ebook Czas na śmierć
4.14 / 5.00 (liczba ocen: 664)

Czas na śmierć
ebook: mobi (kindle), epub (ipad)

E-book - najniższa cena: 19.74
Audiobook - najniższa cena: 36.02
wciąż za drogo?
30.60 złpremium: 19.74 zł Lub 19.74 zł
19.74 zł Lub 17.77 zł
26.90 zł
32.90 zł Lub 29.61 zł
23.88 zł
25.36 zł
kliknij aby zobaczyć pozostałe oferty (5)
Inne proponowane

„Czas na śmierć” to ostatnia część mrocznego cyklu o Isabel Fielding. Wytwórnia filmowa planuje nakręcić film na kanwie wydarzeń z życia Isabel Fielding, ale Leah nie ma wątpliwości, że to poważny błąd. Kiedy zamordowana zostaje aktorka wcielająca się w nią w filmie, Leah przekonuje się o swojej racji w najokrutniejszy ze sposobów…

Leah wierzyła, że w końcu może spać spokojnie. Bardzo się myliła…

Wszystko wydaje się proste do wytłumaczenia, kiedy najgorsza z seryjnych morderczyń ucieka z więzienia na kilka godzin przed zabójstwem. Ale Tom, syn Leah, pojawia się na miejscu pierwszy, a Seba, jej chłopaka, nie przekonuje jego niewinne postępowanie. Nawet Leah musi przyznać, że nie zna już tak dobrze swojego syna po tym, jak zniknął z jej życia przed wieloma miesiącami bez żadnego kontaktu.
Kiedy znika brat Seba, Josh, napięcie sięga zenitu. Seb podejrzewa, że Tom ukrywa swoją winę, a Leah boi się swoich własnych demonów. Przez cały ten czas wszyscy są obserwowani. Fieldingowie znów ze sobą współpracują, a to oznacza, że nikt nie może czuć się bezpiecznie.

„Czas na śmierć” to ostatnia część serii o Isabel Fielding. Fani nie poczują się zawiedzeni. Wraz z liczbą trupów rośnie napięcie. Każdy jest podejrzany. Nikt nie jest niewinny.

Rekomendacje:

Sarah A. Denzil zarysowała mocną historię, w której nie tylko tropimy mordercę, lecz z każdym krokiem śledczej obawiamy się o jej życie. Ciekawie rozbudowane watki i umiejętny sposób ich prowadzenia to mocny punkt tej książki. Również wyraziste obrazy psychologiczne zasługują na uznanie. Taka dawka adrenaliny to doskonały przepis na thriller psychologiczny z górnej półki. - Tomasz Kosik - Czytn-NIK

Czas na śmierć od Sarah A. Denzil możesz już bez przeszkód czytać w formie e-booka (pdf, epub, mobi) na swoim czytniku (np. kindle, pocketbook, onyx, kobo, inkbook) lub słuchać w formie audiobooka (mp3).
Sarah A. Denzil jest autorką thrillerów psychologicznych, którą nie trzeba przedstawiać miłośnikom gatunku. Potrafi zarysować historie, które mocno wbijają się w naszą psychikę.

Jej najnowsza książka pt. Czas na śmierć to kolejny kamyczek w ogrodzie jej twórczości. Ogrodzie jakże bujnym, przepełnionym książkami, które zapierają dech w piersiach.

Historia, którą poznajemy na kartach tego thrillera już od samego początku przykuwa naszą uwagę, trzymając w napięciu przez cały czas. A co ważne napięcie to dawkowane w umiejętny sposób sprawia, że książka należy do gatunku tych, których nie możemy odłożyć w trakcie czytania. Po Morderczyni i Ktoś musi umrzeć przyszła pora na Czas na śmierć czyli trzecią część z cyklu Isabel Fielding.

Brytyjka autorka zaprasza nas do poznania historii niczym z filmu. I właśnie tak będzie, gdyż fabuła thrillera wkracza do świata filmu. Zbrodnie dokonane przez Isabel Fielding na tyle zaciekawiły wytwórnię filmową, że ta postanowiła nakręcić film ukazujący życie seryjnej morderczyni. Pomysł ten spotkał się z dezaprobatą ze strony Leah Smith. Dlaczego jest przeciwna temu pomysłowi? Czy obawia się o swoje życie?

Jednak gdy dochodzi do morderstwa odtwórczyni głównej roli, Smith coraz bardziej przekonuje się, że jej obawy nie są bezpodstawne. Zwłaszcza, że kilka godzin przed morderstwem Fielding ucieka z więzienia. Smith wie, że jej życie jest w niebezpieczeństwie. Nie wiadomo kiedy morderczyni uderzy ponownie. I kto będzie jej kolejnym celem? Czy Isabel dokończy swojego dzieła? Leah ma świadomość, że walczy nie tylko z czasem, lecz również z wrogiem, któremu zależy na jej śmierci. Również jej syn Tom jest w niebezpieczeństwie.

Muszę przyznać, że Sarah A. Denzil zarysowała mocną historię, w której nie tylko tropimy mordercę, lecz z każdym krokiem śledczej obawiamy się o jej życie. Ciekawie rozbudowane watki i umiejętny sposób ich prowadzenia to mocny punkt tej książki. Również wyraziste obrazy psychologiczne zasługują na uznanie. Taka dawka adrenaliny to doskonały przepis na thriller psychologiczny z górnej półki. A „czas na śmierć” takim właśnie thrillerem jest.

Autorka ciekawie nakreśliła obraz Isabel Fielding, psychopatycznej morderczyni, o bardzo mocno rozwiniętej inteligencji. Każde jej działanie jest dokładnie, przeanalizowane. Fielding jest morderczynią nie działającą pochopnie, każdy jej ruch jest przemyślany, co sprawia, że Leah Smith ma mocnego przeciwnika. Również postać Smith spotkała się z moją sympatią. Umiejętność zbierania i analizowania faktów daje nam poczucie, że czytając tę książkę układamy puzzle zbrodni, których całościowy obraz przywołuje o gęsią skórkę. A ta towarzyszyć będzie Wam przez cały czas poznawania historii zapisanej na kartach thrillera Czas na śmierć.

Powiem krótko, jeśli jesteście spragnieni mocnych wrażeń, to najwyższy czas sięgnąć po najnowszą książkę brytyjskiej pisarki.

Ocena: 6/6
©Czyt-NIK
Komentarze dotyczące książki:
Warto zerknąć