ebook Wdowa
4.27 / 5.00 (liczba ocen: 654)

Wdowa
ebook: mobi (kindle), epub (ipad)

E-book - najniższa cena: 19.74
wciąż za drogo?
VIRTUALO#VIRTUALO Urodziny
VIRTUALO#VIRTUALO Urodziny
30.60 złpremium: 19.74 zł Lub 19.74 zł
-25% 19.74 zł Lub 17.77 zł
32.90 zł
32.90 zł Lub 29.61 zł
24.02 zł
25.33 zł
kliknij aby zobaczyć pozostałe oferty (8)

Porywający, trzymający w napięciu thriller psychologiczny.

W oddali Leah usłyszała dźwięk syren. Zignorowała go. W tej chwili córka jej potrzebowała. Emily, zwinięta w kłębek pod łóżkiem, z zaciśniętymi powiekami, desperacko drżała. Leah zrobiła to, co uczyniłaby każda matka. Poczołgała się przez krew, by dotrzeć do córki.

Dr Leah Wright wróciła do Pensylwanii, wraz z mężem, by odnaleźć spokój, zacząć wszystko od nowa i wychować sześcioletnią córkę, Emily. Jednak gdy wraca do domu pewnej ciemnej, zimowej nocy, trzymając w dłoni bukiet róż, znajduje córkę ukrytą pod łóżkiem i krew męża na całej podłodze…

Kiedy detektyw Luka Jericho zostaje wezwany na miejsce przestępstwa, z zaskoczeniem stwierdza, że morderca pozostawił świadka – małą córeczkę ofiary. Scena zbrodni przypomina mu o niewyjaśnionej śmierci jego narzeczonej. Luka desperacko pragnie dowiedzieć się, co Emily zobaczyła tej nocy. Wie, że morderca może nadal być w pobliżu, czekając, by ponownie zaatakować.

O e-booku Wdowa blogerzy napisali: 

C.J Lyons mocno trzyma w uścisku fabuły utkanej mocnymi nićmi zszywającymi nas z historią Leah Wright. Czytając Wdowę możemy być pewni, że czeka nas nie tylko rozwiązywanie zagadki, lecz psychologiczna rozgrywka trzymająca w napięciu. - Tomasz Kosik - Czyt-NIK

Wydawało mi się, że Wdowa będzie jednak tym bardzo przyzwoitym thrillerem, w którym wszystko gra tak, jak powinno, ale jednak bez efektu wow. Przyznaję, C.J. Lyons bardzo mnie zaskoczyła wtedy, kiedy spodziewałam się, że już wszystko płynnie dojdzie do końca bez żadnych zwrotów akcji. Przez to, ostatecznie jej książka zrobiła na mnie większe wrażenie, niż się po niej spodziewałam! - Paula Sieczko - Rude recenzuje

Wdowa od C.J. Lyons możesz już bez przeszkód czytać w formie e-booka (pdf, epub, mobi) na swoim czytniku (np. kindle, pocketbook, onyx, kobo, inkbook).
Z książkami tego wydawnictwa mam tak, że rzadko trafi mi się książka, z którą się nie polubię. Znaczna większość jest bardzo w porządku, ale kilka też wyróżnia się na tle pozostałych. Wydawało mi się, że Wdowa będzie jednak tym bardzo przyzwoitym thrillerem, w którym wszystko gra tak, jak powinno, ale jednak bez efektu wow. Przyznaję, C.J. Lyons bardzo mnie zaskoczyła wtedy, kiedy spodziewałam się, że już wszystko płynnie dojdzie do końca bez żadnych zwrotów akcji. Przez to ostatecznie jej książka zrobiła na mnie większe wrażenie, niż się po niej spodziewałam! No i teraz nie mogę doczekać się kolejnych tomów serii!

Ten thriller jest mocno rozbudowany i też przez to trochę skomplikowany. Mamy małżeństwo z dzieckiem – rodzinę, która w ostatnim czasie przeprowadziła się do Pensylwanii, żeby zacząć życie od nowa i zaznać chociaż odrobiny spokoju. W ich relacjach nie ma nic negatywnego i niepokojącego, ale dopadło ich nieszczęście. Ian Wright został zamordowany. To zbrodnia wyjątkowo skomplikowana, z masą niewiadomych i brakiem konkretnych śladów i wskazówek. Od początku dało się w niej wyczuć pewnego rodzaju intymność, wydawała się bardzo osobista, przez co Leah Wright staje się główną podejrzaną. Czy rzeczywiście była w stanie dokonać takiej zbrodni na oczach swojego dziecka?

I tak z przedstawienia idealnej rodziny przechodzimy w relację matki i córki, które przeszły traumę. To, na co zwróciłam szczególną uwagę, to bardzo rzeczywiste i wiarygodne zachowania dziecka po przejściach. Przyznaję, że te momenty jednak trochę mnie rozczulały i przez nie jeszcze bardziej zaangażowałam się w tę historię. Ale też mamy bardzo wyraźnie wykreowaną postać matki, która z jednej strony jest na celowniku detektywów, jako główna podejrzana, ale z drugiej próbuje rozmawiać i składać do kupy swoją córkę. Pojawiają się pytania – czy mogłaby to zrobić, jakie były jej motywy i dlaczego zrobiła to przy dziecku. Wtedy też w głowie rodzą się pomysły, że coś poszło nie tak. A im dalej w las, tym więcej drzew…

To był naprawdę dobry thriller, w którym wszystkie elementy fajnie ze sobą współgrały i się uzupełniały. Był charakterystyczny detektyw, który drążył sprawę i badał wszystkie tropy, ale też nie wszystko przychodziło do niego od razu. Mamy trochę wątków obyczajowych – autorka rozbudowała postaci, które odgrywały istotną rolę w fabule i samym dochodzeniu. Tylko najważniejsze informacje, więc te elementy też w ogóle nie męczą. Sama narracja prowadzona była w ciekawy sposób, przez co wchodząc w tę historię, chciało się rozwiązać sprawę do samego końca przy pierwszym posiedzeniu. Osobiście przyznaję się, że miałam moment zwątpienia, wydawało mi się, że autorka zdecydowała się na oczywistą oczywistość, ale jednak nie! Mimo że nie jest to thriller, który wgniecie was w fotel, to jednak jest naprawdę dobry i warty przeczytania!

Ocena: 5/6
©Rude recenzuje
Lyons, to nowe nazwisko w świecie thrillerów psychologicznych. I muszę przyznać, że bardzo dobrze odebrałem książkę amerykańskiej lekarki. Wdowa to ciekawa propozycja dla czytelników łaknących zaaplikować sobie mocne doznania. To doskonałe rozpoczęcie serii Jericho i Wright I mam nadzieję, że doczekamy się jej kontynuacji.

CJ Lyons mocno trzyma w uścisku fabuły utkanej mocnymi nićmi zszywającymi nas z historią Leah Wright. Przyznam szczerze, że nie chciałbym znaleźć się w skórze Wright. I choć czytając tę książkę miałem świadomość, że historia ta jest fikcją literacką, nie byłem w stanie uświadomić sobie, jak poradziłbym sobie z tym co spotkało tę bohaterkę. Bo nie sposób wyobrazić sobie tego bólu w obliczu tragedii, której doznała.

Pewnego dnia Leah Wrigt wracając do domu w Pensylwanii znalazła swoją sześcioletnią córkę Emily leżącą pod łóżkiem. Strach córki nie jest jedynym ciosem dla kobiety. Najgorsze jest to, że jej mąż leży we krwi. Co wydarzyło się w domu pod nieobecność Wright? Kto dokonał zbrodni? Dlaczego?!

Te pytania niczym uderzenie młota rozwalają psychikę kobiety. Jednak ma świadomość, że musi zachować zimną krew, by ocalić Emily. Sprawą zajmuje się detektyw Luka Jericho. Jedynym świadkiem makabrycznych wydarzeń jest córka ofiary. Jericho ma świadomość, że musi działać szybko, gdyż Emily jest w niebezpieczeństwie. Morderca może uderzyć ponownie, by pozbyć się świadka. Z drugiej zaś strony sprawa jest delikatna. Psychika małej dziewczynki została mocno „nadszarpnięta” sceną zbrodni, której nie sposób wymazać z pamięci.

Również każdy, kto sięgnie po Wdowę nie będzie mógł zapomnieć tego, co przygotowała dla nas CJ Lyons. A muszę przyznać, że trzyma w napięciu aż do finału. A zanim ten nastąpi, będziemy musieli przejść przez wszystkie szczegóły wydarzeń z zimowej nocy, której świadkiem było dziecko.

Historia ta przyciąga nie tylko zagadką, lecz sposobem dochodzenia detektywa do poznania prawdy. A droga do odkrycia tej tajemnicy powiedzie śledczego do zakamarków wspomnień związanych z niewyjaśnionymi okolicznościami śmierci jego narzeczonej. Zatem czytając Wdowę możemy być pewni, że czeka nas nie tylko rozwiązywanie zagadki, lecz psychologiczna rozgrywka trzymająca w napięciu.

Ta książka zasługuje, by umieścić ją na półce Najlepszych Interesujących Książek. Dlatego też nie dziwi mnie fakt, że Wdowa zyskała miano bestsellerowego thrillera psychologicznego New York Timesa. A ja czekam na kolejną część z serii Jericho i Wright.

Ocena: 6/6
©Czyt-NIK
Komentarze dotyczące książki:
Warto zerknąć