ebook Kaputt
4.15 / 5.00 (liczba ocen: 1893)

Kaputt
ebook: mobi (kindle), epub (ipad)

najlepsza cena! w ostatnich prawie 2 miesiącach
E-book - najniższa cena: 20.00
wciąż za drogo?
-49% 20.00 zł Lub 18.00 zł
-41% 21.00 zł
33.99 zł Lub 30.59 zł
23.99 zł
33.99 zł
kliknij aby zobaczyć pozostałe oferty (3)

Jedna z najważniejszych książek o II wojnie światowej i zarazem absolutna klasyka światowego reportażu. „Kaputt” (e-book w formatach epub i mobi) Curzio Malapartego to książka o wyjątkowej sile rażenia – skrupulatnie opisująca okrucieństwo II wojny światowej i w panoramiczny sposób obrazująca chylącą się ku upadkowi, stającą się „stosem gruzów i odpadków” Europę. Reportaż Malapartego znalazł czytelników na całym świecie i był wielokrotnie wznawiany.

O REPORTAŻU „Kaputt”; Curzio Malaparte [e-book w formatach epub i mobi]:
Curzio Malaparte, w czasie II wojny światowej korespondent dziennika „Corriere della Sera”, podróżuje po Bałkanach, ziemiach okupowanej Polski, ZSRR, a później także Finlandii, z brutalną szczegółowością opisując swoje obserwacje. Relacjonuje kolację na Wawelu, w której uczestniczył zaproszony przez Hansa Franka, czy zwiedzanie getta warszawskiego w towarzystwie niemieckiego boksera Maxa Schmelinga.
„Kaputt” to książka niebywale okrutna, o silnie antywojennej wymowie. Znalazła czytelników na całym świecie, została przetłumaczona na wiele języków i była wielokrotnie wznawiana.

REKOMENDACJE REPORTAŻU „Kaputt”; Curzio Malaparte [e-book w formatach epub i mobi]:
„«Kaputt» to książka smutna, zadziwiająca, przerażająca i liryczna. Pokazuje skutki ideologicznego fanatyzmu, rasizmu, wypaczonych wartości udających duchową czystość i nienawiści do życia w ich najbardziej osobistych i haniebnych aspektach. Jest to absolutnie niezbędne do zrozumienia tego, co działo się podczas drugiej wojny światowej” – Margaret Atwood

Kaputt od Curzio Malaparte możesz już bez przeszkód czytać w formie e-booka (pdf, epub, mobi) na swoim czytniku (np. kindle, pocketbook, onyx, kobo, inkbook).
Komentarze dotyczące oferty:
Warto zerknąć