ebook Indie. Nowa azjatycka potęga
3.56 / 5.00 (liczba ocen: 25)

Indie. Nowa azjatycka potęga
ebook: mobi (kindle), epub (ipad)

E-book - najniższa cena: 27.78
wciąż za drogo?
34.41 złpremium: 22.20 zł Lub 22.20 zł
27.78 zł Lub 25.00 zł
37.00 zł
37.00 zł Lub 33.30 zł
27.78 zł
27.83 zł
kliknij aby zobaczyć pozostałe oferty (8)

Indie to jedno z najważniejszych państw współczesnego świata.

Wywiera znaczący wpływ na globalną gospodarkę, politykę, naukę i kulturę. Dietmar Rothermund dokonuje analizy problemów i zjawisk charakteryzujących Indie od uzyskania niepodległości w 1947 r. po czasy współczesne. Omawia przemiany systemu partyjnego, politykę zagraniczną i rolę Indii na arenie międzynarodowej, różne aspekty rozwoju gospodarki, nauki i społeczeństwa. Przedstawia barwny i panoramiczny obraz dzisiejszych Indii: od wielkich ośrodków naukowych z ogromnymi osiągnięciami w budowie satelitów i superkomputerów po tradycyjne rolnictwo i ogromne obszary ubóstwa.

Wskazuje na czynniki, które przyczyniały się do dynamicznego rozwoju państwa i społeczeństwa, ale także na te, które nowoczesne przeobrażenia utrudniały. Książka jest wynikiem trwających pół wieku badań naukowych i osobistych obserwacji D. Rothermunda, zawiera imponujący zestaw faktów, wspartych opiniami i ocenami autora. 

Dietmar Rothermund (ur. w 1933 r. w Kassel), niemiecki indolog, wieloletni profesor i dyrektor Instytutu Azji Południowej na uniwersytecie w Heidelbergu, napisał około czterdziestu książek i wiele artykułów poświęconych Indiom.

Indie. Nowa azjatycka potęga od Dietmar Rothermund możesz już bez przeszkód czytać w formie e-booka (pdf, epub, mobi) na swoim czytniku (np. kindle, pocketbook, onyx, kobo, inkbook).
Komentarze dotyczące oferty:
Warto zerknąć