ebook Powrót z piekła
3.96 / 5.00 (liczba ocen: 15)

Powrót z piekła
ebook: mobi (kindle), epub (ipad)

E-book - polecana oferta: 24.64
wciąż za drogo?
29.76 złpremium: 19.20 zł Lub 19.20 zł
24.64 zł Lub 22.18 zł
32.00 zł Lub 28.80 zł
24.62 zł
25.28 zł 20% rabatu
kliknij aby zobaczyć pozostałe oferty (5)
Inne proponowane

Kontynuacja powieści „Pora westchnień, pora burz” o końcu beztroskiego Lwowa. Koniec roku 1940. Gustaw Lindner od sześciu miesięcy przebywa w łagrze Smolnyj gdzieś w samym sercu Syberii i może tylko śnić o powrocie do swego ukochanego miasta, który jednego okupanta zamienił na drugiego…

Fabuła:

Gustaw Lindner Całymi nocami rozmyśla o Mariannie, Lilce, Jakubie i małym Michasiu, a za dnia, razem z innymi, w nieludzkich warunkach pracuje przy wyrębie lasu. Jego towarzyszem niedoli jest stary Akim, dzięki któremu Gustaw poznaje przerażającą historię o Hartadze - pół człowieku, pół niedźwiedziu kryjącym się wśród leśnych syberyjskich ostępów otaczających baraki. Kiedy nocami rozlegają się dalekie wycia wilków, nikt nie powinien spać spokojnie.
W tym samym czasie we Lwowie Marianna z Lilką próbują odnaleźć się w wojennej rzeczywistości i kiedy już się wydaje, że czarne chmury nad ich głowami trochę się rozwiały, na rodzinę spada nieoczekiwany cios…

„We Lwowie urodzili się moi dziadkowie. Po wojnie przyjechali na Ziemie Odzyskane, ale do końca życia nosili w sercu tamten świat katulających się tramwajów, śpiewnie zaciągających handełesów i burzliwej młodości, spędzonej w tym najpiękniejszym z miast” – Autorka

O e-booku Powrót z piekła blogerzy napisali:

Jestem zauroczona i zachwycona lekturą Powrotu z piekła i mam nadzieję, że kolejna część będzie równie smakowitym kąskiem, na który już ostrze sobie zęby. To genialna i kompletna książka, która nie tylko pokazuje dramat oblężonego miasta i ludzi, którzy w nim mieszkali. To niezapomniana lekcja historii i świadectwo tamtych dni. - Biblioteczka u Rudej - Małgorzata Cichocka

Powrót z piekła od Magdalena Kawka możesz już bez przeszkód czytać w formie e-booka (pdf, epub, mobi) na swoim czytniku (np. kindle, pocketbook, onyx, kobo, inkbook).
Powrót z piekła Magdaleny Kawki to kontynuacja Lwowskiej Odysei . O pierwszej części - Pora westchnień, pora burz - pisałam tutaj.

I tak jak pierwsza część sprawiła, że polubiłam i pokochałam bohaterów tak druga sprawiła, że z niecierpliwością czekam na trzeci tom. Bo jak sami wiecie są książki i Książki. Powrót z piekła jest zdecydowanie tą przez duże K. Magdalena Kawka w niesamowicie realistyczny sposób i z dbałością o każdy detal przedstawiła dalsze losy rodziny Lindnerów w okupowanym Lwowie. Uwielbiam książki z wątkiem historycznym w tle, a od Powrotu z piekła nie sposób się wręcz oderwać.

I choć zmienił się okupant to dla mieszkańców Lwowa nie zmieniło się nic. Muszą walczyć o każdy dzień, o przetrwanie i kawałek chleba. Muszą stawić czoła wszelkim przeciwnością po to, aby zapewnić kolejny w miarę bezpieczny dzień rodzinie.
W Powrocie z piekła przeplatają się losy głowy rodziny, Gustawa Lindnera, który został zesłany do syberyjskiego łagru z losami jego najbliższych, którzy zostali w okupowanym Lwowie. Na przemian autorka pokazuje nam ciężka, katorżniczą pracę przy wyrębie syberyjskiej tajgi wraz ze zmaganiami Marianny we Lwowie, która z poświęceniem i nieludzkim wysiłkiem zmaga się z wojenną rzeczywistością. Nie łatwe są losy małżeństwa Lindnerów, bo nie dosyć, że oddzieleni od siebie tysiącami kilometrów walczą o każdy dzień to tęsknota i niepewność o losy najbliższych sprawia, że i noce nie zapewniają dostatecznego odpoczynku. Śnią o sobie nawzajem i wspominają czas, w którym dane było im być razem. Wojna zmienia ludzi, ale czy jest w stanie zabić miłość? Przyznają, że zakończenie wbiło mnie dosłownie w fotel i długo nie umiałam się pozbierać. Dlaczego? Sięgnijcie koniecznie po Lwowską Odyseje i przekonajcie się jak potoczą się losy Marianny i Gustawa Lindnerów. Czy dane im będzie przeżyć ? A jeśli tak to czy dane im będzie się znowu być razem, a może los napisze dla nich inny scenariusz? Nie mogę się doczekać kolejnej części tej niesamowitej opowieści, bo nie zostawia się czytelnika z milionem pytań w głowie i niepewnością. Takie pisarstwo powinno być karalne.

Jestem zauroczona i zachwycona tym co dotychczas przeczytałam i mam nadzieję, że kolejna część będzie równie smakowitym kąskiem, na który już ostrze sobie zęby. Nie widziałam jeszcze trzeciego tomu nawet w zapowiedziach, ale najprawdopodobniej ukaże się jeszcze w tym roku zimą.

To genialna i kompletna książka, która nie tylko pokazuje dramat oblężonego miasta i ludzi, którzy w nim mieszkali. To niezapomniana lekcja historii i świadectwo tamtych dni.

Jeśli jeszcze nie znacie twórczości Lwowskiej Odysei to sięgnijcie o nią koniecznie, a ja jestem przekonana, że nie będziecie żałować swojego wyboru, bo to książka, która zdecydowanie warto przeczytać nie tylko ku przestrodze, ale po to, aby pamiętać.

Ocena: 5+/6
©Biblioteczka u Rudej
Komentarze dotyczące książki:
Warto zerknąć