ebook Dżentelmen włamywacz
3.91 / 5.00 (liczba ocen: 8579)

Dżentelmen włamywacz
ebook: mobi (kindle), epub (ipad)

najlepsza cena! w ostatnich dwóch tygodniach
E-book - polecana oferta: 16.90
Audiobook - najniższa cena: 10.55
wciąż za drogo?
-24% 17.43 złpremium: 10.46 zł Lub 10.46 zł
26.04 złpremium: 16.80 zł Lub 16.80 zł
16.90 zł
17.99 zł
18.99 zł
-8% 14.03 zł
14.39 zł
kliknij aby zobaczyć pozostałe oferty (28)
Inne proponowane

Przeczytaj, zanim obejrzysz serial. Fascynujący tom przygód najsłynniejszego w historii włamywacza, który wymierza sprawiedliwość, okradając wyłącznie nikczemników i bogaczy. „Arsène Lupin jest postacią legendarną i taką pozostanie. To osobnik pełen życia, młody, wesoły, nieprzewidywalny, ironiczny. Złodziej i włamywacz, oszust i blagier ‒ jest faktycznie każdym z nich – ale jakiż sympatyczny jest ten bandyta!” – Marcel L'Heureux, autor powieści „La Jeunesse de Philippe Grandier”

Książka stanowiąca kamień węgielny całej sagi, w której po raz pierwszy śledzimy spryt, szarmancki urok i pewność siebie oraz złodziejski geniusz tego mistrza przebieranek i forteli.
Pierwsze dziewięć przypadków Arsène’a Lupina zapoznaje nas z całym arsenałem umiejętności włamywacza z klasą, a także dowiadujemy się co nieco o jego przeszłości i motywach, jakie pchnęły go w młodości na drogę złodziejskiej kariery – wszystko zaczęło się od naszyjnika królowej. Ale najpierw załoga transatlantyku płynącego do Ameryki dostaje telegraficzną wiadomość, że na pokładzie znajduje się słynny włamywacz Arsène Lupin. O dziwo, zostaje on natychmiast rozpoznany i aresztowany, po czym trafia do więzienia, oczekując na proces. Ku zaskoczeniu władz, przestępca nie tylko informuje, że niestety nie będzie na nim obecny, ale dodatkowo powiadamia pewnego niezbyt uczciwie wzbogaconego na giełdzie barona, nazywanego Szatanem, że zamierza skraść kilka eksponatów z jego cennego zbioru antyków i dzieł sztuki…

„Maurice Leblanc pisząc tę książkę, nie zapomniał, że przede wszystkim i w całym znaczeniu tego słowa jest pisarzem. Doceni to każdy, przeczytawszy ten tom pełen zabawnej ironii, bynajmniej nie amoralny, mimo że paradoksalnie uwodzi nas urok dżentelmena rabującego swoich współczesnych” – Jules Claretie, dyrektor Théâtre Français

O e-booku Arsene Lupin. Dżentelmen włamywacz blogerzy napisali:

Po przeczytaniu Arsène'a Lupina. Dżentelmena włamywacza Maurice'a Leblanca przekonałam się, że czar dobrze napisanych historii nie blaknie nawet po upływie ponad stulecia od premiery. Ale najbardziej urzekł mnie przygodowo-łobuzerski klimat tych opowiadań i nadzwyczaj wyrazista, charyzmatyczna postać dżentelmena włamywacza. - Anika Radzka-Nowaczewska - Głodna Wyobraźnia

Zbiór opowiadań, który czyta się bardzo przyjemnie, z nutką dreszczyku. Nigdy nie wiadomo co się może wydarzyć. Genialna! - Paulina Kaleta - Reading My Love

Dżentelmen włamywacz od Maurice Leblanc możesz już bez przeszkód czytać w formie e-booka (pdf, epub, mobi) na swoim czytniku (np. kindle, pocketbook, onyx, kobo, inkbook) lub słuchać w formie audiobooka (mp3).
Arsène Lupin: Dżentelmen włamywacz to pierwszy zbiór opowiadań Maurice'a Leblanca (1864-1941) o bardzo szczególnym rodzaju włamywacza. Został opublikowany w 1907 roku i opowiada o pierwszych 9 przygodach Arsène'a Lupina.

Arsène jest bardzo kreatywny, mistrzowski i dowcipny. Osobliwy w tym sensie, że bierze na cel tylko bogatych i możnych tego świata, a czasami okrada ich, aby hojnie dawać pieniądze biednym. Postać inspirowana prawdopodobnie prawdziwym złodziejem o imieniu Marius Jacob.

Arsene Działa psotnie i nigdy nie ucieka się do przemocy. Potrafi pokazywać się pod najróżniejszymi przebraniami, które pozwalają mu na przykład uciec z niemal niemożliwych sytuacji. Jest naprawdę zabawny i mądry. Naprawdę trudno odgadnąć zakończenia, z naprawdę nieoczekiwanymi zwrotami akcji!

Zabawny element pojawia się po raz pierwszy w siódmej historii. Czytałam, że Conan Doyle nie był zadowolony z pojawienia się własnego bohatera w pismach Leblanca, więc poprosił autora o zmianę nazwiska. Leblanc zmienił go w Herlocka Sholmesa! Właściwie Leblanc został poproszony o stworzenie francuskiej wersji Sherlocka Holmesa, więc tak zaczęły się jego historie – pierwsza powieść to Arsène Lupin kontra Sherlock Holmes!

Zbiór opowiadań, który czyta się bardzo przyjemnie, z nutką dreszczyku. Nigdy nie wiadomo co się może wydarzyć. Genialna!

Ocena: 6/6
©Reading My Love
Po ogólnoświatowym sukcesie serialu Netfliksa Lupin, w którym najważniejszą książką dla głównego bohatera był Arsène Lupin. Dżentelmen włamywacz, wielu miłośników popkultury przypomniało sobie o postaci tego czarującego przestępcy, a wydawcy postanowili wznowić historie o nim. Nie omieszkałam zatem skwapliwie skorzystać z okazji, by zapoznać się z pierwszym tomem opowiadań na jego temat, w nowym tłumaczeniu i z przepiękną okładką przygotowaną przez wydawnictwo Zysk i S-ka.

Antologia zawiera osiem opowiadań, osadzonych we Francji przełomu XIX i XX wieku (czyli okresie zwanym belle epoque), w których poznajemy metody działania szelmowskiego włamywacza, a są one nadzwyczaj sprytne i znakomicie przemyślane. Sam Lupin jawi się jako mężczyzna z wyobraźnią i humorem, a przede wszystkim ogromnym urokiem osobistym i umiejętnością wcielania się w różne role. Oprócz protagonisty pojawiają się tu inne istotne postaci – jego kronikarz, który jest na co dzień dziennikarzem i przy okazji niezłym gawędziarzem, a także próbujący go złapać policjant – inspektor Ganimard, oprócz tego pewna dama, w której główny bohater jest zakochany, a także... detektyw Herlock Sholmes. Ponadto każde opowiadanie opiera się na nieco innej formule i pomyśle na kradzież, dzięki czemu czytelnik nigdy nie wie, czego się tak naprawdę spodziewać i może się poczuć mile zaskoczony rozwiązaniem danego wątku.

Zastanawiam się czasem, dlaczego nie wszyscy decydują się na wygodny zawód włamywacza. Nie ma nic bardziej uroczego, jeśli ktoś ma odrobinę zręczności i pomyślunku

Warto też wspomnieć, że nowe tłumaczenie jest po prostu znakomite – doskonale pokazuje lekkość i swobodę stylu autora, dzięki czemu płynie się przez tekst niczym na łodzi pod pełnymi żaglami. Dla mnie zaś najciekawszym elementem tego wydania było posłowie Piotra Goćka, w którym zawarł wiele interesujących faktów na temat Lupina oraz jego twórcy i pokazał, w jaki sposób interpretowali tę postać różni badacze i jak funkcjonuje ona w popkulturze.

Kto siłą nie podoła, niech rozum przywoła.

Po przeczytaniu Arsène'a Lupina. Dżentelmena włamywacza Maurice'a Leblanca przekonałam się, że czar dobrze napisanych historii nie blaknie nawet po upływie ponad stulecia od premiery. Ale najbardziej urzekł mnie przygodowo-łobuzerski klimat tych opowiadań i nadzwyczaj wyrazista, charyzmatyczna postać dżentelmena włamywacza.

Ocena: 5/6
©Głodna Wyobraźnia
Komentarze dotyczące książki:
Warto zerknąć