ebook Jestem Saudyjką. Świat oczami kobiet z Arabii Saudyjskiej - audiobook
0 / 5.00 (liczba ocen: 0)

Jestem Saudyjką. Świat oczami kobiet z Arabii Saudyjskiej - audiobook
audiobook (mp3)

Audiobook - polecana oferta: 30.72
wciąż za drogo?
37.11 złpremium: 23.94 zł Lub 23.94 zł
30.72 zł Lub 27.65 zł
37.91 zł Lub 34.12 zł
30.50 zł
35.91 zł
kliknij aby zobaczyć pozostałe oferty (2)
Inne proponowane

Arabia Saudyjska to jeden z najbardziej tajemniczych krajów świata. Szczególnie dotyczy to życia kobiet, które dla człowieka Zachodu przedstawia tylko zbiór stereotypowych wyobrażeń.

Nicola Sutcliff postanowiła naocznie przekonać się, co kryje się za nikabem. Przez cztery lata mieszkała w Arabii Saudyjskiej, pracowała tam i widywała się z kobietami. Spotykała się ze znanymi na całym świecie saudyjskimi aktywistkami walczącymi o prawa kobiet, rozmawiała z żonami z poligamicznych rodzin, poznawała księżniczki i żyjące na pustyni Beduinki. Ze szczerych pełnych emocji rozmów wyłania się prawdziwy, zupełnie nieznany portret Saudyjki. Od religii i polityki przez problemy dnia codziennego, poligamiczne małżeństwa, niezrozumiały dla ludzi Zachodu system opiekuna prawnego aż po seksualność, rozmówczynie autorki opisują świat, który Europejczykowi wydaje się czymś obcym. To prawdziwa, inspirująca i odważna opowieść, która obala wiele stereotypów i ukazuje intymne myśli oraz szczegóły z codziennego życia kobiet w tym najbardziej intrygującym ze wszystkich krajów.

Nicola Sutcliffjest lingwistką, ukończyła studia na wydziale Modern Languages and European Studies na University of Bath, a następnie otrzymała dyplom Freelance and Feature Writing w London School of Journalism. Mieszka w Paryżu.

Audioboka wysłuchasz w interpretacji Hanny Chojnackiej i Elżbiety Kijowskiej.

Jestem Saudyjką. Świat oczami kobiet z Arabii Saudyjskiej - audiobook od Nicola Sutcliff możesz już bez przeszkód słuchać formie audiobooka (mp3).
Komentarze dotyczące książki:
Warto zerknąć