ebook Zapiski z wygnania
3.95 / 5.00 (liczba ocen: 87)

Zapiski z wygnania
ebook: mobi (kindle), epub (ipad)

E-book - najniższa cena: 23.99
wciąż za drogo?
23.99 zł Lub 21.59 zł

„Przypomnienie tych dramatycznych wydarzeń staje się przestrogą dla przyszłych pokoleń przed wszelkimi rodzajami nienawiści, ksenofobią, antysemityzmem” – Ewa Lipska

„Zapiski z wygnania” to nie tylko głęboko poruszająca literatura faktu, to także spektakl w adaptacji i reżyserii Magdy Umer i Krystyny Jandy, zagrany przez Krystynę Jandę na deskach Teatru Polonia i w wielu miastach w Polsce. Spektakl zebrał liczne, najwyższe nagrody w prestiżowych konkursach teatralnych.

Fragment „Zapisków z wygnania” wszedł we wrześniu 2020 roku do podręcznika języka polskiego dla uczniów liceum i technikum, wydanego nakładem Gdańskiego Wydawnictwa Oświatowego.

„Poruszająca, prawdziwa i mądra relacja wygnania z Polski w 1968 roku” – Olga Tokarczuk

FRAGMENT KSIĄŻKI „Zapiski z wygnania” SABINY BARAL:
„Wygnanie Żydów z Polski po Marcu 1968 to temat, który leży gdzieś pomiędzy tabu a tabula rasa,w zamrożonej przestrzeni wstydu, niewiedzy i tajemnicy. Hańba, systematycznie wymazywana z historii, przestaje jakoby istnieć; pozostają tylko nieprzerobione lekcje. Gnębiła mnie krzywda naszych rodziców. Po nieopisanych stratach Holokaustu, w 1968 roku stracili oni również przywilej życia w świecie, który znali i rozumieli. Stracili ojczyznę. Po wojnie uczyli się ponownie ufać – i znowu się zawiedli. Ich jedynym zadośćuczynieniem było to, że wywieźli albo wysłali z Polski nas, swoje dzieci, do miejsc, gdzie ludzie nie rodzą się lepsi lub gorsi.
I tak, z potrzeby serca, zrodziły się «ZAPISKI Z WYGNANIA»” – „Zapiski z wygnania”, fragment Od Autorki

O AUTORCE:
SABINA BARAL – autorka „Zapisków z wygnania” – studiowała elektronikę i matematykę, wykładała historię architektury i design. Przez 10 lat pracowała w Dolinie Krzemowej jako elektronik. Jej programy kodów wewnętrznych przyczyniły się do sukcesów firmy Intel. Stamtąd przeniosła się do siedziby Olivetti, by pomiędzy Nowym Jorkiem a Turynem zarządzać rozwojem technicznym firmy w Ameryce Północnej. Nie miała wtedy jeszcze 30 lat.
W którejś z kolejnych wizyt w Toskanii SABINA BARAL zakochała się w kamieniołomach. Wkrótce zbudowała wokół tej nowej pasji swoją własną firmę. Sabina Marble & Granite stała się synonimem jakości, etyki i dobrego gustu. Klientami firmy byli giganci Doliny Krzemowej i takie sklepy, jak Armani czy Ralph Lauren.
SABINA BARAL to także niestrudzona podróżniczka, była w ponad 100 krajach, na wszystkich kontynentach. Jej fotografie z wielokrotnych pobytów w Afryce publikowano w USA i w Kanadzie.
SABINA BARAL mówi o sobie: „Jestem poliglotką, bo chcę zrozumieć; podróżniczką, bo nic nie zastąpi odbioru na własne oczy; kucharką, bo kocham gwar wokół mojego stołu. Uwielbiam miasta położone przy wodzie, światło tuż przed zachodem słońca, i ludzi, którzy żyją pełną gębą i dają pełnym sercem. Jestem Amerykanką, mieszkam w San Francisco”.

Zapiski z wygnania od Sabina Baral możesz już bez przeszkód czytać w formie e-booka (pdf, epub, mobi) na swoim czytniku (np. kindle, pocketbook, onyx, kobo, inkbook).
Komentarze dotyczące oferty:
Warto zerknąć