ebook Elżbieta, Filip, Diana i Meghan. Zmierzch świata Windsorów
3.77 / 5.00 (liczba ocen: 246) Ilość stron (szacowana): 440

Elżbieta, Filip, Diana i Meghan. Zmierzch świata Windsorów
ebook: mobi (kindle), epub (ipad)

E-book - najniższa cena: 25.94
wciąż za drogo?
37.11 złpremium: 23.94 zł Lub 23.94 zł
29.93 zł Lub 26.94 zł
39.90 zł
39.90 zł Lub 35.91 zł
-34% 25.94 zł
27.93 zł
kliknij aby zobaczyć pozostałe oferty (10)
Inne proponowane

Latami skrywane dramaty i skandale zza bram Pałacu Buckingham coraz gwałtowniej wychodzą na światło dzienne. Czy monarchia Windsorów przetrwa kolejny kryzys? Książka „Elżbieta, Filip, Diana i Meghan” (e-book w formatach epub i mobi) ukazuje się w historycznym momencie. Zmiana jest tuż-tu. Jej autor – Marek Rybarczyk – pozwala nam przyjrzeć się z bliska pałacowym relacjom. Odsłania kulisy burzliwych książęcych związków. Przedstawione przez niego meandry życia królewskich małżonków zadziwią nawet fanów serialu „The Crown”.

Od lat śledzimy dzieje rodziny Windsorów. Choć brytyjską monarchię zna niemal każdy, to większość z nas nie zdaje sobie sprawy z dramatów, jakie przez lata rozgrywały się za bramami Pałacu Buckingham. Życie królewskiej pary, Elżbiety i Filipa, było źródłem wielu, jeśli nie większości, problemów Windsorów. Skandal gonił skandal. Małżeństwa ich kolejnych dzieci kończyły się. Inwazja dziennikarzy, aparatów i kamer na królewską rodzinę sprawiła, że skrzętnie skrywane tajemnice znalazły się na pierwszych stronach tabloidów. Skostniała monarchia nie nadążała za nowoczesnością. Ostatnią próbą luzowania dworskiego gorsetu było wpuszczenie za mury pałaców Windsorów amerykańskiej rozwódki Meghan Markle. Miała zostać nową gwiazdą, „Kate na dopalaczach”, jak pisały gazety. Okazała się – przynajmniej dla Windsorów – „Dianą plus”.

Książka „Elżbieta, Filip, Diana i Meghan. Zmierzch świata Windsorów” powstała w historycznym momencie. Zmiana jest tuż-tuż. Królowa Elżbieta ma prawie 95 lat. Nadchodzi kres pewnej epoki i małżeństwa, którego dzieje stały się telenowelą przełomu XX i XXI wieku. W tle pojawiają się pytania:
– Czy następca tronu książę Karol będzie w stanie udźwignąć ciężar korony?
– Czy Brytyjczycy zaakceptują jako swoją królową Kamilę?
– Jaka naprawdę była Diana?
– Jaki wpływ na decyzje podejmowane przez Harry’ego ma Meghan?
– Dlaczego Windsorowie stracili szansę na wspaniałą czwórkę – Meghan, Harry, Kate, Willliam?

O e-booku Elżbieta, Filip, Diana i Meghan. Zmierzch świata Windsorów blogerzy napisali: 

Muszę bardzo pochwalić styl literacki autora. Tak naprawdę to dzięki temu lektura tej pozycji sprawiła mi ogromną przyjemność, a przez kolejne rozdziały dosłownie płynęłam. Marek Rybarczyk skupił się na tym, by przekazać swoim czytelnikom najważniejsze informacje ze świata Windsorów oraz opisać zaistniałe tam sytuacje. Za to właśnie ta książka otrzymuje ode mnie wysoką ocenę. - Natalia Świętonowska - Inthefuturelondon

Bardzo rzadko mam do czynienia z historią, która jest opisana we wciągający sposób. Na szczęście Marek Rybarczyk trafił w mój gust w stu procentach. Zapewniam, że czas spędzony z tą lekturą nie będzie należał ani do nudnych, ani do zmarnowanych. - Czytam w pociągu - Magdalena Jarząbek

Elżbieta, Filip, Diana i Meghan. Zmierzch świata Windsorów od Marek Rybarczyk możesz już bez przeszkód czytać w formie e-booka (pdf, epub, mobi) na swoim czytniku (np. kindle, pocketbook, onyx, kobo, inkbook).
Rodzina Windsorów od lat budzi kontrowersje, a co za tym idzie wzbudza ciekawość ludzi na całym świecie.

Część z Was z pewnością pamięta jeszcze Dianę. Niestety, nie było mi dane żyć w czasach, gdy brylowała na salonach i zachwycała swoim dobrem, empatią i klasą. Miałam jednak przyjemność poznać ją na kartach powieści, a także z pomocą szklanego ekranu. Zawsze z przyjemnością sięgam po pozycje, w których jest o niej mowa. Nie inaczej jest więc w przypadku książki, którą widzicie powyżej.

Nie będę ukrywała, że książka należy do literatury faktu, której na moim blogu jest niewiele. Nic w tym dziwnego – bardzo ciężko znaleźć pozycję, o której warto Wam mówić. Jestem pewna, że ten gatunek kojarzy się Wam z nudą i poniekąd muszę przyznać Wam rację. Bardzo rzadko mam do czynienia z historią, która jest opisana we wciągający sposób. Na szczęście Pan Marek Rybarczyk trafił w mój gust w stu procentach.

Autor zabiera nas w podróż przez niemal siedem dekad panowania Elżbiety i Filipa, który nie oszukujmy się – jest w cieniu swojej żony. Mamy przyjemność zwiedzić nie tylko pałacowe wnętrza, ale również poznać etykietę, skandale, romanse i najpikantniejsze plotki. Wszystko to jest okraszone dobrej jakości zdjęciami, które przedstawiają rodzinę Windsorów. Dużo uwagi Pan Marek skupił na dwóch królewskich skandalistkach – Dianie i Meghan, które nie oszukujmy się – przysporzyły Elżbiecie II kilka siwych włosów.

Marek Rybarczyk wspomina w swojej książce o tym, że każdy, kto dołącza do rodziny królewskiej wpada, jak „śliwka w kompot”. Jest to środowisko działające tak, jak lep na muchy, bo nie oszukujmy się – ile dziewczynek marzy o byciu księżniczką? Wiele, o ile nie wszystkie. Szkoda tylko, że nie zdają sobie sprawy z tego, jak toksyczne ono bywa.

Wiecie, jak bardzo niewiernym mężem był Filip? Słyszeliście o aferze pedofilskiej z udziałem syna Elżbiety – księcia Andrzeja? O co pokłócili się William i Harry? Jak bardzo na dworze namieszała Meghan?

Nie jest tajemnicą fakt, że w pałacu nigdy nie było rodzicielskiej miłości i ciepła, jakie każdy z nas w życiu doświadczył. Królowa miłość do kraju przekładała nad własne dzieci, co było widać (i jest nadal) gołym okiem. Z lupą można szukać członków rodziny, którzy nie byli uwikłani w skandale oraz małżeństw, które ominęły dramaty. Może nad Windsorami ciąży jakieś fatum?

Coraz bardziej zbliżamy się do końca pewnego etapu życia rodziny królewskiej. Elżbieta młodsza już nie będzie, a jej dni na tronie powoli dobiegają końca. Co się jednak stanie po jej śmierci? Na czyjej głowie wyląduje królewska korona? Wydawać by się mogło, że pierwszym w kolejce do tronu jest Karol, ale czy będzie zdolny do prowadzenia tak wielkiej polityki? Czy ten zakompleksiony mężczyzna będzie godnym następcą?

Odpowiedzi na te i wiele innych pytań znajdziecie w książce Elżbieta, Filip, Diana i Meghan. Zmierzch świata Windsorów.

Ze swojej strony mogę zapewnić, że czas spędzony z tą lekturą nie będzie należał ani do nudnych, ani do zmarnowanych.

Ocena: 5/6
©Czytam w pociągu
Od kiedy zaczęłam oglądać namiętnie serial The Crown, wciągnęłam się całkowicie świat brytyjskiej monarchii. Sama tak naprawdę nie wiem, dlaczego aż tak zaczęłam angażować się w to wszystko, ale nie ulega przy tym wątpliwości fakt, że ten świat, który niedostępny jest dla zwykłego śmiertelnika, jest okrutnie ciekawy, a wszelkie możliwości podejrzenia tego, co się dzieje za murami zamku Windsor, stanowią dla mnie (i pewnie nie tylko) świetną rozrywkę. Kilka dni temu dorwałam się do książki Marka Rybarczyka, w której postanowił on przybliżyć historię tej rodziny oraz kilka faktów na temat tego, jak namieszała tam Diana, oraz Meghan. Czy była to owocna i ciekawa lektura? O tym poniżej.

Przybliżanie opisu sobie odpuszczę, ponieważ nie ma tutaj za bardzo co przybliżać. Autor po prostu skupia się na tym, by jak najlepiej przedstawić czytelnikowi historię wstąpienia Elżbiety na tron, a w kolejnych rozdziałach na opisaniu tego, co wydarzyło się, gdy do rodziny dołączyła Diana, a w kolejnych latach Meghan. Dla niektórych może być to nudny temat, ponieważ wszyscy zdążyli już go przeanalizować z każdej ze stron, a tabloidy prześcigały się w tym, by wypocić z siebie jak najbardziej zjadliwy tekst. Dla mnie jednak w pewnych momentach ta książka okazała się naprawdę zadziwiająca.

Przede wszystkim muszę pochwalić tutaj bardzo dobry styl pisania autora. Tak naprawdę to dzięki temu lektura tej pozycji sprawiła mi ogromną przyjemność, a przez kolejne rozdziały dosłownie płynęłam. Zazwyczaj w literaturze faktu bywa tak, że autorzy zaczynają pisać językiem, jak najbardziej poprawnym i dosłownie pięknym - natomiast tutaj Marek Rybarczyk skupił się na tym, by przekazać swoim czytelnikom najważniejsze informacje ze świata Windsorów oraz opisać zaistniałe tam sytuacje. Za to właśnie ta książka otrzymuje ode mnie wysoką ocenę.

Poszczególne fakty zostały przedstawione tu w sposób chronologiczny, podzielony na konkretne rozdziały oraz podrozdziały, dzięki czemu ja jako czytelnik nie pogubiłam się i mogłam ze spokojną głową pochłaniać nieznane mi wcześniej informacje. Co jest jeszcze ciekawe to fakt, że treść współgra z wydarzeniami przedstawionymi w serialu The Crown (co oczywiście nie jest szokujące), ale jeżeli ktoś już go widział, może albo poczuć się znużony powtarzanymi wątkami, albo przywoływać sobie z pamięci sceny z serialu. Ja wylądowałam w tej drugiej grupie.

Jedyne czego mi tutaj zabrakło, to jakiegoś jednego małego rozdziału poświęconego relacji Kate i Williama. W końcu jakby nie patrzeć oni też odegrali dość istotną rolę w rodzinie królewskie, a myślę, że stanowiłoby to ciekawe uzupełnienie w kontekście do później opisywanych wydarzeń. Jednak jest to tylko moje luźne spostrzeżenie.

Jeśli interesuje Was historia rodu Windsorów lub po prostu ciekawi was brytyjska monarchia i wydarzenia, jakie odegrały tam ważne role, to zdecydowanie mogę wam polecić tę pozycję.

Ocena: 5+/6
©Inthefuturelondon
Komentarze dotyczące książki:
Warto zerknąć