ebook Willa pod Jodłami
3.5 / 5.00 (liczba ocen: 75)

Willa pod Jodłami
ebook: mobi (kindle), epub (ipad)

Kategoria:  /
najlepsza cena! w ciągu miesiąca
E-book - najniższa cena: 19.90
Audiobook - najniższa cena: 20.78
wciąż za drogo?
30.60 złpremium: 19.74 zł Lub 19.74 zł
25.00 zł
26.32 zł Lub 23.69 zł
32.90 zł
32.90 zł
-33% 19.90 zł
23.03 zł
kliknij aby zobaczyć pozostałe oferty (6)
Wesprzyj UpolujEbooka.pl - postaw kawę
Inne proponowane

Jaga i Mela są siostrami, których drogi z różnych powodów rozeszły się jakiś czas temu.

Teraz jednak Jaga w jednej chwili traci swój szczęśliwy świat – zdradza ją ukochany, musi odejść z pracy. Wyjeżdża z Krakowa do wiejskiego letniego domu i próbuje zacząć wszystko od nowa.

Tymczasem jej siostra, Mela, ceniona chirurg, powoli przekonuje się, że nie każdy mężczyzna to drań. Gdy prawie udaje się jej ułożyć sobie życie, siostra prosi ją o pomoc.

Drogi Jagi i Meli po raz wtóry splotą się w pięknym podkrakowskim domu, zwanym przez miejscowych Willą pod Jodłami. Kobiety przekonają się, jak ważna jest przyjaźń. Zrozumieją, że największym darem, jaki można otrzymać od innego człowieka, jest życzliwość i zrozumienie.

Wiele rzeczy popycha człowieka do działania: ambicja, bieda, żądza, strach, nienawiść, zazdrość. Ale najsilniejszym bodźcem jest miłość.

O e-booku Willa pod Jodłami blogerzy napisali: 

Jeśli szukacie ciepłej, mądrej i skłaniającej do refleksji powieści, która otuli Was słowem w chłodniejsze dni, to z całego serca polecam Wam Willę pod Jodłami. Ja byłam jej lekturą do głębi poruszona. - Kocham Cię, moje życie - Monika Lewandowska

Willa pod Jodłami to powieść interesująca, to historia, której nie można i nie da się zapomnieć. Nie można, by pamiętać o tym, aby dbać o relacje z bliskimi. Nie da się, ponieważ historia porusza nasze serca. Dlatego całym sercem polecam Wam tę książkę. - Tomasz Kosik - Czyt-NIK

Willa pod Jodłami od Bogna Ziembicka możesz już bez przeszkód czytać w formie e-booka (pdf, epub, mobi) na swoim czytniku (np. kindle, pocketbook, onyx, kobo, inkbook) lub słuchać w formie audiobooka (mp3).
Drogi dwóch sióstr Jagi i Meli po latach znów splotą się w pięknym podkrakowskim domu, zwanym Willa pod Jodłami. Czy teraz siostry mają szansę by wyjaśnić sobie długo skrywane urazy?

Powieść Bogny Ziemnickiej przeczytałam już jakiś czas temu ale nadal są we mnie jak żywe wszystkie emocje, które we mnie wywołała ta lektura. Zdecydowanie ta książka jest dla mnie jedną z tych o których nie sposób szybko zapomnieć.

Głównym wątkiem opisanej historii są relacje. W tym przypadku mamy dwie siostry, które rozdzieliły na lata niedomówienia i tajemnice z przeszłości. Żal narastał w nich przez lata i jak możemy się domyślać przez to trudniej im teraz dojść do porozumienia. Dzięki temu ta powieść jest nie tylko szalenie ciekawa ale przede wszystkim niesamowicie mądra i skłaniająca czytelników do refleksji nad tym jak my sami budujemy, dbamy i staramy się naprawić nasze relacje z bliskimi.

Od samego początku bardzo polubiłam się z bohaterkami tej książki. Pomimo ich problemów i zagubienia jest w nich siła. Z niesamowitym zainteresowaniem śledziłam ich losy.

Podsumowując: Jeśli szukacie ciepłej, mądrej i skłaniającej do refleksji powieści, która otuli Was słowem w chłodniejsze dni, to z całego serca polecam Wam tę książkę. Ja byłam jej lekturą do głębi poruszona.

Ocena: 5+/6 czytaj więcej
©Kocham Cię, moje życie
Po przeczytaniu powieści Trzeba marzyć zamarzyłem o tym, aby poznać wcześniejszą historię Jagi i Meli zapisaną na kartach książki Willa pod Jodłami czyli pierwszej części cyklu o tym samym tytule. Bogna Ziembicka stworzyła tak interesującą historię, że nie mogłem oderwać od niej swoich myśl.

Gdy zacząłem czytać tę powieść, byłem szczęśliwy, że ponownie mogłem spędzić wyjątkowe chwile z bohaterkami wykreowanymi przez autorkę. Mogłem wyjechać do wiejskiego letniego domu i czerpać z uroków sielskiej atmosfery. Co ważne poznałem losy dwóch kobiet – sióstr.

Ich historia, jak to w życiu bywa, choć nie jest usłana różami, to sprawia, że pragniemy towarzyszyć im w ich życiowych decyzjach. Kiedyś z powodu tajemnic i nieporozumień ich drogi się rozeszły. Jednak po kilku latach los sprawia, że owe drogi odnajdują się na szlaku zwanym „życie”. Jaga po zdradzie przez swojego ukochanego, odchodzi z pracy. Chcąc naładować swoje życiowe akumulatory wyjeżdża do podkrakowskiego domku zwanego Willą pod Jodłami.

Bogna Ziembicka napisała powieść mądrą, która pozwala nam spojrzeć na nasze relacje z rodzeństwem. Historia Jagi i Meli jest historią ich relacji pewnego rodzaju niedomówień, które sprawiają, że nie były w stanie przez lata znaleźć nici porozumienia. Teraz po latach, gdy ponownie się spotykają, mają okazję naprawić błąd, nadrobić stracony czas. Ta historia może uświadomić nam, że warto pielęgnować siostrzane i braterskie relacje. Warto o nie dbać.

Willa pod Jodłami to powieść interesująca, to historia, której nie można i nie da się zapomnieć. Nie można, by pamiętać o tym, aby dbać o relacje z bliskimi. Nie da się, ponieważ historia porusza nasze serca. Dlatego całym sercem polecam Wam tę powieść. Warto po nią sięgnąć. Warto zaprosić ją do swojej domowej biblioteki.

Ocena: 6/6 czytaj więcej
©Czyt-NIK
Komentarze dotyczące książki:
Warto zerknąć