ebook Drelich: prosto w splot
3.84 / 5.00 (liczba ocen: 866)

Drelich: prosto w splot
ebook: mobi (kindle), epub (ipad)

najlepsza cena! w ostatnich 3 miesiącach
E-book - najniższa cena: 15.95
Audiobook - najniższa cena: 34.72
wciąż za drogo?
-50% 15.95 zł
29.67 złpremium: 19.14 zł Lub 19.14 zł
31.90 zł
31.90 zł Lub 28.71 zł
27.75 zł
28.72 zł
kliknij aby zobaczyć pozostałe oferty (3)
Wesprzyj UpolujEbooka.pl - postaw kawę
Inne proponowane

Drelich planuje i analizuje. Jest mistrzem w złodziejskim fachu. Ale nie wszystko da się przewidzieć, zwłaszcza gdy niebezpieczeństwo grozi najbliższym… Jakub Ćwiek – autor głośnej „Topieli” – tym razem proponuje nam dynamiczną powieść sensacyjną z domieszką thrillera. „Drelich” (e-book w formatach epub i mobi), przełamuje zgrane schematy, a przy tym czerpiąc z najlepszych amerykańskich wzorców, jest świetnie osadzony w naszej rzeczywistości.

Fabuła: 

Marek Drelich to zawodowy złodziej, doskonały w swoim fachu. Zawsze skupiony, opanowany, a gdy trzeba – bezwzględny i bezlitosny. Sprawia wrażenie człowieka, którego nie da się zaskoczyć. Ale Drelich ma też drugie oblicze. To facet, który stara się utrzymywać bliskie relacje z byłą żoną i dwójką dorastających dzieci. Do tej pory, dzięki starannie wyznaczanym granicom, udawało mu się te dwa życia trzymać z dala od siebie. Okazuje się jednak, że nie wszystko ma pod kontrolą.
Na przedmieściach Gdańska pewien gangster odkrywa długo skrywany sekret swojej żony. Tajemnicę, która wiąże się z Drelichem i która wystawi zarówno złodzieja, jak i jego najbliższych na śmiertelne niebezpieczeństwo.
Czy walcząc o rodzinę, Drelich wykaże się profesjonalizmem? Czy wypracowywane latami sztuczki pozwolą mu ocalić to, na czym mu naprawdę zależy?

O e-booku Drelich: prosto w splot blogerzy napisali:

Dawno nie czytałam tak dynamicznej, pełnej fajerwerków i zwrotów akcji powieści. Nie spodziewałam się, że ta opowieść zapewni mi tak fantastyczną rozrywkę. Ani minuty nie nudziłam się. Z wypiekami na twarzy czekałam na kolejne rozstrzygnięcia. A najlepsze jest to, że naprawdę polubiłam głównego bohatera i mocno mu kibicowałam. Uwierzcie, że tego potrzebował! Świetna książka!  - Katarzyna Denisiuk - Na czytniku

Drelich: prosto w splot od Jakub Ćwiek możesz już bez przeszkód czytać w formie e-booka (pdf, epub, mobi) na swoim czytniku (np. kindle, pocketbook, onyx, kobo, inkbook) lub słuchać w formie audiobooka (mp3).
Ze słuchaniem idiotów, jest jak z piciem wódki, jeśli nie przestaniesz w porę, zaczniesz robić głupoty.
W ogóle nie miałam w planach najnowszej powieści Jakuba Ćwieka. Jednak, gdy przeczytałam kilka bardzo pochlebnych opinii o książce, napisanych przez czytelniczki, które rzadko czytają tego typu historie (jakie? o tym za chwilę), to wiedziałam, że jest coś na rzeczy. A w momencie, gdy stanęłam przed wyborem kolejnego e-booka i zobaczyłam w e-bookowych zasobach Drelich. Prosto w splot, nie wahałam się ani sekundy.

Kilka słów o fabule

Drelich. Prosto w splot to powieść gangsterska w najlepszym wydaniu, która z powodzeniem mogłaby być kanwą świetnego kina sensacyjnego. Nie wiem, czy poza literacką fikcją są gangusy i przestępcy, którzy pomimo swojego fachu, parania się szemranymi interesami i działalnością poza nawiasem praworządności, wzbudzają sympatię. Drelich do takich osób należy. To zawodowy złodziej, który dzięki doskonałej organizacji i przygotowaniu jest niebywale skuteczny. Jest opanowanym perfekcjonistą umiejącym przewidzieć niemal każdą ewentualność i strategiem przygotowanym na plan A, B, a nawet C.

Na drodze Drelicha staje gangster z Gdańska. Wróć! To Drelich, zupełnie przez przypadek staje się uwierającą drzazgą na honorze innego przestępcy. Mogłoby się wydawać, że konflikt zostanie szybko zażegnany. Niestety zamiast wygaszać się, eskaluje i wciąga w swe macki coraz to nowe osoby. Drelich staje przed koniecznością ochrony nie tylko swoich interesów, ale co ważniejsze, byłej żony oraz ich dzieci. Od tego momentu zaczyna się potyczka na śmierć i życie. Czy Drelich będzie brał jeńców? Jak skończy się wojna, w której liczy się prestiż i zachowanie twarzy?

Kilka słów o wrażeniach

Dawno nie czytałam tak dynamicznej, pełnej fajerwerków i zwrotów akcji powieści. Nie spodziewałam się, że ta opowieść zapewni mi tak fantastyczną rozrywkę. Ani minuty nie nudziłam się. Z wypiekami na twarzy czekałam na kolejne rozstrzygnięcia. A najlepsze jest to, że naprawdę polubiłam głównego bohatera i mocno mu kibicowałam. Uwierzcie, że tego potrzebował! Świetna książka! Bardzo polecam fanom gatunku oraz powieści osadzonych w polskich realiach.

PS Wiecie co się dzieje, gdy Jakub Ćwiek jest świadkiem opróżniania bankomatu przez konwojentów? Powstaje książka!

Ocena: 5+/6 czytaj więcej
©Na czytniku
Komentarze dotyczące książki:
Warto zerknąć