ebook Odmieniec
3.17 / 5.00 (liczba ocen: 9)

Odmieniec
ebook: mobi (kindle), epub (ipad)

Kategoria:  /
E-book - najniższa cena: 26.33
wciąż za drogo?
30.60 złpremium: 19.74 zł Lub 19.74 zł
26.33 zł Lub 23.70 zł
26.90 zł
32.90 zł
34.55 zł Lub 31.10 zł
26.38 zł
26.88 zł
kliknij aby zobaczyć pozostałe oferty (5)
Inne proponowane

O inności i geniuszu. O sztuce i kreacji. O wiejskich korzeniach i światowej sławie.

Życie Bolesława Biegasa, polskiego artysty, który urodził się pod koniec XIX wieku w małej podciechanowskiej wsi, potoczyło się jak z hollywoodzkiego filmu. Drogą nieprawdopodobnych zbiegów okoliczności, z niedożywionego pastuszka-sieroty o ponadprzeciętnym talencie plastycznym, staje się poster child polskiej myśli postępowej. Nie boi się eksperymentów ani porażek, bo napędza go wewnętrzny przymus tworzenia. To jego swoista strategia przetrwania. Radykalny w sztuce, ale nieśmiały i rozmarzony w życiu. Raz nazywany geniuszem, a raz półgłówkiem. Flirtuje niebezpiecznie z kiczem i patosem. Wikła w układy z konsekwencjami.

W nowej powieści Natalii Fiedorczuk opartej na motywach z życia Bolesława Biegasa wchodzimy w świat odszczepieńca, którego się wielbi albo nim pogardza. Człowieka, który oddaje siebie, by później jeszcze więcej zabrać. Geniusza, który widzi wyraźniej, czuje bardziej i żyje intensywniej.

Odmieniec od Natalia Fiedorczuk możesz już bez przeszkód czytać w formie e-booka (pdf, epub, mobi) na swoim czytniku (np. kindle, pocketbook, onyx, kobo, inkbook).
Komentarze dotyczące książki:
Warto zerknąć