ebook Arabska Żydówka
3.56 / 5.00 (liczba ocen: 47)

Arabska Żydówka
ebook: mobi (kindle), epub (ipad)

E-book - polecana oferta: 24.53
wciąż za drogo?
EMPIK#EMPIK WTK
EMPIK#EMPIK WTK
31.25 złpremium: 20.16 zł Lub 20.16 zł
24.53 zł
25.87 zł Lub 23.28 zł
33.60 zł Lub 30.24 zł
23.52 zł
25.85 zł
kliknij aby zobaczyć pozostałe oferty (5)
Inne proponowane

Marysia Salimi – pół-Polka, pół-Libijka – po rozwodzie z saudyjskim milionerem staje przed trudnym wyborem: załamać się i żyć w cieniu dawnego luksusu czy wziąć sprawy we własne ręce i zawalczyć o swoją przyszłość. W poszukiwaniu odpowiedzi trafia do Polski, gdzie poznaje swoją babkę, która odkrywa przed nią nieznany wątek rodzinnej historii…

Wypełniając ostatnią wolę swojej babki Marysia trafia do Izraela i Autonomii Palestyńskiej. Poznaje blaski i cienie tej części Bliskiego Wschodu, podąża tropem skrywanych tajemnic, trafia w niebezpieczne miejsca i spotyka kontrowersyjne postacie. Nieodmiennie jednak ciąży nad nią przeszłość.
Udajmy się wraz z bohaterką „Arabskiej Żydówki” w nowy, nieznany, arcyciekawy świat.

O e-booku Arabska Żydówka blogerzy napisali: 

Arabska Żydówka to niezwykła podróż, a historia którą poznajemy pozostaje w naszej pamięci. Autorka ponownie dowiodła, że potrafi zarysować fabułę intrygującą oblekając ją w barwne szaty z nutą orientalnej atmosfery. Tanya Valko zadbała o każdy szczegół oraz piękno ukazanej historii. - Tomasz Kosik Czyt-NIK

Arabska Żydówka od Tanya Valko możesz już bez przeszkód czytać w formie e-booka (pdf, epub, mobi) na swoim czytniku (np. kindle, pocketbook, onyx, kobo, inkbook).
Tanya Valko w swej twórczości ukazuje nam realia świata arabskiego. Czyni to tak realistycznie, że poznając losy bohaterów w pełni odczuwamy ich problemy.

Autorka mieszkała w Libii i Arabii Saudyjskiej, co sprawia, że wiernie odzwierciedla nam sytuację społeczną krajów arabskich. Tanya Valko w tej historii zaprasza nas do Izraela i Autonomii Palestyńskiej, dzięki czemu możemy poznać realia Bliskiego Wschodu.

Arabska Żydówka ukazuje nam dalsze losy Marysi Salimi najstarszej córki Doroty i Ahmeda Salimi. Historia tej rodziny jest niezwykle burzliwa. Życie Marysi nie było usłane różami, po ucieczce przed ojcem do Jemenu wychodzi za mąż za milionera, pół Jemeńczyka, pół Saudyjczyka Hamida Binladena. Jednak małżeństwo nie przetrwało próby czasu. Kobieta po rozwodzie nie ma pojęcia, co zrobić ze swym zmarnowanym życiem. Hamid był jej oparciem, lecz teraz kobieta musi wszystko zaczynać od nowa.

Czy odnajdzie się w nowej rzeczywistości? Czy zdoła odnaleźć harmonię życia? Czy poradzi sobie z ciężarem tajemnicy rodzinnej?

Splot dalszych wydarzeń w życiu kobiety sprawia, że trafia do Polski. Tutaj poznaje swą babkę, która zdradza jej tajemnicę rodzinnej historii. Babka prosi ją aby ta wypełniła jej ostatnią wolę. Marysia chcąc zrozumieć skrywaną tajemnicę wyjeżdża do Izraela i Autonomii Palestyńskiej. Trafia w niebezpieczne miejsca, a my podążając nimi wraz z bohaterką powieści w pełni chłoniemy orientalną atmosferę.

Arabska Żydówka jest powieścią, w której autorka ukazuje nam problemy społeczne i polityczne krajów arabskich. Pisarka dużo miejsca poświęca problemom związanym z żydowskim radykalizmem i arabskim terroryzmem. I choć powieść ta jest wymysłem kreatywności Tanyi Valko, autorka sugestywnym językiem sprawia, że podczas poznawania tej historii czytamy ją jak relację prawdziwych wydarzeń.

Autorka w pełni oddaje ducha orientu, ukazuje problemy, z którymi boryka się arabska społeczność. „Arabska Żydówka” to kolejna powieść, w której Tanya Valko porusza nasze emocje. Porywa nas do rzeczywistości całkiem innej od naszej mentalności, przybliżając nas tak bardzo do świata odległego, przepełnionego bogactwem. Historie tworzone przez autorkę zachwycają, sprawiają, że nie sposób o nich zapomnieć, a każde nowe budzą naszą ciekawość.

Arabska Żydówka to niezwykła podróż, a historia którą poznajemy pozostaje w naszej pamięci. Autorka ponownie dowiodła, że potrafi zarysować fabułę intrygującą oblekając ją w barwne szaty z nutą orientalnej atmosfery. Tanya Valko zadbała o każdy szczegół oraz piękno ukazanej historii. W książce również znajdziemy genezę postaci Orientalnej Sagi dzięki czemu możemy przypomnieć i przybliżyć sobie ich historię. Poznajemy również drzewo genealogiczne bohaterów jak i słowniczek obcych słów, zwrotów i nazw, co jeszcze bardziej przybliża nas do arabskiego świata.

Arabska Żydówka tak jak wcześniejsze powieści Tanyi Valko to literatura zasługując na uznanie. I tak właśnie jest. Nie dziwi mnie tak pozytywny odbiór twórczości autorki przez polskiego czytelnika. Zdecydowanie polecam!

Ocena: 6/6
©Czyt-NIK
Komentarze dotyczące książki:
Warto zerknąć