkach. autorka mieszka we Francji i stawia francuski punkt widzenia dotyczącą wieku średniego (nic na to nie poradzę, KAŻDA książka, która dotyczy Francji, jest jak neon, który błyska imówi „przeczytaj mnie. A po drugie czytałam książkę W Paryżu dzieci nie grymaszą, więc z entuzjazmem podeszłam do lektury.

Piękna czterdziestoletnia to rodzaj wspomnienia i rodzaj przewodnika po tej szalonej emocjonalnej kolejce górskiej, którą nazywamy średnim życiem. Autorka dzieli życie po czterdziestce roku życia na dwadzieścia pięć odrębnych rozdziałów. W środku znajdują się ironiczne i zabawne odpowiedzi na pytania: Jak skończyć czterdzieści lat, Jak znaleźć przyjaciół, Jak kontrolować swoją rodzinę. Każdy zawiera obserwacje z życia wzięte i doświadczenia Druckerman przedstawione w przezabawny sposób. Zaczyna od opisania, skąd wiedziała, że ​​osiągnęła wiek średni, kiedy przekroczyła próg z bycia nazywaną „mademoiselle” do „madame”. Omawia różnice między średnim życiem we Francji i Ameryce. Ale to tak pokrótce, co znajdziecie w tej czterystostronicowej lekturze.

W całej książce Druckerman otrzymuje porady i udziela ich. Szczerze przygląda się tajemniczej dekadzie, ale nigdy nie traktuje siebie zbyt poważnie.

Żaden przedmiot nie jest poza zasięgiem. Życie rodzinne, życie zawodowe i czas na zabawę obejmują styl wieku średniego. To fajna lektura, gorąco polecam, jeśli chcesz uczciwie spojrzeć na wiek średni z lekkim francuskim akcentem.

Ocena: 5/6
©Reading My Love
Komentarze dotyczące książki:
Warto zerknąć