ebook Sąsiedzi
4.22 / 5.00 (liczba ocen: 3617)

Sąsiedzi
ebook: mobi (kindle), epub (ipad)

Wydawca:  Wydawnictwo Znak
Kategoria:  /
E-book - najniższa cena: 17.99
wciąż za drogo?
17.99 zł
Inne proponowane

Szczęście zaczyna się wtedy, gdy jesteśmy komuś potrzebni

Meredith żyje tylko przeszłością. Niegdyś gwiazda Hollywood, uwielbiana przez miliony, mieszka teraz z dwójką opiekunów w kamiennej willi w San Francisco. Jej życie naznaczyła osobista tragedia, która przerwała imponującą karierę kobiety i odseparowała ją od rodziny.

Meredith nie wierzy, że los może szykować dla niej coś dobrego. Pielęgnuje wspomnienia odległych czasów i własną dojmującą samotność.

Wtedy przychodzi kolejny cios. Upalne kalifornijskie lato przerywa kataklizm – trzęsienie ziemi o niespodziewanej sile. Meredith bez wahania przyjmuje do swojej willi okolicznych mieszkańców, którzy stracili cały dobytek. Nareszcie czuje się potrzebna.

W posiadłości spotkają się piękna dziewczyna, która szuka szczęścia w ramionach nieodpowiednich mężczyzn, lekarz borykający się z problemami rodzinnymi i młody pisarz o wielkim sercu. Gdy zaczną opowiadać swoje historie, los zbliży ich do siebie.

Wtedy to wyjdzie na jaw szokująca prawda o przeszłości Meredith – sekret, którego nie zna nawet ona sama…

Oszałamiająca powieść Danielle Steel opowiada o tym, jak w jednej chwili może zawalić się nasz świat, i o miłości, która daje siłę, by zbudować go na nowo. Sąsiedzi to odpowiedź uwielbianej na całym świecie autorki na nasze trudne czasy.

Rekomendacje: 

Autorka potrafi zarysować ciekawe postacie, zapisując im historie, które pochłaniając nasze czytelnicze serca, pozwalają nam zastanowić się nad samym sobą. Dzięki tej książce nie tylko przeżywamy wiele emocji, lecz zapisujemy w swym umyśle ważne życiowe mądrości. A to jest cennym punktem w powieściach obyczajowych. Dlatego nie dziwi fakt, że Danielle Steel jest czołową pisarką tego gatunku. - Tomasz Kosik - Czyt-NIK

Sąsiedzi od Danielle Steel możesz już bez przeszkód czytać w formie e-booka (pdf, epub, mobi) na swoim czytniku (np. kindle, pocketbook, onyx, kobo, inkbook).
Sąsiedzi to moja pierwsza czytelnicza przygoda z pisarką. To również okazja, bym mógł przekonać się o fenomenie autorki, której książki ukazały się w niemal siedemdziesięciu krajach. Chciałem sprawdzić, co sprawia, że miłośnicy powieści obyczajowych tak chętnie sięgają do historii tworzonych przez Danielle Steel.

I muszę przyznać, że popularność ta wcale mnie nie dziwi. Sąsiedzi to nie tylko porywająca fabuła, to również historia z bardzo ważnymi życiowymi pytaniami. A także konkluzjami, które w naszym życiu mają fundamentalne znaczenie.

Bohaterką powieści jest Meredith White. Niegdyś była jedną z najlepiej opłacanych gwiazd show-biznesu. Miliony osób na całym świecie uwielbiało jej kreacje filmowe. Dziś mieszkając w San Francisco w olbrzymiej, zbudowanej z kamienia rezydencji, wiedzie samotne życie przepełnione wspomnieniami z lat swej świetności. Tragedia sprzed czternastu lat odcisnęła piętno na jej psychice. Jej małżeństwo legło w gruzach, gdy na jaw wyszła zdrada męża Scotta z przeszło dwa razy młodszą aktorką, z którą spotkali się na planie filmowym. Kolejnym ciosem dla kobiety była śmierć Justina. Zawsze jednak może liczyć na wsparcie mieszkających z nią opiekunów. Debbie Speck i jej mąż Jack przez ostatnie piętnaście lat zarządzali i opiekowali się posiadłością emerytowanej gwiazdy filmowej.

Poznając dalsze losy Meredith uświadamiamy sobie, że samotność przytłacza kobietę, która w latach swej największej popularności była w centrum uwagi swych fanów. Świadomość ta sprawia, że coraz bardziej kobieta pragnie czuć się potrzebna. Paradoksalnie trzęsienie ziemi, które latem nawiedziło Kalifornię, sprawiło, że Meredith na nowo poczuła, że jest potrzeba. Kataklizm pozbawił dachu na głową okolicznych mieszkańców. Kobieta bez chwili wahania, postanowiła przyjąć ich pod swój dach. Wówczas poznajemy kolejnych bohaterów, którzy jeszcze bardziej urozmaicają historię. Moją uwagę przykuła Ava, młoda dziewczyna, która nie miała szczęścia do relacji z innymi mężczyznami, oraz Peter pisarz o romantycznym usposobieniu. Relacja tych dwojga pobudziła moją wyobraźnię. Lecz to, co najbardziej spotęgowało moją ciekawość, to szokująca prawda o przeszłości Meredith, która również dla niej samej okazała się zaskoczeniem.

Co takiego wydarzyło się w życiu kobiety? Jak bardzo wpłynęło na jej losy? Czy wcześniejsze poznanie prawdy, mogło potoczyć jej życie na inne tory? Te i wiele innych pytań będą pojawiać się w naszej głowie. Pytania o życie Meredith, ale również o nasze losy i życiowe wybory.

Sąsiedzi to doskonały wybór dla miłośników powieści obyczajowych.

A ja wybierając tę powieść, przekonałem się o fenomenie Danielle Steel. Autorka potrafi zarysować ciekawe postacie, zapisując im historie, które pochłaniając nasze czytelnicze serca, pozwalają nam zastanowić się nad samym sobą. Dzięki tej książce nie tylko przeżywamy wiele emocji, lecz zapisujemy w swym umyśle, ważne życiowe mądrości. A to jest ważnym i cennym punktem w powieściach obyczajowych. Dlatego nie dziwi fakt, że Danielle Steel jest czołową pisarką tego gatunku.

Ocena: 6/6
©Czyt-NIK
Komentarze dotyczące książki:
Warto zerknąć