ebook Strażniczka Słońca
4.29 / 5.00 (liczba ocen: 202) Ilość stron (szacowana): 200

Strażniczka Słońca
ebook: mobi (kindle), epub (ipad)

E-book - najniższa cena: 29.93
wciąż za drogo?
37.11 złpremium: 23.94 zł Lub 23.94 zł
29.93 zł 20% rabatu
31.12 zł Lub 28.01 zł
39.90 zł Lub 35.91 zł
31.10 zł
33.92 zł
kliknij aby zobaczyć pozostałe oferty (4)
Inne proponowane

Nowa, urzekająca ilustracjami, mądra książka dla młodych czytelników stworzona przez autorki niezapomnianej Śnieżnej siostry!

Po zimie nadchodzi wiosna! Czy aby na pewno?

Kłujące w nos promienie słońca są dla Lilii tylko majaczącym w zakamarkach dziecięcej wyobraźni wspomnieniem. Słońce zniknęło, gdy miała niespełna rok. Jej świat jest szary, ponury i zasnuty deszczem. Dzień zlewa się tu z nocą. A nasiąknięta wodą ziemia od dawna nie rodzi plonów Skąd zatem dziadek dziewczynki, jedyna bliska jej osoba, co trzy dni przynosi soczyste warzywa i owoce, by nakarmić mieszkańców wioski? Czy to możliwe, że udało mu się wyhodować te cuda w zapuszczonej szklarni, do której broni dostępu? A może skrywa inną tajemnicę? I gdzie, do licha, podziało się słońce?

Pewnego dnia ciekawość zawiedzie Lilię do zakazanego lasu, na sekretną ścieżkę, do ukrytej, zielonej doliny Dziewczynka odnajdzie przyjaźń i znów poczuje na twarzy ciepłe promienie! Jednak czy mają one jedynie życiodajną moc?

Strażniczka Słońca to pełna przygód opowieść o stracie i towarzyszącej jej goryczy, walce z lękiem, ale też o miłości, szczęściu, nadziei na nową wiosnę oraz o tym, jak ważne są w przyrodzie równowaga i następujące po sobie pory roku. Bo to właśnie zimę, wiosnę, lato i jesień norweskie autorki postanowiły uczcić cyklem pięknych książek.

O zimie opowiada obsypana nagrodami Śnieżna siostra. Strażniczka Słońca to historia o tęsknocie za wiosną. A Maja Lunde i Lisa Aisato pracują już nad dwiema kolejnymi powieściami. Każda z nich zachwyci ilustracjami, wyciśnie wiadra łez i wywoła uśmiech na twarzach czytelników. Gwarantujemy!

Strażniczka Słońca od Maja Lunde możesz już bez przeszkód czytać w formie e-booka (pdf, epub, mobi) na swoim czytniku (np. kindle, pocketbook, onyx, kobo, inkbook).
Oto kwiaty, owady, słońce i wesołe dzieci... Lilia, osierocona dziewczyna w wieku kilkunastu lat, ledwo pamięta słońce. W mieście, w którym mieszka, pada wieczny deszcz, minęły pory roku, od kilkunastu lat nikt nie widział promienia słońca.

Jej jedyną rodziną jest dziadek, surowy i odległy człowiek, który uprawia warzywa w swojej szklarni. Dostęp jest zabroniony dla osób nieupoważnionych.

Na dwustu stronach - mamy dużo tekstu i dużo ilustracji - poznajemy Chłopca, którego Lilia spotyka w zakazanej dolinie, gdzie wszystko kwitnie, a warzywa dojrzewają, choć zawsze są nasze. Chłopiec jest bystry i piękny, łatwo rozpoznawalny na kolorowych ilustracjach Aisato.

Lisa Aisato ma zdolność wypełniania zdjęć światłem. I wie, jak umieścić smutek na swoich portretach, które mogą wydawać się niesamowicie realistyczne. Czasem wręcz przerażające. Oczywiście portretuje także smutną szarość i rozpaczliwe zło, które również tkwi w tej historii. Ale przez większość czasu dokładnie odtwarza to, co mówi tekst.

Tekst w książce ma ładny układ i nadaje się do czytania na głos. Pod wieloma względami książka jest znacznie bardziej ponura, niż mogłoby się nam wydawać, patrząc na światło (!) Strony tytułowej. To także w pewien sposób ekscytujące.

Kusząca, wspaniała, idealna na na prezent.

Ocena: 5/6
©Reading My Love
Komentarze dotyczące książki:
Warto zerknąć